Skip to content

Ściągawka Sandmana: Przewodnik dla początkujących po fantastycznej adaptacji Neila Gaimana Netflixa

2 de sierpień de 2022
the sandman explained netflix video dw

Masz kilka minut? Zapoznamy Cię z uniwersami gatunkowymi, w które zawsze chciałeś wejść (ale też trochę się przez nie onieśmielamy). Następny w kolejce: trippy adaptacja Netflix Neila Gaimana Piaskun komiks. Transmisja wszystkich 10 odcinków sezonu 1 rozpocznie się w piątek, 5 sierpnia.

MATERIAŁ ŹRÓDŁOWY | Seria komiksów DC z lat 1989-1996 pod tym samym tytułem, napisana przez Neila Gaimana (Amerykańscy Bogowie, Dobry znak) oraz rysowane i kolorowane przez różnych artystów.

ISTOTA | Morfeusz, pan mistycznego królestwa znanego jako The Dreaming, jest strażnikiem wszystkich snów (i koszmarów) ludzkości. On i jego rodzeństwo — Śmierć, Pragnienie, Rozpacz itd. — są wspólnie znani jako The Endless: ucieleśnienia koncepcji, które reprezentują. Kiedy spotykamy Morfeusza, który również występuje pod pseudonimem Dream (między innymi), właśnie został uwięziony w budzącym się świecie przez opętanego magią bogacza, który fantazjuje o pokonaniu śmierci.

film-netflix-wyjaśniony-piaskiemPOPRZEDNIE ADAPTACJI | Przez lata kilka osób próbowało się przystosować Piaskun do filmu lub programu telewizyjnego. Żaden z nich nie odniósł sukcesu, po części dlatego, że zakres programu jest tak ogromny, a po części dlatego, że zaciekle opiekuńczy Gaiman nie był zaangażowany w większość wizji projektów. „Od ponad 30 lat mój udział w piaskowy człowiek adaptacje miały tylko na celu powstrzymanie złych zdarzeń” – powiedział. „I na szczęście zawsze mi się to udawało”.

CZY MUSZĘ PRZECZYTAĆ KOMIKSY, ABY ZROZUMIEĆ PROGRAM TV? | Nie… ale zanurzenie się w PiaskunDziwaczny, ekspansywny wszechświat z pewnością będzie cięższy dla tych, którzy nie są zaznajomieni z powieściami graficznymi.

on-sandman-wyjaśnił-netflix-wideoGŁÓWNI GRACZE Z KOMIKSU | Oprócz Morfeusz/Senkogo gra Słodko-gorzkiTom Sturridge, Piaskunobszerna obsada obejmuje: Śmierć (Zabijanie EwyKirby Howell-Baptiste), ciepły, przyziemny brat Morfeusza • Lucienne (Czarownice’ Vivienne Acheampong), pomocnik prawej ręki Morfeusza i bibliotekarz The Dreaming • Lucyfer (Gra o tron’ Gwendoline Christie), przebiegła władczyni piekła; Pragnienie (Kowboj BebopMason Alexander Park), sprytne rodzeństwo Morfeusza • Mateusz (wyrażone przez AP BioPatton Oswalt), sarkastyczny kruk, który towarzyszy Morfeuszowi w przebudzonym świecie • Roderick Burgess (Gra o tron’ Charles Dance), wspomniany bogaty facet • Johanna Konstantyn (Doktor KtoJenna Coleman), odnosząca sukcesy nekromantka, która może przypominać fanom komiksów kogoś o tym samym nazwisku. Rose Walker (nowicjusz Vanesu Samunyai), młoda kobieta mająca związek z Morfeuszem, którego nie rozumie • John Dee (ten Harry Potter filmów Davida Thewlisa), niespokojnego człowieka, który chce zniszczyć świat • i Koryncki (UciekinierBoyd Holbrook), koszmar, który uciekł z The Dreaming.

film-netflix-wyjaśniony-piaskiemKTO TU RZĄDZI? | Gaiman opracował i napisał adaptację z Davidem S. Goyerem (Fundacja, Konstantyn) i Allana Heinberga (Chirurdzy, Cudowna kobieta). Wszyscy trzej są producentami wykonawczymi serialu, a Heinberg pełni również funkcję showrunnera.

A teraz jesteś złapany! Obejrzyj nasz film instruktażowy na górze postu — z udziałem Sturridge, Howell-Baptiste, Colemana i Gaimana — aby zobaczyć więcej materiałów z serialu, a następnie dodaj komentarze swoimi przemyśleniami!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?