Skip to content

Córka Fidela Castro wyraża poparcie dla Jamesa Franco jako kubańskiego lidera w „Alinie z Kuby”

7 de sierpień de 2022
castro daughter

EKSKLUZYWNY: Córka Fidela Castro, Alina Fernández, podkreśliła w Wszykina swoje poparcie dla Jamesa Franco grającego jej kubańskiego przywódcę rewolucyjnego ojca w nadchodzącym niezależnym filmie, Alina z Kuby.

Jest również dumna z tego, że „projekt jest prawie w całości latynoski, zarówno przed, jak i za kamerą”.

„James Franco ma oczywiste fizyczne podobieństwo do Fidela Castro, oprócz jego umiejętności i charyzmy”, powiedział Fernández o 127 godzin Nominowany do Oscara aktor pochodzenia latyno-portugalskiego.

Fernández zagra w Alina Kuby autorstwa Any Villafañe.

Ostateczny termin powiedział ci najpierw, że Franco zagra Castro, Villafañe jako Fernández i Mía Maestro jako jej matkę Natalię „Naty” Revueltę, urodzoną na Kubie towarzyską, z którą El Comandante ma namiętny romans. Film wyreżyserowany przez Miguela Bardema, którego scenariusz napisał nominowany do Oscara skryba Jose Rivera (Dzienniki motocyklowe) i zdobywca nagrody Pulitzera, Nilo Cruz, śledzi prawdziwą historię Fernandeza, który został kubańskim wygnańcem, który stał się adwokatem społecznym, którego narodziny były wynikiem schadzki między Revueltą i Castro.

„Uważam, że dobór obsady jest niesamowity” — mówi Fernández.

„Ana Villafañe jest niezwykle utalentowana, i to nie tylko jako aktorka, bo jest też świetną piosenkarką, bardzo kompletną wykonawczynią. Jestem przekonana, że ​​Mía Maestro, aktorka, którą podziwiam, zrozumie i zinterpretuje Naty, moją matkę, w wyjątkowy sposób i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę, jak buduje swoją postać – dodała.

W filmie Revuelta poświęciła swoje i swojego męża lekarza rzeczy osobiste i finanse, aby pomóc sfinansować początek rewolucji komunistycznej. Fernández dowiedziała się, że jest córką Fidela Castro w wieku 10 lat, kiedy po latach potajemnych wizyt w jej domu jej matka w końcu ujawniła, że ​​”El Comandante” jest jej biologicznym ojcem. Alina wyrosła na jednego z najbardziej otwartych krytyków Castro, wielokrotnie aresztowana za próbę wyjazdu i została sklasyfikowana jako dysydentka, której nie wolno było podróżować poza Kubę. Ostatecznie uciekła do Hiszpanii w 1993 roku, wydarzenie, które przyciągnęło nagłówki wszystkich głównych sieci informacyjnych na całym świecie, zanim uczyniła Miami swoim stałym domem.

Wspierająca obsada Alina Kuby obejmuje również Alannę de la Rosa, Marię Cecilię Botero (Encanto), Harding Junior oraz urodzeni na Kubie aktorzy Sian Chiong i Rafael Ernesto Hernandez.

„Reszta obsady będzie wspaniałą niespodzianką dla wszystkich widzów” – kontynuował Fernández, który będzie konsultantem biograficznym i historycznym w Alina z Kuby.

„Twórcy filmowi dużo pracowali i nie mogę być im bardziej wdzięczny za ich całościową selekcję”.

„Dla mnie najważniejszą rzeczą w tym filmie jest to, że rozmowa o Kubie jest żywa” – stwierdził Fernández. „Osobiście to doświadczenie jest zbyt nieoczekiwane, ale przede wszystkim upokarzające”.

Jej wypowiedzi pochodzą po zdobyciu nagrody Primetime Emmy i Menu aktor John Leguizamo, który wczoraj wyraził sprzeciw wobec obsadzenia Franco jako Castro w mediach społecznościowych: „W jaki sposób Hollywood nas wyklucza, ale kradnie również nasze narracje? Nigdy więcej zawłaszczania Hollywood i streamerów! Bojkot! To F’d up! Plus bardzo trudna historia do opowiedzenia bez wyolbrzymiania, która byłaby zła! Nie mam problemu z Franco, ale on nie jest Latynosem!

Alina Kuby producent John Martinez O’Felan wypalił dzisiaj w Leguizamo mówiąc: „Chcę podkreślić, że jego dziwne komentarze, jeśli opierasz je na genealogii, są ślepym atakiem i nie mają żadnej merytorycznej treści”.

Leguizamo opublikował dziś kolejny film, w którym dalej wyjaśnił swój początkowy protest i wskazał, jak Hollywood często obsadzało nie-latynoskich aktorów w rolach latynoskich, jednocześnie ograniczając liczbę latynoskich aktorów w filmie i przywłaszczając sobie ich historie wśród wielu inne krzywdy.

Alina Kuby jest kręcony w całości w okolicach Cartageny i Bogoty, z kolonialną hiszpańską architekturą i designem Kolumbii, która zastępuje Hawanę z czasów Castro na Kubie. Produkcja rusza 15 sierpnia.

Czy ten post był pomocny?