Skip to content

Cena akcji AMC Entertainment ponownie rośnie po wiadomości o specjalnej dywidendzie APE

8 de sierpień de 2022
amc logo

Krajowa kasa niedługo pogrąży się w kryzysie na dwa i pół miesiąca z powodu braku ważnego produktu, ale akcje AMC Entertainment nadal się rozwijają.

Po czwartkowej wiadomości, że największy na świecie wystawca przyznał inwestorom APE jedną uprzywilejowaną akcję AMC za każdą akcję zwykłą AMC klasy A, cena akcji AMC wzrosła w piątek o 31% z 16,97 USD do 22,18 USD. Cóż, dziś rano ponownie podskoczyły o 14%, otwierając na 24,06 $ i osiągając maksimum 27,50 $. W momencie publikacji tego posta akcje AMC były notowane po 25,02 USD.

Akcje uprzywilejowane zostaną wyemitowane na rzecz zwykłych akcjonariuszy AMC w dniu dywidendy 19 sierpnia i będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku pod symbolem APE.

Chociaż ideą było to, że inwestorzy detaliczni nie chcieli dalszego rozwodnienia akcji, manewr akcji APE przez AMC zapewni wystawcy większą elastyczność finansową. Nowa akcja uprzywilejowana jest zbliżona do posiadania kolejnej akcji, a AMC będzie mogła zawierać transakcje i potencjalnie spłacać dług.

„Chociaż niczyja kryształowa kula nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wahań lub zmienności na giełdzie, interes ekonomiczny, jaki nasi akcjonariusze będą mieli zarówno w akcjach, jak i
APE będzie należeć do firmy, która naszym zdaniem będzie znacznie silniejsza niż obecnie AMC przed ogłoszeniem tego popołudnia” – powiedział prezes AMC Adam Aron podczas czwartkowego ogłoszenia wyników za drugi kwartał.

„Wraz z tworzeniem APE, AMC głęboko i fundamentalnie wzmacnia naszą firmę. Mamy już zgodę akcjonariuszy, aby nasz zarząd mógł zdecydować, że możemy w przyszłości wyemitować więcej APE poza tymi, które wychodzą z tą początkową dywidendą. Biorąc pod uwagę elastyczność, jaką da nam możliwość wydawania większej liczby APE, uważamy, że z łatwością bylibyśmy w stanie zebrać pieniądze, jeśli tak zdecydujemy, co ogromnie zmniejsza ryzyko przetrwania, gdy kontynuujemy pracę przez tę pandemię do powrotu do zdrowia i transformacji , zamiast martwić się o przetrwanie, elastyczność, jaką dają nam APE, może zamiast tego pozwolić nam kontynuować nasze wysiłki, aby zamiast tego spróbować, aby AMC prosperowało i wznosiło się w górę” – dodał Aron.

Dodał w czwartek: „Działam i myślę jak udziałowiec, bo ja też jestem udziałowcem i to dużym udziałowcem. Przy obecnej cenie akcji AMC posiadam teraz prawie 15 milionów dolarów akcji AMC i licząc również moje wcześniej przyznane, ale nienabyte akcje, zakładając, że zostaną nabyte na tak zwanych docelowych poziomach nabywania uprawnień, mam ponad 50 milionów dolarów ekonomicznych udziałów w AMC. To dość oczywiste, ale jest to dla mnie silna zachęta do robienia tego, co jest słuszne dla wszystkich naszych akcjonariuszy”.

Sprzedaż AMC w II kwartale wzrosła dzięki przebojowi letniemu napędzanemu przez Top Gun: Maverick do 1,16 mld USD w porównaniu do 444,7 mln USD w tym samym kwartale ubiegłego roku. Strata netto wystawcy zmniejszyła się z 344 mln USD w II kw. 2021 r. do 121,6 mln USD.

Czy ten post był pomocny?