Skip to content
TV

Craig Mazin wyjaśnia ostatnie ujęcie trzeciego odcinka The Last of Us

30 de styczeń de 2023
l intro 1675099110

Craig Mazin uśmiecha się

Wsiądź do chevroleta i zakręć Lindą Ronstadt — odcinek 3 „The Last of Us” to prawdziwy wyciskacz łez. W interesującym zerwaniu z historią Joela (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey), ten odcinek śledzi trzeciorzędną postać, Billa (Nick Offerman). Joel i Tess (Anna Torv) często wspominali o samotnych survivalowcach daleko od Bostonu, którzy mają nadzieję, że uwolnią Ellie od ich rąk. Zamiast karkołomnego wyścigu w poszukiwaniu schronienia dla naszych (anty)bohaterów, jest to czuły i emocjonalny odcinek o życiu Billa.

Wkrótce po tym, jak Zarażeni przejęli władzę nad światem, Bill spotyka Franka (Murray Bartlett), nieznajomego, który wpadł w jedną z jego pułapek. Chociaż na początku pojawia się niepokój, Bill zaprasza Franka do środka na posiłek. A to, jak mówią, jest historią. Oboje odnajdują miłość i znaczenie dla siebie nawzajem i spędzają następne 20 lat w romantycznym spełnieniu. Niestety wszystko musi się kiedyś skończyć. Niezależnie od tego, czy jest to ugryzienie przez Zainfekowanego, czy surowa rzeczywistość starości, pewnego dnia musisz pożegnać się ze swoim partnerem. Choroba zwyrodnieniowa Franka oznacza, że ​​jego życie dobiegło końca. On i Bill postanawiają umrzeć na swoich warunkach i spędzić ostatnie chwile w swojej sypialni w swoich objęciach. Ostatnie ujęcie otwartego okna sypialni było wzruszającym zdjęciem, które Craig Mazin napisał w ważnym celu.

Historia Billa i Franka jest podnosząca na duchu

Słuchanie piosenki na koniec odcinka 3 już nigdy nie będzie takie samo. Szczera ballada o nieodwzajemnionej miłości była idealnym wyborem dla Billa i Franka, pary, która odnalazła się w średnim wieku i nigdy się nie rozstała. Craig Mazin powiedział Deadline, że motywy tego związku rezonują do końca odcinka, gdy widzowie patrzą przez otwarte okno.

„Chodzi mi o to, że jako gracz po prostu zawsze uwielbiałem ekran startowy w” The Last of Us ”, patrząc na to okno i na to, jaki był spokojny, mimo że świat nie jest spokojny i co się z nimi dzieje postacie nie są pokojowe” – zauważył Mazin. „I wydawało się, że to dobre miejsce dla nas; jest okazja, aby pokazać zarówno ideę tej trwałej miłości, która zawsze będzie obecna w tym budynku, w ich domu, ale także po prostu motyw tego okna będącego uosobieniem pokoju w świecie „The Last of Us”. Miłość jest dominującym tematem w „The Last of Us”, na dobre i na złe. Miłość niszczy Joela, mężczyznę, który nigdy nie może pogodzić się ze śmiercią swojej córki. A w ostatniej notatce Bill mówi Joelowi, że się mylił i że są ludzie, przed którymi warto otworzyć swoje serce. Miłość Billa i Franka wciąż rozbrzmiewa w całym domu. Nawet zwykły powiew wiatru przez okno przypomina widzom o znaczącym połączeniu.

Czy ten post był pomocny?