Skip to content

Chris Pratt mówi, że nigdy nie chodził do kontrowersyjnego kościoła, ujawnia, gdzie się modli

29 de czerwiec de 2022
AP22175205959516

„Nigdy nie poszedłem do Hillsong”, mówi Chris Pratt o kontrowersyjnym kościele w opublikowanym dzisiaj artykule na okładce Men’s Health. „Właściwie nigdy nie byłem w Hillsong. Nie znam nikogo z tego kościoła”.

Są wśród Jurassic World: Dominium najbardziej definitywne komentarze gwiazdy, odkąd stał się swego rodzaju symbolem chrześcijaństwa w Hollywood.

Pratt śledzi ludzi kojarzących go z młodym ruchem ewangelickim w mieście do przemówienia na gali MTV Movie & TV Awards 2018, w którym powiedział: „Bóg jest prawdziwy. Bóg cię kocha, Bóg chce dla ciebie jak najlepiej. Wierzy, że; Ja robię.”

Być może użycie słowa „ty” i polecenia „Uwierz w to; tak” były dla niektórych trochę zbyt ewangeliczne. Pratt przyznaje to samo do zdrowia mężczyzn.

„Może to była dla mnie pycha, gdy stanąłem na scenie i powiedziałem to, co powiedziałem. Nie jestem pewien, czy kogokolwiek dotknąłem”.

W 2019 roku, po tym, jak Pratt poszedł dalej Późne przedstawienie i rozmawiał ze Stephenem Colbertem o swojej wierze, Elliot Page napisał na Twitterze: „Och. K. Um. Ale jego kościół jest niesławnie przeciwny lgbtq, więc może też się tym zajmiesz?

The Akademia Parasolowa aktor dodał następnie: „Jeśli jesteś sławnym aktorem i należysz do organizacji, która nienawidzi określonej grupy ludzi, nie zdziw się, jeśli ktoś po prostu zastanawia się, dlaczego nie jest to adresowane. Bycie anty LGBTQ jest złe, nie ma dwóch stron. Szkody, jakie powoduje, są poważne. Kropka. Wysyłam miłość do wszystkich”.

Chociaż nie jest jasne, czy Page odnosił się do nękanego skandalami Kościoła Hillsong, do którego kiedyś należało wielu prominentnych młodych chrześcijan w Hollywood, Twittersphere z pewnością tak to przyjął. Hillsongowi zarzucano, że praktykuje terapię konwersji gejów, która ma na celu „modlić się do gejów”. Według Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, które sprzeciwia się jej stosowaniu, metoda „nie jest oparta na dowodach medycznych ani naukowych”.

Pratt odpowiedział wówczas na Instagramie: „Niedawno zasugerowano, że należę do kościoła, który 'nienawidzi ludzi’ i jest 'niesławnie przeciwny LGBTQ. Nic nie może być dalej od prawdy. Chodzę do kościoła, który otwiera swoje drzwi dla absolutnie wszystkich”. The strażnicy Galaktyki aktor nie wymienił nazwiska Hillsong i jest ku temu dobry powód: nie chodzi tam na nabożeństwa.

Jego Strażnicy reżyser, James Gunn, stanął wówczas w obronie Pratta i zwrócił uwagę krytykom Twittera, że ​​nigdy nie potwierdzono, że Pratt jest członkiem rzekomo anty-LGBTQ kościoła.

– Nie jest. Znam kościół, do którego obecnie chodzi. Czy ty? (Odpowiedź brzmi, że nie, ale słyszałeś od kogoś, kto słyszał od kogoś, kto chodzi do kościoła, więc zdecydował: „tak, okej, uwierzę w tę okropną rzecz, którą usłyszałem online o tej celebrycie! ”)

On nie jest. Znam kościół, do którego obecnie chodzi. Czy ty? (Odpowiedź brzmi, że nie, ale słyszałeś od kogoś, kto słyszał od kogoś, kto chodzi do kościoła, więc zdecydował: „tak, okej, uwierzę w tę okropną rzecz, którą usłyszałem online o tej celebrycie! ”)

— James Gunn (@JamesGunn) 25 kwietnia 2022

Pratt w rzeczywistości mówi Men’s Health, że uczęszcza do kościoła Zoe w Los Angeles, w którym do swoich fanów zalicza byłego zwolennika Hillsong, Justina Biebera. Założyciel Zoe Church, Chad Veach, powiedział New York Times, że wzorował swoją wspólnotę wyznaniową po części na Hillsong.

Pratt mówi również, że chociaż uczęszcza na nabożeństwa w kościele Veacha, nie robi tego wyłącznie. Jako przykład aktor podaje, że on i żona Katherine Schwarzenegger ochrzcili jedno ze swoich dzieci w kościele katolickim w Santa Monica, gdzie czciła je jako dziecko.

Poza tym gwiazdor twierdzi, że tak naprawdę nie jest osobą religijną.

„Religia była cholernie uciążliwa przez długi czas”, mówi Pratt dla Men’s Health. „Nie wiedziałem, że stanę się twarzą religii, kiedy tak naprawdę nie jestem osobą religijną. Myślę, że istnieje różnica między byciem religijnym — przestrzeganiem zwyczajów stworzonych przez człowieka, często przywłaszczeniem sobie czci dla tego, kogo uważam za prawdziwego Boga — a używaniem go do kontrolowania ludzi, zabierania ludziom pieniędzy, maltretowania dzieci, kraść ziemię, aby usprawiedliwić nienawiść. Cokolwiek to jest. Zło, które drzemie w sercu każdego człowieka, spłynęło na tyły religii i przybyło na przejażdżkę”.

Czy ten post był pomocny?