Skip to content

Co właściwie robią narzędzia Sandmana?

6 de sierpień de 2022
l intro 1659619667

Morfeusz słucha Johanny Constantine

Morfeusz (Tom Sturridge) to kosmiczna postać o wielu imionach. Dla swojego rodzeństwa jest Dream of the Endless. Dla swoich poddanych jest Panem Snów. Dla królowej, którą uwięził w piekle za to, że wybrał bezpieczeństwo jej obywateli ponad swoje uczucia (tak, to dosłownie rzecz, którą zrobił), jest Kai’ckulem. Dla fanów kreatywnej opowieści Neila Gaimana o oryginalnym komiksie DC jest on tytułowym „Sandmanem”. Bez względu na terminologię jest potężną istotą, zdolną do wielkich czynów. Niekoniecznie dobre, czasem wręcz okropne, ale niezaprzeczalnie świetne.

A to w dużej mierze dzięki jego przedmiotom mocy — Piaskowi Snów, Hełmowi Snów i Kamieniowi Snów. Chociaż nie są to najbardziej pomysłowo nazwane magiczne przedmioty na rynku, zabawki Morfeusza mają znaczenie biznesowe i pozwalają mu na interakcję ze wszechświatem w sposób, którego zwykli śmiertelnicy nigdy nie byliby w stanie wystarczająco zrozumieć ani kontrolować. Oto krótkie podsumowanie tego, co robią narzędzia Lord of Dreams.

Morpheus’ Dream Sand to sposób, w jaki łączy się ze swoim zestawem mocy

Kiedy wszystko jest ustawione w porządku, Morfeusz posiada trzy elementy mocy. Po pierwsze, jest Dream Sand, który trzyma w małym woreczku, co prawdopodobnie wszystkich zniechęca, biorąc pod uwagę, że jego zapasy Dream Sand nigdy się nie kończą. Morfeusz używa piasku do tworzenia snów, spełniania życzeń, a nawet usypiania śmiertelników. Morfeusz również używa piasku do podróżowania między światami (coś jak Fiuu Proszek, tylko bez irytującej szansy wypowiedzenia złego imienia i zepsucia tego wszystkiego). Gdyby jednak śmiertelnik próbował władać piaskiem, skutki byłyby katastrofalne. Choć wciąż potężna magia, którą zawiera piasek, jest uzależniająca i destrukcyjna dla śmiertelników, o czym każda iteracja tej historii wymaga wiele trudu, by wspomnieć.

Krótko mówiąc, Dream Sand to sposób, w jaki Morfeusz łączy się z większością swoich mocy. Choć wciąż jest potężną nieskończoną istotą bez niej, Morfeusz potrzebuje jej tak, jak czarodziej potrzebuje różdżki. To kanał dla jego zdolności. Czy to wystarczające odniesienia do „Harry’ego Pottera”? Dobra. Przejdźmy do tego hełmu radia.

Hełm snów Morfeusza jest jego symbolem władzy

Morfeusz noszący hełm

Hełm snów Morfeusza jest jego symbolem urzędu. Jeśli piasek jest jego berłem, hełm jest jego koroną. Służy również jako jego pieczęć, dzięki której drugi Nieskończony może go rozpoznać lub wezwać. W przeciwieństwie do Piasku Snów, nie jest to z natury coś, co ma moce, ale wydaje się, że posiada trochę esencji Morfeusza, ponieważ bez niej uważa się za słabszego.

Przerażająco, Władca Snów stworzył hełm z kości martwego boga. Teraz… nigdy nie wyjaśnia, kim był ten martwy bóg, ani czy ten bóg był martwy, kiedy pozyskiwano kości. To musi wiedzieć Morfeusz i wszyscy inni się nad tym męczyć. Mówiąc prościej, całość jest wizualnym hołdem dla oryginalnej wersji własności DC, która istniała przed odtworzeniem historii przez Neila Gaimana. Starsza wersja Sandmana z DC, bardziej konwencjonalnego superbohatera, dosłownie używała maski gazowej i gazu usypiającego przeciwko swoim wrogom i była tylko jakimś kolesiem o imieniu Wesley Dodds. Tak, gniewni bogowie są fajniejsi.

Więc co dokładnie robi Hełm Marzeń? Cóż, to sprawia, że ​​Morfeusz czuje się głównie dobrze i czy to nie wystarczy?

Morfeusz Dreamstone to rezerwa chodu… prawdopodobnie?

John Dee nadużywa rubinu

Rubin Morfeusza, Kamień Snów, jest najtrudniejszą rzeczą do wyjaśnienia. Jest szczególnie wypełniony mocą Władcy Snów, jego esencją, ale dlaczego jest trochę niejasny. Wystarczy powiedzieć, że ktokolwiek posiada rubin, posiada większość mocy Morfeusza. Dzięki niej posiadacz może kształtować samą tkankę rzeczywistości. John Dee (David Thewlis) robi to samo i wiele osób z tego powodu umiera.

Ponownie, jest to mylące, ponieważ tak naprawdę nigdy nie mówi się, że Dreamstone ma wrodzoną moc poza tym, czym wchłania go Morfeusz. Dlaczego tego potrzebował? Dlaczego nie mógł po prostu zachować tej mocy w sobie? To niejasne, ale możliwe, że potrzebował go jako osobnego, unikalnego kanału dla swoich najsilniejszych umiejętności. Piasek Snów tworzy życie i otwiera drzwi, ale rubin kontroluje przestrzeń, w której te rzeczy istnieją. Pod względem siły niszczącej jest to miecz kontra bomba atomowa. Ale najwyraźniej Morfeusz nie potrzebuje tego wszystkiego że dużo, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się po incydencie z Johnem Dee.

Czy ten post był pomocny?