Skip to content

Co to jest Rada Bezpieczeństwa ONZ? (Artykuł 72 Objaśnienie w Halo)

15 de wrzesień de 2022
Screen Shot 2022 03 25 at 9.57.03 AM

Serial telewizyjny Halo właśnie się pojawił i ma już wiele odniesień do materiału źródłowego, jakim jest seria gier wideo Halo. Pomimo popularności, Halo jest wciąż nowe dla wielu różnych osób, a tacy ludzie mogą nie w pełni rozumieć każdego odniesienia zawartego w programie telewizyjnym, jeśli go obejrzą. Jednym z takich często używanych terminów jest Rada Bezpieczeństwa ONZ. Czym więc jest Rada Bezpieczeństwa ONZ w Halo, a czym jest artykuł 72?

UNSC oznacza Dowództwo Kosmiczne Organizacji Narodów Zjednoczonych, które jest zasadniczo organizacją wojskową, która zarządza Ziemią i różnymi ludzkimi koloniami w całej galaktyce. W związku z tym jest to ciało, które również rządzi siłami ludzkimi, które uczestniczą w wojnach międzyplanetarnych i innych podobnych wydarzeniach w Halo.

Halo może być niezwykle popularne na całym świecie, ale wciąż jest nowością dla niektórych osób, które mogą chcieć oglądać program telewizyjny, ale nie są zaznajomione z historią gier wideo z serii. W związku z tym ważne jest, abyśmy porozmawiali więcej o podstawach wszechświata Halo. Jedną z tych podstaw jest potężna organizacja znana jako Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Co to jest UNSC w Halo?

Zadebiutowała długo oczekiwana seria science-fiction, Halo, oparta na popularnej serii gier wideo, która otworzyła kilka pytań, które mogą być nowe dla tych, którzy nic nie wiedzą o Halo, ale są podstawowymi dla tych, którzy od dawna śledzą historię Halo.

To powiedziawszy, jednym z terminów, które często były rzucane podczas odcinka pilotażowego, był akronim „UNSC”. W rzeczywistości odcinek pilotażowy otwiera się na skolonizowanej planecie o nazwie Madrigal, której mieszkańcy rozmawiają o Radzie Bezpieczeństwa ONZ io tym, jak walczą o niepodległość przeciwko tej pozornie potężnej organizacji. Czym więc jest Rada Bezpieczeństwa ONZ w Halo?

Zasadniczo UNSC oznacza Dowództwo Kosmiczne Organizacji Narodów Zjednoczonych, które rzekomo pracuje dla Zjednoczonego Rządu Ziemi. Biorąc jednak pod uwagę, że UNSC ma większy zasięg, jest prawdopodobnie potężniejsza niż UEG i jest jedną z najpotężniejszych organizacji w całym wszechświecie Halo.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w porządku

Powodem, dla którego Rada Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo potężna, jest fakt, że zasadniczo kontroluje siły zbrojne ludzkości i jest bardziej organizacją wojskową niż ciałem zarządzającym. Ale Rada Bezpieczeństwa ONZ nadal jest ciałem zarządzającym, które nadzoruje międzyplanetarne sprawy ludzkości, takie jak kolonizacja planet, eksploracja kosmosu i wojny międzyplanetarne.

Założona w 22znaleźć Od tego czasu RB ONZ urosła w siłę wraz ze wzrostem zdolności ludzkości do przemierzania kosmosu. Właśnie dlatego UNSC była w stanie skolonizować różne planety w całej galaktyce, a jedną z takich planet jest wspomniany Madrigal, czyli planeta, na której rozpoczął się pierwszy odcinek serialu Halo.

Główna siedziba Rady Bezpieczeństwa ONZ znajduje się w dużej mierze na planecie Reach i to tam odbywa się wiele różnych działań organizacji. Oprócz tego, że Rada Bezpieczeństwa ONZ zajmuje się potęgą militarną ludzkości w kosmosie, jest również odpowiedzialna za niektóre z najbardziej zaawansowanych badań naukowych dotyczących technologii wojskowej.

Jedną z takich postaci, która stała się dość widoczna w UNSC, jest dr Catherine Halsey, która jest jednym z najbardziej błyskotliwych umysłów 26ten wieku dzięki swojej wiedzy w dziedzinie ulepszeń genetycznych i technologii wojskowej.

Halsey jest osobą odpowiedzialną za kierowanie programem Spartan-II, który obejmuje porywanie genetycznie lepszych dzieci, aby można je było szkolić w sztuce wojennej i eksperymentować, aby stać się superżołnierzami znanymi jako Spartanie. Master Chief Petty Officer John-117, który został nam przedstawiony w odcinku 1, jest jednym ze Spartan.

Spartanie to żołnierze pierwszej linii, których UNSC często wysyła na specjalne misje, które wymagają ich doświadczenia, ponieważ są prawie niezwyciężeni i są znacznie potężniejsi niż zwykli ludzie. Widzieliśmy Spartan w akcji w odcinku 1, kiedy tylko kilku z nich było w stanie ujarzmić całą jednostkę żołnierzy Przymierza, którzy zaatakowali ludzką placówkę w Madrigal.

Co to jest artykuł 72 w programie Halo TV?

Teraz, gdy wiesz więcej o Radzie Bezpieczeństwa ONZ, kolejną koncepcją, o której wspomniano w serialu Halo TV, jest artykuł 72, nad którym zastanawia się wiele osób. Artykuł 72 został wspomniany, gdy jedyny ocalały z ataku na Madrigal, Kwan Ha, został aresztowany przez samego Master Chief i znalazł się na pokładzie swojego statku, aby przetransportować go do Reach. Miranda Keyes, kluczowa postać w UNSC i córka dr Halsey, rozmawiała z Kwan Ha przez hologram.

W rozmowie między Keyesem a Kwan Ha oficer RB ONZ próbował namówić uchodźcę do rozmowy w imieniu RB, aby inne planety, które chciały niezależności od organizacji, były przekonane o przyłączeniu się do nich. Jednak Kwan Ha zagroziła, że ​​skłamie na temat wydarzeń, które miały miejsce w Madrygalu i powiedziała Keyesowi, że chce całkowitej niezależności Madrigal zamiast przyłączenia się do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Co to jest Rada Bezpieczeństwa ONZ?  (Artykuł 72 Objaśnienie w Halo)

Po rozmowie Miranda odbyła rozmowę ze swoim ojcem, który powiedział jej, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie chce spełnić żądań Kwan Ha. Powołał się na artykuł 72 i powiedział, że najwyższe kierownictwo Rady Bezpieczeństwa ONZ chce śmierci Kwan Ha.

ZWIĄZANE Z:

Halo Filmy i programy telewizyjne w kolejności (na żywo i animowane)

Warto zauważyć, że dokładna natura i znaczenie artykułu 72 nigdy nie zostały wyjaśnione i że jest to coś nowego również dla fanów Halo. Istnieje możliwość, że artykuł 72 jest klauzulą ​​w karcie RB ONZ, która pozwala organizacji na podjęcie drastycznych środków, jeśli chodzi o wszystko, co może zagrozić bezpieczeństwu ludzkości. W tym przypadku sprawa Kwan Ha mogłaby podlegać takiej klauzuli, biorąc pod uwagę, że groziła ona powołaniem się na powstanie, jeśli jej żądania nie zostaną spełnione.

Kiedy dowiemy się, co to jest artykuł 72?

Mimo że dokładna natura Artykułu 72 w Halo nigdy nie była tak naprawdę omawiana w odcinku pilotażowym, jest całkiem możliwe, że w końcu dowiemy się więcej o tym, czym jest ta klauzula i co oznacza dla Rady Bezpieczeństwa ONZ i dla Kwan Ha w większym schemat rzeczy. A być może dowiemy się o tym więcej w kolejnym odcinku serialu Halo TV.

  • Co to jest Rada Bezpieczeństwa ONZ?  (Artykuł 72 Objaśnienie w Halo)

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantastyką, sci-fi, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?