Skip to content

Cokolwiek się stało z Charlotte z Lucyfera?

17 de grudzień de 2022
l intro 1670886971

Charlotte marszczy brwi

W duchu wielu nadprzyrodzonych dramatów, „Lucyfer” był gospodarzem kolekcji pomysłowych i ostatecznie zabawnych złoczyńców. Nawiązując do uświęconej tradycją poprzednich seriali, takich jak „Buffy postrach wampirów”, „Lucifer” wprowadza trwających sezony antagonistów, którzy zmuszają jego bohaterów do zrozumienia czegoś o sobie. A jeśli chodzi o ulubionego przez wszystkich diabła (Tom Ellis), żaden złoczyńca nie może nauczyć go więcej niż jego matka, Bogini (Tricia Helfer). Po tysiącleciach zamknięcia w piekle Bogini powraca i przejmuje ciało obrończyni Charlotte Richards. Dzięki jej shenaniganom Lucyfer przezwycięża problemy z porzuceniem i ostatecznie znajduje sposób, by ją uwolnić. Ale obsada tej postaci jest jeszcze bardziej genialna niż zmuszanie samego Diabła do zmagania się ze swoimi freudowskimi problemami.

Przez ostatnie dwie dekady Helfer wyrobiła sobie markę w telewizji gatunkowej. Jej pierwszym wielkim przełomem było dołączenie do obsady „Battlestar Galactica” jako enigmatyczna Cylonka znana jako Six. Tam zasmakowała w portretowaniu wielu różnych postaci w jednym serialu i wykorzystała te umiejętności, grając zarówno Charlotte, jak i Boginię w filmie „Lucyfer”. I chociaż nie przeżyła całej serii Netflix, grała równie fascynujące postacie.

Helfer powrócił do SyFy jako kultowy czarny charakter

Po tym, jak Tricia Helfer nabrała wprawy w przedstawianiu różnych humanoidalnych robotów o różnych osobowościach w „Battlestar Galactica”, nadal wykorzystywała te umiejętności w przyszłych projektach. W „Lucyferze” aktor zagrał matkę Lucyfera, a także prawnika szukającego odkupienia. Ale jej praca w kolejnym projekcie, „Van Helsing”, była znacznie mroczniejsza. Serial podąża za Vanessą (Kelly Overton), potomkinią słynnego łowcy wampirów, w jej walce z plagą wampirów. Trwa to cztery sezony, ale Vanessa w końcu staje twarzą w twarz z wrogiem swojego przodka. Dracula — znany również jako „Mroczny” — różni się od klasycznej postaci rozsławionej przez gwiazdę filmową Belę Lugosi. Zamiast tego Helfer przejmuje rolę krwiożerczego mistrza wampirów w innej formie.

Helfer pełni podwójną rolę jako Dracula i ich ludzki statek w retrospekcjach. Radość Draculi z sadyzmu kontrastuje z miłością ludzkiej Olivii do męża. Helfer prezentuje swój talent do grania obu ról z wigorem i — jak powiedziała CBR w ekskluzywnym wywiadzie — z zachwytem.

„Nie wiedziałem, kiedy zgłosiłem się do roli Draculi, nie wiedziałem, że będziemy robić tę historię” – ujawnił Helfer. „Więc kiedy powiedziano mi, że to się wydarzy i patrząc na to… nakręciliśmy pierwsze trzy odcinki jako jeden duży film. Więc wszystko się pomieszało i było tak zabawnie. Myślę, że to po prostu przynosi tak dużo serca dla tej postaci”.

Helfer konsekwentnie pracuje w filmie i telewizji

Alisyn Camerota przez telefon

Odkąd Tricia Helfer pojawiła się na scenie na początku 2000 roku, nigdy nie brakowało jej pracy. Występowała zarówno w filmie, jak iw telewizji, w tym w wyrwanym z pierwszych stron gazet filmie Bombshell. Przedstawiając zarzuty molestowania seksualnego wobec Fox News, film śledzi Megyn Kelly (Charlize Theron) i Gretchen Carlson (Nicole Kidman) w ich problemach z siecią.

Chociaż w „Bombshell” nie wszystko było dobrze na temat prawdziwej historii, pozostawiło widzom dokładne zrozumienie warunków w miejscu pracy. Kayla Pospisil (Margot Robbie) była fikcyjną postacią stworzoną na potrzeby filmu, ale zainspirowało ją wiele kobiet, które się zgłosiły. W filmie występują również kobiety, które mogą mieć krótkie sceny, ale są równie ważne. Helfer wciela się w byłego gospodarza Fox News, Alisyna Camerota, którego artykuł redakcyjny Vanity Fair rzucił dalsze światło na sytuację. Helfer powiedział LRM w ekskluzywnym wywiadzie, że wszystkie te kobiety były znaczące dla historii, która wyszła na jaw.

„[T]tutaj było wiele innych kobiet” – zauważył Helfer. „Jest nas kilka, które grają minimalne role. Ale to jest [integral] budować i pokazywać historię. To historie, które poznamy bardzo dobrze”. Helfer nadal pracuje w branży rozrywkowej i ma stałe role od czasu zakończenia jej roli w „Lucyferze”. Wystąpiła w znanych serialach telewizyjnych, takich jak „The Rookie” i „SWAT”, podczas gdy jej ostatnia rola filmowa to „Spin Me Round” z 2022 roku (przez IMDb).

Czy ten post był pomocny?