Skip to content

Chirurdzy: odejście Ellen Pompeo było słodko-gorzkim momentem dla Shondy Rhimes

11 de maj de 2023
l intro 1683782193

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Shonda Rhimes i Ellen Pompeo pozują

„Grey’s Anatomy” jest na antenie od kilku wcieleń i w chwili pisania tego tekstu nie wykazuje absolutnie żadnych oznak spowolnienia. Jest to szczególnie zaskakujące, gdy weźmie się pod uwagę, że jej główna bohaterka, Ellen Pompeo, której postać Meredith Gray dosłownie umieściła „Greya” w „Chirurgach”, opuściła serial w lutym 2023 r. Chociaż nadal zapewnia wszechobecną narrację serialu, nie jest już częścią regularnego programu.

Twórca Shonda Rhimes, który był showrunnerem do zakończenia 12. sezonu w 2017 roku, zwrócił uwagę na odejście Pompeo, kiedy to postać opuściła Seattle, aby przenieść się z rodziną do Bostonu i skorzystać z ekscytującej możliwości udziału w badaniach nad chorobą Alzheimera (co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że matka Meredith cierpiała na tę chorobę). Rozmowa z E! News, powiedział Rhimes, „Opuszczenie Ellen było bolesne dla wszystkich, ale ważna była dla mnie również świadomość, że może wrócić w każdej chwili”.

Po stwierdzeniu, że odejście Meredith było niejasne z jakiegoś powodu, ponieważ chciała „upewnić się, że wszyscy rozumieją, że drzwi są zawsze otwarte – dla każdej z naszych poprzednich postaci” — kontynuował Rhimes. „Ellen jest niesamowitą osobą, a ona i ja prowadzimy rozmowy przez cały czas, dyskutując, kiedy nadszedł czas i jakie to uczucie” – ujawniła. „Zawsze prowadziliśmy te dyskusje, ponieważ zawsze chciałem, żeby była podekscytowana, zaangażowana i bawiła się tak samo, jak na początku”.

Shonda Rhimes uważa, że ​​”Chirurdzy” szybko się nie skończą

Czy więc Shonda Rhimes myśli — teraz, gdy Ellen Pompeo wypadła z regularnej obsady (chociaż od czasu do czasu może pojawić się w serialu) — że „Chirurdzy” powinni już się skończyć? Można by pomyśleć, że jako twórca Rhimes ma ostatnie słowo bez względu na wszystko, ale powiedziała E! Wiadomość, że zdecydowanie nie uważa, że ​​​​program nigdzie się nie wybiera – i że nie zamierza wchodzić mu w drogę.

„Gdy dotrzemy, mogę być bardzo starą damą [its] w zeszłym sezonie, ponieważ wydaje się, że to się nie kończy”, powiedziała outletowi, „co jest wspaniałe i czuję, że świat naprawdę należy do fanów, a fani naprawdę jasno określili, czego chcą”. tak długo, jak serial trzyma swoich fanów, nie zamierza się wtrącać. „Zostawię to w spokoju i zobaczę, dokąd to zaprowadzi, i pozostaniemy serialem tak długo, jak wszyscy będą chcieli tam być i jak tak długo, jak fani chcą tam być” – powiedziała.

Rhimes nie był showrunnerem od kilku lat, a Meg Marinis przejęła rolę w 2023 r., Gdy koleżanka Rhimesa, Krista Vernoff, również porzuciła tę rolę. Teraz, gdy serial ma nową grupę stażystów, wydaje się, że może trwać wiecznie… ale czy powinien?

Czy Grey’s Anatomy powinno iść dalej, czy też Rhimes jest całkowicie nie na miejscu?

Nowi stażyści podnoszą ręce w firmie Webber

Czy Shonda Rhimes ma rację i „Grey’s Anatomy” powinno trwać tak długo, jak to możliwe? A może showrunner się myli i serial powinien już ogłosić czas śmierci?

Z pewnością są tu argumenty, które przemawiają za obiema stronami. Z jednej strony fani naprawdę lubią nowych stażystów; miał subtelnie naśladować oryginalnych pięciu stażystów, w tym Meredith Pompeo, ich debiut w sezonie 19 został w większości dobrze przyjęty. W tym duchu odejście Pompeo nie powinno być dla serialu sytuacją decydującą, ponieważ postacie pojawiają się i odchodzą w „Chirurgach” mniej więcej stale, a dzięki nowej generacji i nowemu showrunnerowi serial może przełamać nowe kreatywny grunt.

Jednak mając prawie dwie dekady na antenie, wydaje się, że tak nie jest To znacznie bardziej kreatywny grunt do przełamania. W „Grey’s Anatomy” wydarzyło się wiele naprawdę szalonych rzeczy. Lew wędrował kiedyś po Seattle; facet pojawił się na izbie przyjęć z bombą w klatce piersiowej; rezydent chirurgii został dźgnięty przez spadający sopel lodu. Jeśli program będzie kontynuowany, może stać się jeszcze dziwniejszy i to nie w dobry sposób.

Biorąc to wszystko pod uwagę, moce, które są w ABC, utrzymują siłę „Chirurgów” – więc możesz ponownie obejrzeć serial zarówno na Netflix, jak i Hulu, i oglądać nowe odcinki, które będą emitowane w czwartki o 21:00 czasu wschodniego w sieci.

Czy ten post był pomocny?