Skip to content

Cokolwiek się stało z Doody z Grease?

11 de grudzień de 2022
l intro 1670774687

Barry Pearl w okularach

Kiedy film „Grease” został wydany w 1978 roku, zrobił mega gwiazdy filmowe z Johna Travolty i głównej bohaterki Olivii Newton-John. Travolta zagrał w filmie zaraz po sukcesie „Gorączki sobotniej nocy”, kapitulując go przed jeszcze większą sławą. W wywiadzie opublikowanym przez Oscary (za pośrednictwem YouTube) Travolta przyznał, że nie był pewien, czy ktokolwiek mógł być przygotowany na to, co tak ogromna „natychmiastowa” sława zrobi z mentalnością aktora. Mimo to przyznał, że wszystko było w porządku i był z tego powodu „zadowolony”.

W „Grease” Travolta zagrał Danny’ego Zuko, przywódcę gangu T-Birds. Kohorty jego postaci grali Jeff Conaway (Kenickie), Michael Tucci (Sonny), Kelly Ward (Putzie) i Barry Pearl (Doody), według IMDb. W jednej z najbardziej kultowych scen grupowych członkowie gangu wykonali rutynę w garażu do piosenki „Greased Lightning”.

Podczas gdy Danny grany przez Travoltę i Sandy grany przez Newtona-Johna byli najlepszą parą w „Grease”, postać grana przez Pearl Doody również zdobyła dziewczynę: Frenchy, graną przez Didi Conn. W pamiętnej szkolnej scenie tanecznej Doody komplementował swoją dziewczynę, mówiąc jej, że wygląda jak „piękny blond ananas” z jej żółtowłosym bouffantem.

Travolta wystąpił w długiej liście filmów, w tym w „Face/Off”, „Look Who’s Talking” i „Pulp Fiction”, z których ten ostatni przyniósł mu nominację do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego według Oscarów org. Ale co stało się z T-Bird Doody po tym, jak „ukończył” Rydell High?

Barry Pearl, znany również jako Doody, nadal działa w branży rozrywkowej

Choć może nie jest tak rozpoznawalny jak dzisiejszy John Travolta, kolega z „Grease” T-Bird, Barry Pearl, wciąż jest w show-biznesie – a nawet pracuje z bratem swojej współgwiazdy. Według jego strony IMDb, Pearl pojawił się we wszystkim, od „Słonecznego patrolu” po „Bedtime With Barney”. Zgadza się, zadawał się ze słynnym fioletowym dinozaurem w filmie telewizyjnym „Imagination Island” i teledysku „Barney’s Big Surprise”, grając profesora Tinkerputta.

Pearl zarejestrowała również imponującą listę kredytów scenicznych. W wywiadzie dla Broadway World z 2022 roku absolwent „Grease” ujawnił, że w 1979 roku otworzył własną szkołę aktorską, a teraz współpracuje z Inclusion Film Company Johna Travolty, prowadząc letni kurs filmowy. Pearl i jego żona Cindy prowadzą również firmę produkcyjną o nazwie BarCinBoo Productions.

Ale kariera Pearl została zdefiniowana przez „Grease”. W wywiadzie dla Front Row Live Ent (za pośrednictwem YouTube) Pearl opisał sesję zdjęciową „Grease” z lat 70. jako „15-tygodniową pracę z miłości”. Powiedział Broadway World, że 45 lat później utrzymuje kontakt ze swoimi współpracownikami. „Jesteśmy wielką, kochającą się rodziną, my Greaserzy” – powiedział.

W 2016 roku Pearl ponownie powróciła do „Grease”, tym razem w „Grease Live” Foxa. W wieku 66 lat był za stary, by ponownie wcielić się w rolę Doody’ego, ale zamiast tego grał agenta talentów, pana Weavera. „Chciałem się zaangażować”, powiedział Pearl Lancaster Online o remake’u telewizyjnym, który rozpoczął Aaron Tveit i Julianne Hough. „Zgłosiliśmy pomysł kręcenia epizodów (i) mój agent go promował. Oni (producenci) odpisali, że podoba im się ten pomysł”.

Czy ten post był pomocny?