Skip to content

Chris Cuomo dołączy do NewsNation jako Primetime Host

27 de lipiec de 2022
Screen Shot 2021 12 06 at 12.18.12 PM

AKTUALIZACJA: Chris Cuomo dołączy do Nexstar’s NewsNation jesienią tego roku, lądując w raczkującym serwisie informacyjnym po zwolnieniu z CNN pod koniec zeszłego roku.

Ogłoszenie pojawiło się pod koniec godzinnego wywiadu z Danem Abramsem w NewsNation Dan Abrams na żywo. Obszerny wywiad, jego pierwszy od czasu opuszczenia CNN, obejmował jego zwolnienie po ujawnieniu, w jakim stopniu doradzał swojemu bratu, byłemu gubernatorowi Nowego Jorku Andrew Cuomo, w obliczu zarzutów o molestowanie seksualne.

„Naprawdę wierzę, że ten punkt sprzedaży ma szansę dotrzeć do tego, kogo nazywam wolnymi agentami – nie w prawo, nie w lewo, rozsądnie. Regularny, otwarty umysł, otwarte serce, chętny do słuchania, gdy ktoś się nie zgadza” – powiedział Cuomo.

Siedzenie Abramsa, które miało miejsce w czasie, który Cuomo zajmował wcześniej w CNN, wydawało się być zaprojektowane tak, aby rozwiązać jego zwolnienie i inne problemy, w tym twierdzenie o napaści na tle seksualnym, przed ogłoszeniem NewsNation.

NewsNation dociera do ułamka widowni głównych sieci kablowych — nawet oglądalności obecnej godziny 21:00 ET w CNN, która od czasu odejścia Cuomo jest wypełniona rotacyjnymi hostami. Według Nielsena, NewsNation miał w tym roku średnio 50 000 widzów w czasie największej oglądalności w tym roku, w porównaniu do 2,4 miliona w Fox News, 1,2 miliona w MSNBC i 762 000 w CNN.

Mimo to NewsNation przyciągnął osobistości, takie jak Abrams i Ashleigh Banfield, dawne osobistości w głównych sieciach kablowych, a jednocześnie rozszerzył swoją ofertę na inne pory dnia. Sieć została uruchomiona we wrześniu 2020 r., promując się jako obiektywne źródło wiadomości w kablowym zestawieniu wiadomości w czasie największej oglądalności, zdominowanym przez prezenterów opinii i analiz.

„Chcę tu zbudować coś wyjątkowego, pracować z Danem, pracować z zespołem tutaj” – powiedział Cuomo. „Mamy wspaniałych ludzi, którzy są naprawdę głodni, by zmieniać świat w sposób, który moim zdaniem ma znaczenie. Zdecydowałem, że nie mogę wrócić do tego, co ludzie postrzegają jako „wielką grę”. Nie sądzę, żebym mógł tam coś zmienić. Myślę, że potrzebujemy mediów powstańczych. Potrzebujemy sklepów, które nie są marginesowe i po prostu próbują napełnić ich kieszenie… Wykonam robotę. Idę tam, gdzie są wiadomości, i bardzo staram się być uczciwym.

Cuomo został zwolniony z CNN w grudniu, po nowych rewelacjach na temat zakresu, w jakim doradzał swojemu bratu.

Podczas wywiadu Abrams zapytał również Cuomo o zarzuty napaści na tle seksualnym. Krótko po odejściu Cuomo The New York Times poinformował, że zarzuty, na które zwrócono uwagę kierownictwa CNN, dotyczyły oskarżenia o napaść na tle seksualnym przez młodszego kolegi z innej sieci. W tym czasie Cuomo zaprzeczył zarzutom i nazwał swoje zwolnienie „nieuzasadnionym zakończeniem”.

W wywiadzie Cuomo ponownie zaprzeczył zarzutom.

Abrams zapytał: „Czy wiesz, kim jest ta kobieta?”

„Myślę, że tak” – powiedział Cuomo.

„I nic z tego się nie wydarzyło” – zapytał Abrams.

„Nic z tego się nie wydarzyło” – powiedział Cuomo.

Zaprzeczył również innemu zarzutowi, szczegółowo opisanemu w New York Times, że pracował nad przedstawieniem pochlebnego fragmentu o jej pracodawcy w swoim programie CNN, co według jej prawnika było próbą kupienia jej milczenia.

„To absolutnie nieprawda, ale to ona musi wyjaśnić” – powiedział Cuomo Abramsowi.

Ale powiedział, że program dotarł do niej, ale że był to segment „bez myślenia”.

„Ponownie są to rzeczy do wyjaśnienia przez kogoś innego” – dodał Cuomo. „Jeśli zamierzasz postawić zarzut, chodzi o to, jak się czujesz i co myślisz…. mam wrażenie, że to już przeszłość. Nigdy nie uda mi się przekonać ludzi w taki czy inny sposób. Karmię tę historię, komentując ją. Zaprzeczyłem, a ty próbujesz iść dalej. Duży aspekt naszej działalności powie, że to odpowiedzialność, to odpowiedzialność, ale nie wiem, czy to zawsze prawda.”

Cuomo upierał się, że dyrektorzy CNN wiedzieli, że doradza swojemu bratu. Po tym, jak zostało to ujawnione w maju 2021, Cuomo przeprosił w swoim programie. Powiedział, że zrobił to, ponieważ dowiedział się, że „wielu kolegów czuło się skompromitowanych”.

„Kilkakrotnie proponowałem odejście z pracy” – powiedział. „… Nigdy nie wyobrażałem sobie, że to, co robię, aby pomóc mojemu bratu, źle odbije się na CNN”.

Abrams naciskał również na Cuomo na coś, co powiedział widzom w sierpniu 2021 r.: Że „nigdy nie dzwonił do prasy w sprawie sytuacji mojego brata”. Ale teksty z Melissą DeRosa, główną doradczynią swojego brata, sugerowały, że Cuomo pracował ze źródłami medialnymi, aby zebrać „wywiad” na temat dodatkowych historii nowych zarzutów przeciwko jego bratu.

Abrams powiedział: „Oczywiście robiłeś rekonesans, aby dowiedzieć się, co tam jest”.

„Myślę, że jest to różnica z różnicą” – odpowiedział Cuomo, podkreślając, że nie próbował wpływać na zasięg.

„Kiedy powiedziałem, że nie dzwonię do prasy, miałem na myśli „wpływ na historię”” – powiedział Cuomo.

Cuomo zaoferował również obronę swoich wywiadów z wiosny 2020 r. z Andrew Cuomo, zrywając z polityką sieciową z powodu konfliktu interesów. Zrobiono je również z błogosławieństwem Jeffa Zuckera, ówczesnego prezesa CNN.

Powiedział, że segmenty na początku pandemii Covida rezonowały z publicznością, a także z jego własnymi doświadczeniami po zarażeniu się wirusem. Powiedział, że widzowie dziękowali mu za segmenty w czasie wielkiej niepewności co do wirusa i jego skutków.

„Oczywiście był konflikt interesów i ludzie to rozumieli” – powiedział Cuomo. „Ludzie to zrozumieli, media powinny to zdobyć, powinny to zobaczyć, jak to było”.

Ale przyznał, że segmenty były czymś, „co wróci, by mnie prześladować”.

POPRZEDNIO: W swoim pierwszym wywiadzie na siedząco, odkąd został zwolniony przez CNN, Chris Cuomo zaprzeczył, jakoby próbował wpłynąć na relacje medialne o swoim bracie, byłym gubernatorze Nowego Jorku Andrew Cuomo, ponieważ miał do czynienia z zarzutami o molestowanie seksualne.

Rewelacje, że Cuomo służył jako nieformalny doradca jego brata, a jednocześnie nadal był gospodarzem jego wieczornego talk-show CNN, ostatecznie doprowadziły do ​​jego rozwiązania w grudniu.

We fragmencie wywiadu z Danem Abramsem z NewsNation Cuomo powiedział: „Nigdy nie kontaktowałem się z żadnymi mediami, które relacjonowały mojego brata, aby spróbować wpłynąć na ich relacje. Cały czas rozmawiam z ludźmi w mediach”.

Abrams zauważył wtedy: „Ale powiedziałeś: 'Nigdy nie dzwoniłem do prasy w sprawie sytuacji mojego brata’. Dzwoniłeś do prasy w sprawie sytuacji twojego brata.

„Ale myślę, że to rozróżnienie ma znaczącą różnicę” – odpowiedział Cuomo. – Problemem byłoby to, że nie zadzwoniłem do ciebie i zapytałem: 'Jak myślisz, co się tutaj dzieje?’ To ja dzwonię do ciebie i mówię: „Hej, dziś wieczorem w twoim segmencie, mam nadzieję, że to pamiętasz”.

Pełny wywiad zostanie wyemitowany we wtorek wieczorem. NewsNation powiedział również, że Cuomo zajmie się zarzutami molestowania seksualnego, a także innymi tematami.

Kiedy został zwolniony, CNN wydała oświadczenie, w którym napisano: „Na podstawie raportu, który otrzymaliśmy, dotyczącego zachowania Chrisa w obronie jego brata, mieliśmy powód do rozwiązania. Kiedy w tym tygodniu pojawiły się nowe zarzuty, potraktowaliśmy je poważnie i nie widzieliśmy powodu, aby zwlekać z podjęciem natychmiastowych działań”. New York Times poinformował następnie, że nowe zarzuty dotyczyły roszczenia o napaść na tle seksualnym przez młodszego kolegi z innej sieci. Za pośrednictwem rzecznika Cuomo zaprzeczył zarzutom i nazwał swoje zwolnienie „nieuzasadnionym zakończeniem”.

W marcu adwokaci Cuomo złożyli wniosek o arbitraż w wysokości 125 milionów dolarów przeciwko CNN, twierdząc, że najważniejsi menedżerowie CNN, w tym ówczesny prezes sieci Jeff Zucker, wiedzieli o pomocy, jakiej udzielał swojemu bratu.

„Nigdy nie kłamałem i nie było żadnych sekretów”. Cuomo powiedział Abramsowi.

Cuomo bronił również swojej decyzji o doradzaniu bratu.

„Kocham mojego brata. Zasada w mojej rodzinie jest bardzo prosta: Rodzina. Kłopot. Iść. Inni ludzie mają luksus oceniania zarzutów i sytuacji. Dla mnie chodziło o trudną pomoc mojemu bratu i robienie tego w sposób, który moim zdaniem nie miał znaczenia. To mnie kierowało”.

Zucker zrezygnował z CNN w lutym, powołując się na nieujawnienie dobrowolnego związku z kolegą. Ten dyrektor, Allison Gollust, opuścił firmę pod koniec miesiąca po tym, jak firma zakończyła śledztwo w sprawie Cuomo. Według ówczesnego dyrektora generalnego WarnerMedia, Jasona Kilara, dochodzenie wykazało naruszenia polityki korporacyjnej ze strony Cuomo, Gollust i Zuckera. Gollust krótko pracował dla Andrew Cuomo, zanim dołączył do CNN. Opisała okoliczności jej odejścia jako „próbę zemsty na mnie i zmiany narracji medialnej po katastrofalnym postępowaniu z ostatnich dwóch tygodni”.

Chris Cuomo wypuścił w zeszłym tygodniu nową serię podcastów.

Czy ten post był pomocny?