Skip to content
TV

Część filmowania Stranger Things 4, która sprawiła, że ​​Millie Bobby Brown zaczęła płakać

1 de lipiec de 2022
l intro 1656716526

Dzięki streamingowi ostatnich odcinków „Stranger Things 4” na Netflix fani w końcu mogli być świadkami starcia między dziećmi Hawkinsa i demonicznym złoczyńcą tego sezonu, Vecną (Jamie Campbell Bower).

Ten nowy sezon jest najbardziej ambitnym, jakiego kiedykolwiek próbował nowy serial, a cały sezon kosztuje więcej niż większość przebojowych filmów przy zgłoszonym budżecie 300 milionów dolarów. Podczas gdy znaczna liczba fanów i krytyków narzekała na długie czasy trwania programu – finał sezonu męczy zmysły po prawie dwóch i pół godziny – zwiększony budżet programu wyraźnie działa na jego korzyść, jeśli chodzi o misternie zaprojektowane zestawy, stwory i elementy akcji.

Jednym z głównych sposobów, w jaki bracia Duffer wykorzystali pieniądze Netflix, było stworzenie Vecny. Ohydny demon, który żyje w odwrocie do góry nogami, Vecna ​​jest przerażającym stworzeniem o zdeformowanej, czerwonej skórze pokrytej mackami i szponiastymi palcami. Jeszcze bardziej przerażające jest to, że nie jest dziełem CGI. Bracia Duffer byli nieugięci w używaniu praktycznych efektów do stworzenia Vecny, więc Bower siedział przez ponad siedem godzin, aby każdego dnia filmowania przyklejać protezy do jego ciała. Ponadto protezy zostały stworzone przez mistrza projektanta Barrie Gowera, którego poprzednie prace obejmowały „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2” i „Gra o Tron”, co oznacza, że ​​kombinezon Vecna ​​wyglądał niesamowicie realistycznie.

Jak się okazuje, przywrócenie do życia tak ohydnego stworzenia stworzyło nieco traumatyczną sytuację dla partnerki Bowera, Millie Bobbie Brown.

Millie Bobby Brown, związana i twarzą w twarz z Vecną, „rozpłakała się”

W wywiadzie dla Variety gwiazda „Stranger Things” Jamie Campbell Bower powiedziała, że ​​jego obecność w jednej scenie sprawiła, że ​​Millie Bobby Brown płakała. Bower wyjaśnił, co wydarzyło się podczas sceny, która zdenerwowała Browna, kiedy postać aktorki, Eleven, jest związana i staje twarzą w twarz z Vecną. „Wprowadzili ją do pozycji, w której jest związana. Podszedłem do niej, a ona wybuchnęła płaczem. Nie chciała na mnie spojrzeć i była wyraźnie zniesmaczona tym wszystkim”.

Jednak Brown szybko się uspokoił, gdy zdała sobie sprawę, że jej partner sceny nie jest prawdziwym potworem. To, co ją skłoniło, jak mówi Bower, to utrzymujący się zapach tytoniu. „Kiedy się rozpłakała, a ja dałem do zrozumienia, że ​​wie, że to ja, jedną z rzeczy, które powiedziała, było to, że wiedziałem, że to ty, kiedy czułem papierosy”, ponieważ jestem palaczem”.

Vecna, jako jedna z garstki nowych postaci w sezonie 4, jest godnym uwagi dodatkiem do uniwersum „Stranger Things”, ponieważ jest pierwszym głównym złoczyńcą z Upside Down, który jest osobą z ludzkimi motywacjami, a nie bezmyślną bestią biegnącą czysty instynkt. To czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym, a ślady człowieczeństwa w jego demonicznej postaci czynią go groteskowym. Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto byłby w tym samym pokoju, co on, bez płaczu.

Czy ten post był pomocny?