Skip to content

Contenders Film: Trwają nominacje z 12 filmami walczącymi o nagrodę Oscara

18 de luty de 2023
Contenders Film The Nominees 2023

Wszykina’s Contenders Film: The Nominees trwa w sobotę z 12 panelami prezentującymi jedne z największych filmów tego roku, które podobały się publiczności, a także najbardziej artystyczne hity krytyków. Ta ostatnia runda wydarzeń Contenders w tym sezonie oscarowym obejmuje wirtualne panele pytań i odpowiedzi z ekranowymi gwiazdami, twórcami i rzemieślnikami stojącymi za 12 filmami, które za niecały miesiąc będą zdobywać złoto w Dolby Theatre.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się i rozpocząć transmisję na żywo.

Wydarzenia Streaming Contenders otworzyły zupełnie nową globalną publiczność, a także zapewniają szybki i wygodny dostęp do filmowców, którzy albo mają napięte harmonogramy produkcji, albo, jak ma to miejsce w przypadku kilku paneli tutaj, z siedzibą w lokalizacjach na całym świecie. Pod tym względem Contenders jest tutaj, aby obalić mit, że Nagrody Akademii są wyłącznie narzędziem dla amerykańskiego przemysłu filmowego: zobaczysz, że mamy dziś filmy z Włoch, Polski, Szwecji, Argentyny, Irlandii i Niemiec.

Gdy ujawniono nominacje, nastąpiła coroczna żałoba po odchodzących faworytach. W kategorii reżyserskiej nie było kobiet, co szczególnie ubodło wielbicieli dramatu akcji Giny Prince-Bythewood Kobieta Króli potężną kreację Danielle Deadwyler w Do. Być może najbardziej zaskakujące ze wszystkiego było zamknięcie thrillera Park Chan-wooka Decyzja o wyjeździe, który zszokował nawet największych rywali reżysera na arenie międzynarodowej. Ale fakt, że tak wiele głośnych filmów nie przekroczyło granicy, dowodzi, jak zatłoczone jest to pole w tym roku. Aby pomóc Ci to wszystko zrozumieć, film Contenders firmy Wszykina ustawia nominowanych do szybkiej dyskusji na temat ich projektów, ujawniając ich metody i intencje z dowcipem, humorem i wnikliwością.

Najbardziej ekscytujące w tegorocznej liczbie nominowanych jest to, że jest tak wiele do omówienia, i to nie tylko pod względem funkcji. Zaczynając od małego, ze świata filmów krótkometrażowych mamy jedną akcję na żywo (Alice Rohrwacher’s La Pupille) i jeden animowany (Matthew Freud i Charlie Mackesy’s Chłopiec, kret, lis i koń). Tymczasem na przeciwległym końcu mamy Baza Lurhmanna Elvisa, film, który jest w każdym calu tak duży, jak jego temat większy niż życie. W międzyczasie mamy wpisy międzynarodowe, takie jak Jerzy Skolimowski EOw którym ucieka osioł z Cyrk; Colma Baireada Cicha dziewczynagdzie tajemnice rodzinne zostają ujawnione w druzgocący sposób; Na zachodzie bez zmian, Edward Berger podejmuje karzącą powieść wojenną; I Argentyna, 1985ostry dramat polityczny Santiago Mitre o upadku wojskowego faszyzmu w południowoamerykańskim kraju.

Z kategorii filmów animowanych jest Pinokio Guillermo Del Toro, przełomowa, poklatkowa opowieść reżysera o słynnej bajce Carlo Collodiego o marionetce, która marzy o byciu prawdziwym ludzkim chłopcem. Brian Tyree Henry, reprezentujący najlepszego aktora drugoplanowego, omawia swoją rolę u boku Jennifer Lawrence w filmie Lili Neugebauer Grobla, studium traumy i powrotu do zdrowia. Gwiazda Sarah Polley Kobiety rozmawiająubiegający się o najlepszy film i scenariusz adaptowany, opowiada historię społeczności mennonitów, która jest zmuszona do podjęcia działań przeciwko męskiemu wykorzystywaniu, a z obozu dokumentalnego pochodzi Sara Dosa’s Ogień Miłości, oszałamiający portret wulkanologów Katii i Maurice’a Krafftów, których pasja kosztowała ich życie. Wreszcie, dla trochę tak potrzebnego śmiechu, mamy konkurenta dla najlepszego filmu Trójkąt Smutkuhałaśliwy przekrój życia bogatych i bezsensownych, autorstwa podwójnego zdobywcy Złotej Palmy, Rubena Östlunda.

Sprawdź poniżej dzisiejszy skład studiów, ich filmy i panelistów. Możesz również śledzić na kanałach społecznościowych Wszykina za pomocą hashtagu #WszykinaContenders.

Wszykina Contenders Film: Nominowani

9:00 – Początek transmisji na żywo

ORION PICTURES / MGM PICTURES / UNITED ARTYŚCI WYDAWNICTWO

Kobiety rozmawiają

Sarah Polley (scenariusz/reżyser)
Dede Gardner (producent)

ORYGINALNE FILMY DISNEY+

Le Pupille

Alice Rohrwacher (scenarzysta/reżyser)
Alfonso Cuarón (producent)

FILMY DOKUMENTALNE NATIONAL GEOGRAPHIC

Ogień Miłości

Sara Dosa (reżyser/producent)
Shane Borys (producent)
Erin Casper (redaktor)
Jocelyne Chaput (redaktor)

SIDESHOW I JANUS FILMY

EO

Jerzy Skolimowski (współscenarzysta/reżyser/producent)
Ewa Piaskowska (współscenarzysta/producent)

NETFLIX

Pinokio Guillermo del Toro

Guillermo del Toro (scenarzysta/reżyser/producent)
Mark Gustafson (reżyser)

Na zachodzie bez zmian

Edward Berger (współscenarzysta/reżyser/producent)
Heike Merker (projektant fryzur i makijażu)
James Friend (autor zdjęć)
Albrecht Schuch (aktor)
Volker Bertelmann (kompozytor)

ZDJĘCIA WARNER BROS

Elvisa

Mandy Walker (autor zdjęć)

STUDIA AMAZOŃSKIE

Argentyna, 1985

Ricardo Darin (aktor/producent)
Santiago Mitre (scenarzysta/reżyser/producent)
Axel Kuschevatzky (producent)
Victoria Alonso (producent)

ORYGINALNE FILMY APPLE

Chłopiec, kret, lis i koń

Peter Baynton (reżyser)
Charlie Mackesy (scenarzysta/reżyser)
Cara Speller (producent)

Grobla

Brian Tyree Henry (aktor)

SUPER

Cicha dziewczyna

Colm Bairead (scenarzysta/reżyser)

NEON

Trójkąt Smutku

Ruben Östlund (scenarzysta/reżyser)

Czy ten post był pomocny?