Skip to content

Chłopiec spotyka światowy żart, który według fanów posunął się za daleko

28 de lipiec de 2022
l intro 1658984129

Ben Savage uśmiechnięty

Pod koniec lat 80. i 90. blok programowy ABC TGIF zabawiał miliony dzieci, nastolatków i ich rodziców. Przez dwie godziny w każdy piątek wieczorem w amerykańskich domach dominowały rodzinne programy, takie jak „Pełny dom”, „Sabrina nastoletnia czarownica” i „Sprawy rodzinne”. „Boy Meets World” dołączył do składu w 1993 roku, prezentując swoją premierę przed ogromną publicznością liczącą 16,5 miliona (za pośrednictwem The Guardian). Zaintrygowany mocą gwiazdy „Cudownych lat” Freda Savage’a, stacja ABC zaprosiła swojego młodszego brata, Bena, do kierowania „Boy Meets World” przez siedem sezonów.

Serial podąża za Coreyem (Savage), Topangą (Danielle Fishel) i Shawnem (Rider Strong), gdy z przedwcześnie rozwiniętych szóstoklasistów stają się w pełni zrealizowanymi młodymi dorosłymi. Podobnie jak wcześniej „Beverly Hills, 90210” i niezliczone inne seriale, „Boy Meets World” miało nie do pozazdroszczenia zadanie przejścia ze szkoły średniej do college’u.

Wraz z latami studiów w serialu pojawiły się nowe wyzwania, nowe relacje i bardziej dojrzałe treści. Jednak niektóre z wybryków gangu pozostały wręcz niedojrzałe, jak na przykład ich wojna na żarty w 7. sezonie. Oto żart, który według fanów posunął się za daleko.

W wojnach na żarty Boy Meets World niedźwiedź był mostem za daleko

W odcinku „Wojna” z 7 sezonu, proste skradzione miejsce parkingowe dzieli grupę na dwie części, aby przeprowadzić wojnę na żarty. Corey i Shawn przygotowali scenę dla żartów wielkiego kalibru, w jakiś sposób przemycając Volkswagena Rachel (Maitland Ward) do jej pokoju w środku nocy. W odwecie Rachel, Jack (Matthew Lawrence) i Angela (Trina McGee) przyklejają swoich przeciwników do swoich miejsc, pokrywają ich miodem i rzucają na nich niedźwiedzia.

Dla wielu fanów „Boy Meets World” incydent z niedźwiedziem przeskoczył rekina. Na subreddicie r/boymeetsworld u/SybariticLegerity napisał, że chociaż żart jest przedstawiany jako beztroski żart, jest równoznaczny z „próbą zabójstwa”. Zblazowana reakcja wszystkich sprawia, że ​​żart jest dziwnie surrealistyczny. „Niedźwiedź wyprowadził mnie z tej historii” – podsumował u/SybariticLegerity, a u/viviwrldfroggie z całego serca się zgodził: „Dosłownie mieli niedźwiedzia, który mógł zrobić dzieciom coś złego i NIKT nie wspomniał, jak poważne może to zrobić”. Byłem.” Nawet pan Feeny (William Daniels), zwykle głos rozsądku, śmieje się po fakcie ze swoich przesiąkniętych miodem uczniów.

Wojna na żarty kończy się nagle, gdy Sean i Corey w odwecie przyklejają ryzykowne zdjęcia Rachel na ścianach Związku Studentów Pennbrook. Ich działania, będące w gruncie rzeczy formą porno zemsty, traktowane są z odpowiednią niesmakiem zarówno przez bohaterów, jak i fanów. Mimo to u/SybariticLegerity napisało, że „trochę blednie w porównaniu” z wystawianiem kolegów z klasy na niebezpiecznego drapieżnika. Dowcip niedźwiedzia – i letnia reakcja na niego – sprawiają, że cały odcinek wydaje się kreskówkowy, podważając powagę następnej sceny.

Podczas gdy „Wojna” jest tylko jednym z przykładów świetnego sitcomu, który trzyma się brzytwy przed jego anulowaniem, fakt, że fani wciąż debatują na ten temat w Internecie, wskazuje na rezonans serii. „To niewiarygodne… jak to nadal działa i ludzie nadal to kochają” – powiedział CinemaBlend Will Friedle, który grał Erica. „Jesteśmy tak zaszczyceni, że mogliśmy być częścią czegoś, co naprawdę miało znaczenie dla ludzi”.

Czy ten post był pomocny?