Skip to content

Co się dzieje z Thorgil w Vinland Saga? Wyjaśniono

31 de styczeń de 2023
thorgil vinland saga

Chociaż Saga Winlandzka tytuł zdecydowanie zawiera szereg interesujących głównych i pobocznych postaci, wprowadza także garstkę pozornie pomniejszych postaci, które czasami mogą być dość tajemnicze. Thorgil została pokazana lub wspomniana tylko kilka razy, wygląda na to, że zniknęła z powierzchni planety. Wielu fanów anime wciąż zastanawia się, co dzieje się z Thorgil Saga Winlandzka w rezultacie.

Thorgil początkowo opuścił Farmę Ketil, aby służyć pod dowództwem Króla Kanuta, ale opuścił Kanuta po tym, jak Król Kanut i Ketil walczyli o Farmę Ketila. Będąc synem Ketila, Thorgil pozostał na farmie podczas walki i uciekł po jej zakończeniu. Nigdy więcej go nie widziano ani o nim nie słyszano, ale większość wierzy, że wciąż żyje i może powrócić w przyszłości Saga Winlandzka wydania.

Pomimo faktu, że miejsce pobytu Thorgila jest technicznie nieznane, kilku fanów ma wystarczająco dużo dowodów, by sugerować, że może pojawić się w przyszłości Saga Winlandzka wydania. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego o Thorgil w Saga Winlandzkaco się z nim stało, a także czy mógłby pojawić się później.

Thorgil w Sadze Winlandzkiej

Thorgil jest pomniejszą postacią w Vinland Saga, pojawiającą się tylko przy kilku okazjach. Mimo to jest wyjątkowo potężny i naprawdę twardy przeciwnik, będąc starszym bratem Olmara i najstarszym synem Ketila.

Thorgil ma szorstkie, długie blond włosy, brodę i nie ma brwi, a całe jego ciało pokrywają blizny po bitwach. Chociaż jego najbardziej charakterystyczną cechą jest wydatna blizna biegnąca ukośnie przez jego usta.

Jest bezwzględnym wojownikiem, do tego stopnia, że ​​obawia się go nawet jego własny ojciec, a przez lata widział niezliczone bitwy. Ma zaledwie 24 lata, kiedy po raz pierwszy pojawił się w 66 rozdziale mangi Vinland Saga, ale ma niesamowicie onieśmielającą prezencję. Uwielbia dobrą walkę i jest gotów zabić każdego, kto stanie mu na drodze.

Co się dzieje z Thorgil w Vinland Saga?

Chociaż termin „zniknięcie bez śladu” jest zwykle używany jako środek wyrazu, jest dość dosłowny, jeśli chodzi o status i lokalizację Thorgil. W rzeczywistości zniknął bez śladu – co sugeruje, że po prostu uciekł z miejsca zdarzenia z własnego wyboru.

POWIĄZANY:

Jak silny jest wąż? W porównaniu z innymi postaciami z Vinland Saga

Thorgil początkowo opuściła farmę przed wydarzeniami z serii Vinland Saga jako całości, aby służyć jako Thegn pod rządami króla Kanuta. Ale opuścił służbę Kanuta po bitwie między Królem Kanutem a Ketilem o Farmę Ketila.

Ostatni raz widziano go podczas tej bójki – po której bez powodu i bez uprzedzenia opuścił gospodarstwo ojca. W epilogu Farmland Arc stwierdzono, że Thorgil opuścił farmę i nigdy więcej o niej nie słyszała żadna inna postać w Vinland Saga.

Dlaczego Thorgil odeszła?

Poza tym, że Thorgil pracował dla Canute w przeszłości, nie ma innych solidnych wskazówek, dlaczego zdecydował się uciec. Istnieją również dodatkowe informacje, które podkreślają myśli i uczucia Thorgil w tamtym czasie, głównie z rozmów, które odbył z Ketilem przed jego zniknięciem.

Rozdział 66 mangi Vinland Saga, zatytułowany „Początkujący”, ujawnił dokładnie, jakie było stanowisko Thorgila – co jest dość zaskakujące, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia i charakter. Po powrocie ze spotkania obywateli ze swoim ojcem, Ketilem, Thorgil skomentowała, jak pole bitwy może zmienić Olmara, tak jak zmieniło to króla Kanuta.

1675195979 883 Co sie dzieje z Thorgil w Vinland Saga Wyjasniono

Następnie mówi swojemu ojcu, że czasami pola bitew mogą nieoczekiwanie zmienić naturę człowieka, i tak właśnie stało się z królem Kanutem. Wyjaśnił, że nikt już nie nazywał go „księciem”, ponieważ nie był już tym miłym i łagodnym przywódcą, jakim był kiedyś – stał się okrutny, onieśmielający i twardy jak każdy inny generał.

Wydaje się, że Thorgil popiera pomysł pozostania na farmie zamiast pójścia na bitwę – zwłaszcza w ówczesnym stanie rzeczy. Zwieńczona walką króla Kanuta z ojcem o farmę Ketila, zrozumiałe może być, że Thorgil po prostu zdecydowała się całkowicie odejść.

Czy Thorgil nie żyje w Vinland Saga?

Opierając się na fakcie, że Thorgil nigdy więcej się od nikogo nie odezwał, wielu założyło, że nie może już żyć. Jednak biorąc pod uwagę, jak potężna jest ta postać, można śmiało powiedzieć, że żyje – odszedł z wyboru, najwyraźniej przygotowany na nadchodzącą drogę, i nadal jest technicznie wymieniony jako „Żywy” w społeczności Vinland Saga.

Czy Thorgil powróci w Vinland Saga?

Nie wiadomo, czy Thorgil kiedykolwiek pojawi się ponownie w Vinland Saga w najbliższym czasie, jeśli w ogóle. Ta postać nie wydawała się ważna dla ogólnej fabuły, a przynajmniej dla tego, gdzie historia jest w tej chwili.

Nie oznacza to jednak, że Thorgil nie może z czasem stać się bardziej znaczącą postacią, zwłaszcza wiedząc, do czego ten człowiek jest zdolny. Niektórzy fani Vinland Saga uważają, że Thorgil mogła dołączyć do Kanuta w pewnym momencie po bitwie, chociaż jest to czysta teoria.

POWIĄZANY:

20 najlepszych cytatów z sagi Vinland z anime i mangi

Inni uważają, że po prostu uciekał, a może szukał własnego celu i wierności – niemniej jednak szanse na to, że ponownie się pojawi, są na stole. Nierzadko zdarza się, że pomniejsze postacie Vinland Saga są ponownie wprowadzane wiele lat po tym, jak były poza ekranem, na przykład emerytowani faceci z zespołu Askeladda. Istnieją również przypadki, w których postacie spotykają się wielokrotnie po wielu latach, na przykład przypadek Leifa – który próbuje przekonać Thorfinna do powrotu do domu.

To wszystko, co trzeba wiedzieć o Thorgil i jego obecnej lokalizacji w Vinland Saga, z obrazami dzięki Saga Vinland Wiki. Jak dotąd ta postać nie okazała się znacząco ważna dla ogólnej fabuły Vinland Saga. Ale biorąc pod uwagę, jaki jest twardy i że w przeszłości pojawiały się powracające postacie Vinland Saga, wielu fanów oczekuje, że powróci w pewnym momencie w przyszłości.

  • Jeijei

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak, mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i grach wideo, zwłaszcza MMO i RPG, czy to na PC, konsolach czy urządzeniach mobilnych.

Czy ten post był pomocny?