Skip to content

Chłopiec spotyka Danielle Fishel ze świata Kiedyś zagrała wredną dziewczynę Jennifer P. na Full House

23 de październik de 2022
l intro 1666210372

Danielle Fishel

Danielle Fishel szybko stała się powszechnie znana dzięki jej przełomowej roli niezależnej feministki Topangi Lawrence w „Boy Meets World”. Jej asertywność i reprezentacja przyciągnęły do ​​niej widzów jako wyjątkowy portret dziewcząt w sitcomach lat 90. Ta znakomita rola doprowadziła nawet do odrodzenia w 2014 roku zatytułowanej „Dziewczyna spotyka świat” z udziałem Rowana Blanchard i Sabriny Carpenter, które nadal dają młodym widzom niezwykły przykład poprzedniego filmu.

Jednak fani mogą nie wiedzieć, że główna ikona feministyczna Topanga/Fishel ma związek dzięki znaczącemu faktowi zza kulis. Fishel ujawnił w podkaście zatytułowanym „Pod Meets World”, że Topanga ma na sobie historyczny element garderoby w odcinku retrospekcji. W odcinku 19 sezonu 3 gang zostaje odesłany do lat 50. w dziwnym wypadku, w którym Topanga rozkołysze buty Lucille Ball (Lucy Ricardo z „I Love Lucy”), zachowane w cennym skarbcu Disneya. , a szczegół związany z ponownym pojawieniem się na ekranie butów Lucy ładnie oddaje hołd.

Sitcomy z lat 90. są prawdopodobnie podstawą różnorodności współczesnych programów, które teraz znamy i kochamy. Doprowadziły również do kilku rebootów telewizyjnych i spin-offów, w tym „Girl Meets World”, który pojawił się po Topanga i Cory Matthews (Ben Savage) ponad dekadę po zakończeniu oryginalnego serialu. Chociaż Fiszel jest znana głównie z pracy nad „Boy Meets World” i jego poboczną serią, zadebiutowała w „Full House” tuż przed swoją przełomową rolą.

Fishel po raz pierwszy zagrał wredną dziewczynę z doliny Jennifer P. w Full House

Kiedy najstarsze córki w „Full House” stały się nastolatkami, serial wprowadził bardziej dojrzałe tematy, takie jak bunt i maltretowanie dzieci. W odcinku 10 sezonu 6, „I’m Not DJ”, Stephanie (Jodie Sweetin) zmaga się z presją rówieśników i sprosta nieosiągalnym standardom wyznaczonym przez jej „idealną” starszą siostrę DJ (Candace Cameron Bure).

„Full House” analizuje konformizm przez Jennifers, dwie dziewczyny z Valley o tym samym imieniu i bardzo dobrej postawie. To tutaj po raz pierwszy rzucamy okiem na przyszłą gwiazdę sitcomów z lat 90., Danielle Fishel, w jej debiucie telewizyjnym (przez IMDb). Fiszel wciela się w Jennifer P., magenta żakietową połowę duetu wrednych dziewczyn. Instynkt Stephanie, by zaimponować Jenniferom, powoduje, że uderza i wyklucza swoją młodszą siostrę Michelle (Mary-Kate i Ashley Olsen). W końcu ich okropne wybryki pomagają Stephanie uświadomić sobie znaczenie indywidualności, co skłania ją do szczerości wobec ojca i siostry.

Odcinek kończy się charakterystyczną końcową sceną „Pełnego domu”, która cementuje lekcję tematyczną w wzruszającym momencie dla rodziny Tannerów. Łącząc rodzinę w celu komunikowania się, „Pełny dom” pokazuje znaczenie otwartego komunikowania sobie nawzajem swoich uczuć, co często zapewnia zdrowy rozwój i akceptację.

Rola Fiszel jako Jennifer P. jest daleka od dzikiej i nieskrępowanej Topangi, którą zaczęła grać w 1993 roku, rok po swoim pierwszym występie w telewizji.

Czy ten post był pomocny?