Skip to content
TV

Cudowna pani Maisel: ile odcinków jest w sezonie 5?

14 de kwiecień de 2023
l intro 1681505192

Streaming Amazon Prime

Miriam Maisel przy telefonie

„The Marvelous Mrs. Maisel” jest kamieniem węgielnym programów komediowych Amazona od czasu jego pierwszej emisji w 2017 roku. Chociaż serial wychodzi na własnych warunkach, fani mogą być jednak zasmuceni, słysząc, że kończy się piątym sezonem, który zadebiutował swoimi trzema pierwszymi odcinkami na Amazon Prime Video 14 kwietnia. Fani z pewnością będą chcieli jak najszybciej obejrzeć premierowy występ, który rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach z finału sezonu 4, ale naturalne jest zastanawianie się, ile odcinków w Sezon 5 „Pani Maisel”.

Po pierwszych trzech odcinkach odcinki będą nadal pojawiać się na platformie w każdy piątek, aż do finału serialu 26 maja. Oznacza to, że w sezonie 5 będzie łącznie dziewięć odcinków. To odpowiada temu, co serial zrobił w przeszłości, wahając się między osiem i dziesięć odcinków w każdym sezonie. Dziewięć końcowych odcinków to wystarczająco dużo, aby dopełnić historię Miriam Maisel (Rachel Brosnahan), a jeśli recenzje są czymś, co można przejść, fani mają wiele powodów do ekscytacji.

The Marvelous Mrs. Maisel Sezon 5 uderza puentą

„The Marvelous Mrs. Maisel” opowiada o karierze Miriam „Midge” Maisel, ambitnej komiczki, która w latach 50. i 60. chciała wyrobić sobie markę. Poprzednie cztery sezony śledziły jej podróż do bycia kobietą w branży męskiej, z licznymi wzlotami i upadkami. Na podstawie krytycznego odbioru wydaje się, że sezon 5 pozwala Miriam zakończyć sprawy na wysokim poziomie.

Wygląda na to, że twórczyni Amy Sherman-Palladino nie spoczęła na laurach, przygotowując się do ostatniego występu pani Maisel. Według recenzji Decidera, „Wszystkie dziewięć odcinków udostępnionych do recenzji wykorzystuje unikalne techniki opowiadania historii, które poszerzają ten sensacyjny świat w sposób, którego fani nigdy nie zobaczą. Podejście jest niezwykle ambitne iw mniej zdolnych rękach mogłoby z łatwością katapultować ostatnie godziny do końca nieład.” The Wrap podzielał podobne odczucia: „Ostatni sezon, podobnie jak jego główny bohater, jest trochę roztrzepany, ale rekompensuje to wdziękiem, bezczelnością i umiejętnością przekuwania emocjonalnych prawd w komiczne złoto”.

Sezon 5 „The Marvelous Mrs. Maisel” ma jeden dodatkowy odcinek w stosunku do sezonu 4 i maksymalnie wykorzystuje zakończenie, przeskoki czasowe i wszystko inne. We współczesnej erze transmisji strumieniowej, w której programy kończące się dokładnie wtedy, kiedy chcą, są coraz rzadsze, wydaje się, że „Pani Maisel” mądrze wykorzystuje swój czas i nadaje swojemu głównemu bohaterowi pożegnanie, na które zasługuje.

Czy ten post był pomocny?