Skip to content
TV

Cynthia Addai-Robinson wyjaśnia, w jaki sposób 1. sezon Rings of Power zrównoważy tradycję i postęp – na wyłączność

9 de wrzesień de 2022
l intro 1662673117

Cynthia Addai-Robinson na premierze

Słynne królestwo Tolkiena, Numenor, i jego epicka historia Atlantydy nigdy nie były ani trochę wzmiankowane na srebrnym ekranie. To fakt, który wkrótce się zmieni — przynajmniej jeśli chodzi o ekran przesyłania strumieniowego. Seria Prime Video „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” ma na celu zbadanie wyspiarskiego narodu ludzi u szczytu jego wyjątkowo chwalebnej historii.

Odbędzie się to oczami kilku kluczowych postaci w historii Numenoru. Większość z nich pochodzi z rodziny królewskiej, w tym główne nazwiska, takie jak Elendil, Isildur i Pharazôn. Jednym z najważniejszych Numenorejczyków w grupie (zwłaszcza na początku przedstawienia) jest przyszła królowa Míriel, grana przez Cynthię Addai-Robinson, absolwentkę „Spartacusa” i „Chicago Med”.

Utalentowana aktorka zgodziła się odpowiedzieć na niektóre z naszych pytań dotyczących jej zamożnego królestwa w ekskluzywnym wywiadzie na początku lata. Oprócz przedstawienia kilku interesujących szczegółów na temat swojej własnej postaci, Addai-Robinson rzuciła również światło na sytuację polityczną w Numenorze, gdy publiczność po raz pierwszy przybyła na jego brzeg.

Królowa Regentka prowadzi swój lud przez niespokojne czasy

Opisując swoją postać, Cynthia Addai-Robinson zwróciła uwagę, że Míriel jest królową regentką kraju na początku serialu (tj. jest w kolejce, aby zostać królową i rządzić, ale oficjalnie nie jest jeszcze na tej pozycji). Dodała, że ​​Númenor wygląda świetnie na zewnątrz, ale pod powierzchnią sprawy nie układają się tak dobrze.

„Kiedy po raz pierwszy przedstawiamy Numenor, jest to czas względnego spokoju i stabilności, cywilizacja u szczytu bogactwa i potęgi. [Míriel] zamierza tak to utrzymać. Ale jak wiemy, przez całą historię, a nawet [in] w rzeczywistości życie nigdy nie jest proste. To nigdy nie jest takie proste. Masz wielu ludzi, którzy uważają, że droga naprzód powinna być oparta [on] inny pomysł na to, co to jest”.

Aktorka wyjaśniła, jak różne opinie zaczynają aktywnie rozplątywać tkankę społeczną, co stawia jej postać w trudnym miejscu. „Nawiguje swoim ludem przez segment społeczeństwa, który wierzy w podtrzymywanie i trzymanie się tradycji i elfów. Są też ludzie, którzy wierzą w pójście do przodu i pozostawienie tego za sobą oraz modernizację, innowacje, postęp. widząc, jak po raz pierwszy zapoznaliśmy się z Numenorem”.

Te niepokoje polityczne to nie tylko ciekawa uwaga na marginesie. W końcu odgrywa decydującą rolę w rozwoju fabuły „Rings of Power”. Ciekawie będzie zobaczyć, jak kładą się fundamenty pod przyszłe kłopoty, gdy rozgrywa się pierwszy sezon serialu.

Premiera „Rings of Power” odbyła się 2 września w Prime Video. Pierwszy z pięciu sezonów jest emitowany w cotygodniowych odcinkach do września i do października.

Czy ten post był pomocny?