Skip to content
TV

Co teraz robi Kate Jackson z „Aniołków Charliego”?

15 de lipiec de 2022
l intro 1657853702

Kate Jackson uśmiecha się

Serial ABC „Aniołki Charliego” stał się jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych lat 70-tych. Wyprodukowany przez legendarnego producenta Aarona Spellinga, który był także autorem programów takich jak „Fantasy Island”, „TJ Hooker” i „Melrose Place”, „Aniołki Charliego” śledził trio prywatnych detektywów zatrudnionych przez tajemniczego Charliego, który odniósł się do śledczych jako do swoich Aniołów, nadając spektaklowi jego nazwę. Popularność serialu doprowadziła do powstania trzech filmów fabularnych i próby ponownego uruchomienia telewizora w 2011 roku.

Zaletą oryginalnej serii była jednak obsada. Podczas gdy główna obsada zmieniała się w ciągu pięciu sezonów serialu, zaczęła się od Farrah Fawcett (grającej Jill Munroe), Jaclyn Smith (grającej Kelly Garrett) i Kate Jackson (grającej Sabrinę Duncan).

Podczas gdy Jackson pozostała w serialu przez trzy sezony, wyraziła rozczarowanie jakością pisania w trzecim sezonie, a także gorączkowym harmonogramem zdjęć (na osoby). To ostatecznie doprowadziło do jej odejścia z serii. Ale co robiła w ostatnich latach, długo po odejściu z „Aniołków Charliego”?

Ostatnia rola Jacksona była w Criminal Minds

Podczas pracy nad „Aniołkami Charliego” Kate Jackson pojawiła się w 1977 roku w komedii akcji „Grzmot i błyskawica” u boku Davida Carradine’a. Wystąpiła także gościnnie w serialu telewizyjnym „James at 16”, podczas gdy ponownie wcieliła się w rolę Sabriny Duncan w odcinku przeplatanym z „The San Pedro Beach Bums”.

Jackson odeszła z serialu „Aniołki Charliego” w 1979 roku, po czym wystąpiła w wielu filmach, zarówno telewizyjnych, jak i teatralnych. Wśród nich znalazła się komedia Brudne sztuczki z 1981 r. z Elliottem Gouldem oraz dramat o związkach z 1982 r. Robić miłość z Harrym Hamlinem. Wróciła jednak do seriali telewizyjnych w 1983 roku, przeskakując z ABC do CBS w „Scarecrow and Mrs. King”, gdzie gra tytułową Mrs. King.

Niedawno Jackson pojawił się gościnnie w programach takich jak „Sabrina the Teenage Witch” i „Third Watch”. Użyczyła głosu zarówno w „Family Guy”, gdzie gra panią Amandę King, jej postać z „Scarecrow and Mrs. King”, jak i w „American Dad!”, gdzie gra animowaną wersję siebie. Jej ostatnia rola aktorska miała miejsce gościnnie w 2007 roku w dramacie proceduralnym Criminal Minds, gdzie zagrała Elizabeth Prentiss, matkę agentki Emily Prentiss (Paget Brewster).

W swoim życiu osobistym Jackson miała pełen wydarzeń rok w 1995, kiedy przeszła operację na otwartym sercu (przez CNN) i adoptowała syna o imieniu Charles Taylor Jackson. 2010 był kolejnym rokiem pełnym wydarzeń dla Jackson, ponieważ ogłoszono, że ma kontrakt na napisanie swoich wspomnień, a ona pozwała swojego doradcę finansowego o 3 miliony dolarów (za TMZ). Ostatecznie załatwiła tę drugą sprawę za niewydaną sumę, a jej pamiętnik nie został jeszcze opublikowany.

Czy ten post był pomocny?