Skip to content

Czy Aizawa nie żyje w My Hero Academia i co się z nim stało?

27 de listopad de 2022
aizawa unconcious

W My Hero Academia jednym z prawdziwych MVP każdej walki z udziałem bohaterów i złoczyńców jest Shota Aizawa, ponieważ jego dziwactwo pozwala mu wymazać dziwactwa każdego, na kogo patrzy. Pod tym względem nawet potężni złoczyńcy, tacy jak Tomura Shigaraki, nie byli w stanie utrzymać użycia swoich dziwactw, gdy Aizawa jest na polu bitwy, i to był powód, dla którego supermocny złoczyńca wybrał go jako pierwszego w walce podczas łuku Paranormal Liberation War. Ale czy Aizawa umarł po tym, jak został zaatakowany przez Shigaraki?

Aizawa nie jest martwy w My Hero Academia, nawet po tym, jak Tomura Shigaraki złapał go w twarz. Zanim Shigaraki mógł użyć na nim Rozkładu, Shoto Todoroki przybył we właściwym czasie, aby uratować swojego nauczyciela. Po tym ataku Aizawa stracił przytomność z powodu obrażeń, jakich doznał w walce z Shigarakim.

Jako ulubieniec fanów, Aizawa raczej nie umrze w My Hero Academia, ponieważ wielu fanów uwielbia jego charakter i dziwactwo. Oczywiście ta walka z Shigaraki pokazała, że ​​jego dziwactwo nie jest czymś absolutnym, ponieważ wciąż został pokonany w tej bitwie. Ale dobrą wiadomością jest to, że wciąż żyje, choć jest osłabiony. To powiedziawszy, spójrzmy, co stało się z Aizawą w My Hero Academia.

Co się stało z Aizawą w My Hero Academia?

Jeśli chodzi o różne misje w My Hero Academia, jedynym pro-bohaterem, którego wartości nigdy nie można było zmierzyć, jest Shota Aizawa. To dlatego, że jego dziwactwo, Wymazywanie, pozwala mu wymazać dziwactwa każdej osoby, o ile nie spuszcza z nich wzroku. Pod tym względem może zneutralizować każdego złoczyńcę w dowolnej sytuacji ze względu na to, jak przydatne jest jego dziwactwo. Dlatego nazywa siebie Eraser Head.

Aizawa był oczywiście jednym z najbardziej przydatnych pro-bohaterów podczas wątku Paranormal Liberation War, ponieważ jego Wymazanie pozwoliło mu zneutralizować dziwactwa Nomusa, który miał zdolność regeneracji części ciała. W rzeczywistości Endeavour był pod takim wrażeniem Aizawy, że zaprosił go do swojego zespołu pro hero, tylko po to, by Eraser Head go odrzucił, ponieważ powiedział, że jego uczniowie w UA High School bardziej go potrzebują.

Kiedy Tomura Shigaraki obudził się z nowym ciałem, które pozwoliło mu stać się prawie tak szybkim i silnym jak All Might, Aizawa stał się najbardziej użytecznym pro bohaterem, który walczył z niesamowicie potężnym złoczyńcą. To dlatego, że był w stanie wymazać dziwactwa Shigarakiego, w tym Rozkład i te, które odziedziczył po All For One. Jednak nadal był wystarczająco silny i wytrzymały, aby wytrzymać ataki Endeavoura i Ryukyu.

ZWIĄZANE Z:

Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero Academia? Wyjaśniono

Ale Shigaraki zrozumiał, że nigdy nie wygra tej walki i nie zdobędzie daru Jeden za Wszystkich Izuku Midoriyi, jeśli nie będzie mógł użyć żadnego ze swoich dziwactw. Wtedy zdecydował się wziąć na cel Aizawę, ponieważ zdał sobie sprawę, że był najniebezpieczniejszym ze wszystkich pro-bohaterów na polu bitwy, ponieważ to on neutralizował wszystkie jego dziwactwa.

W odcinku 8 sezonu 2 Shigaraki użył jednej z kul usuwających dziwactwa, które miał w swoim posiadaniu, aby spróbować wymazać dziwactwo Aizawy. Zrobił to prawie skutecznie, gdy kula trafiła w nogę Eraser Head, ponieważ wszyscy myśleliśmy, że to koniec dziwactwa Aizawy. Na szczęście, dzięki swojej wiedzy na temat pocisku usuwającego dziwactwa, Aizawa odciął sobie nogę, zanim skutki kuli rozprzestrzeniły się po całym ciele.

Kiedy Aizawa odciął mu nogę, Shigaraki wykorzystał ten moment, gdy natychmiast udał się po Głowę Gumki, aby spróbować go zabić. Wiedząc, że Aizawa stracił koncentrację po przecięciu nogi, aby przetrwać skutki wymazującej dziwactwa kuli, Shigaraki natychmiast złapał go za twarz i miał zamiar użyć swojego dziwactwa Rozkładu, podczas gdy Wymazywanie Głowy nie działało.

Czy Aizawa nie zyje w My Hero Academia i co

Oczywiście wiemy, że Decay działa niesamowicie szybko, ponieważ Shigaraki jest w stanie zabić i zniszczyć wszystko, czego dotknie jego pięć palców. A po tym, jak obudził swoje dziwactwo, Rozkład Shigarakiego ma teraz efekt łańcuchowy w tym sensie, że może rozprzestrzeniać się ze wszystkiego, czego dotknie, tak jak miało to miejsce, gdy użył rozkładu na ziemi i zabił wielu profesjonalnych bohaterów, którzy dotykali piętro.

W związku z tym, kiedy Shigaraki dotknął dłonią twarzy Aizawy, wielu fanów uwierzyło, że Eraser Head jest już skończony i wkrótce się rozpadnie. Na szczęście tak nie było w przypadku jednego z najpopularniejszych bohaterów My Hero Academia.

Czy Aizawa nie żyje w My Hero Academia?

Jak wspomniano, Shigaraki miał zamiar użyć Decay na Aizawie po tym, jak zawodowy bohater stracił koncentrację, aby odciąć mu nogę, aby zapobiec wymazaniu dziwactwa przez kulę usuwającą dziwactwo. Chociaż powinien był umrzeć od razu i tam, tak się nie stało.

To dlatego, że Shoto Todoroki, jeden z głównych bohaterów serii obok Midoriyi i Bakugo, przybył w samą porę, by wysadzić Shigarakiego swoim lodem, aby uniemożliwić mu użycie Rozkładu na Aizawie. W międzyczasie zawodowy bohater Rock Lock opiekował się ciężko kontuzjowanym Aizawą, podczas gdy trio Midoriya, Bakugo i Todoroki połączyło siły na Shigaraki.

1669545305 529 Czy Aizawa nie zyje w My Hero Academia i co

Jako taki, Aizawa był w stanie przeżyć, ale prawie umarł, gdyby Todoroki przybył o ułamek sekundy za późno, by go uratować. Ale chodzi o to, że Eraser Head był w zasadzie nieczynny po tej próbie, ponieważ doznał już wielu kontuzji, aby kontynuować walkę. Aizawa stracił przytomność z powodu odniesionych obrażeń. W międzyczasie Rock Lock użył bandaży Eraser Head, aby go owinąć, gdy trio uczniów UA zostało zmuszone do spróbowania zemsty na Shigarakim za to, co zrobił ich nauczycielowi.

ZWIĄZANE Z:

15 najważniejszych zgonów w My Hero Academia (uszeregowane według ważności)

W mandze Aizawa został natychmiast przewieziony do szpitala po bitwie, aby uzyskać odpowiednią pomoc medyczną. Jednak z powodu tego, co Shigaraki zrobił mu w tej walce, stracił prawe oko i jedną nogę, ponieważ stał się prawie całkowicie bezużyteczny. Przyznał nawet, że Erasure nie jest już tak potężny jak wcześniej, ponieważ mógł go używać tylko na jedno oko.

Tak więc, chociaż Shigaraki nie zdołał zabić Aizawy, był w stanie osłabić jednego z najniebezpieczniejszych pro-bohaterów w My Hero Academia, ponieważ sądził, że nie musi się już martwić, że Eraser Head usunie jego dziwactwa. Ale to nie do końca tak było, ponieważ Aizawa wyszkolił Neito Monomę, którego dziwactwo kopiowania pozwoliło mu skopiować wymazywanie, w używaniu tego dziwactwa. Dlatego zarówno Aizawa, jak i Neito wzięli udział w kolejnej walce z Shigarakim, pracując razem, aby zlikwidować potężne dziwactwa złoczyńcy.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym geekiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?