Skip to content

Breaking Baz @ Cannes: Lily-Rose Depp wznosi się ponad „Idola”; Ból, który leży u podstaw genialnego „May December” Todda Haynesa

23 de maj de 2023
Breaking Baz the idoljpg 1

Czasami w Cannes fajnie jest po prostu unosić się na skraju imprezy i obserwować interakcje, mowę ciała, przewracanie oczami, kto co pije, a kto nie.

Baśń dla HBO Idol, który był wyświetlany w tym tygodniu, znajdował się w Palm Beach, którego wnętrze ma kształt amfiteatru, dzięki czemu można było oglądać przyjścia i wyjścia, jakby to była walka gladiatorów z uczestnikami w cekinowych sukniach i smokingach. Lily-Rose Depp jest Idoljest niewątpliwą gwiazdą, bez względu na to, co myśli The Weeknd, a zwycięstwo należało do niej, gdy została wprowadzona do sekcji VIP. The Weeknd — znany również jako Abel Tesfaye — może postrzegać to inaczej, ponieważ on i jego świta przybyli, by postawić swoje roszczenia na długo przed panią Depp i jej bandą.

Ale Depp jest źródłem ciepła Idol. Jest niesamowicie obserwowalna pod każdym względem, jak gwiazda, ale także dlatego, że chcesz wyskoczyć z siedzenia i ją chronić – zarówno jej postać Jocelyn, gwiazda popu, która jest trochę zwariowana i zbyt wrażliwa, jak i samą aktorkę.

Co ona robi w tym bałaganie Sława spotyka się Pięćdziesiąt twarzy Kaki spotyka się Wszystko o Ewie scenariusz EuforiaSam Levinson, Tesfaye i Reza Fahim? To program rzekomo oglądany kobiecym spojrzeniem, napisany przez trzech facetów.

Równie ważne, jeśli nie ważniejsze, co było Idol robi na legendarnym Festiwalu Filmowym w Cannes, przejmując Grand Lumiere, aby pokazać dwa 50-minutowe odcinki sześcioodcinkowego serialu telewizyjnego?

Levinson może równie dobrze być bogiem Euforia ale kroczyć tą samą drogą, którą wydeptali Godard, Truffaut, Hitchcock, Tarantino, Loach i Campion, to nie jest lekkomyślny zaszczyt, a jednak władze festiwalu uznały Idol godne miejsca w historii.

Nic dziwnego, że Levinson wybuchnął płaczem pod koniec poniedziałkowego pokazu — technicznie we wtorek rano, bo było już po północy — Łzy ulgi, że mu się to udało. Możemy dać mu tę chwilę. To wielka sprawa otrzymać taki poziom uwielbienia w tym pokoju w Palais. Prawdopodobnie już nigdy się to nie powtórzy.

Ale Depp jeszcze tu wróci.

Aż emanuje talentem. Może Hylda Queally, jej główna przedstawicielka w CAA, uważa, że ​​Depp zwróci na siebie uwagę całego świata Idol że wyląduje w jakimś eleganckim, dobrze napisanym filmie z dołączonym filmowcem z listy A.

Ma się taką nadzieję.

Oto jednak rzecz: Idol jest krzykliwa i błyszcząca, ale jest też niebezpieczna. Jocelyn grana przez Deppa okalecza się w najbardziej przerażający sposób.

Nastoletnie dziewczęta i chłopcy będą oglądać Idol. Oczywiście że są. Oni oglądali EuforiaI Idol jest sprzedawany jako skandaliczny telewizor. Z kurs zamierzają się dostroić, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. Wszystko jest ubrane tak, by im się podobało, a wrażliwi młodzi widzowie pomyślą, że można zadowolić się kryształową szklanką.

To na pewno nie. Czy to jest?

W jakiś dziwny sposób Levinson, Tesfaye, Fahim i ich pomocnicy w HBO już wygrali, ponieważ ta kolumna ich piętnuje; zwrócenie uwagi na coś wysokooktanowego, coś zakazanego.

Dorośli zawsze mogą to wyłączyć, ale dzieci znajdą sposób, aby to obejrzeć. Obawiam się, że będą chcieli naśladować zachowanie w nim. Będą chcieli być Jocelyn.

Jeden z najmądrzejszych komentarzy w Idol został stworzony przez Nikki, dyrektorkę wytwórni płytowej, graną przez Jane Adams. Mówi o dzieciach w stanach przelotowych, a tym samym o tych, które nie mieszkają w dużych, wyrafinowanych miastach w Europie i poza nią, które mają obsesję na punkcie tego, jak zachowuje się wielka gwiazda. To zupełne przeciwieństwo ich monotonnego życia. Będą chcieli tego, co ma Jocelyn.

Być może najlepszy sposób oglądania Idol wtedy jest jako przestroga. Jaki jest koszt sławy dla tych, którzy do niej dążą, i dla tych, których z daleka olśniewa jej fałszywa obietnica?

Potęga „majowego grudnia”

Charles Melton, wyróżniający się film Todda Haynesa o wymachiwaniu językiem w seks-skandalu maj grudzieńopuszcza Cannes za kilka dni, by spędzić pięć tygodni w Vancouver, gdzie dokończy siódmy i ostatni sezon Riverdale. Kanadyjskie miasto jest jego domem od siedmiu lat.

„Mogę pożegnać się ze wszystkimi moimi przyjaciółmi w serialu” – pomyślał Melton tęsknie. „Jestem gotowy na nowy rozdział”.

Założę się, że jest.

Melton jest znakomity w maj grudzień, w którym występują także nagrodzone Oscarami Julianne Moore i Natalie Portman. Młodsza szkolna wersja postaci Meltona, Joe, ma nielegalny romans z Gracie (Moore), żonatym współpracownikiem, którego spotyka w sklepie zoologicznym.

Wyznałem Meltonowi, że początkowo byłem trochę zdezorientowany przedziałem wiekowym, ponieważ Joe był w siódmej klasie, kiedy grał w gry dla dorosłych z Gracie, która miała 36 lat.

W Wielkiej Brytanii mamy inny system, więc nie mogę zaprzeczyć, że byłem zaskoczony, gdy w dalszej części filmu wyjaśniono, że Joe miał 13 lat. „Zastanawiałem się, czy ludzie w pełni zrozumieją, co oznaczają stopnie”, powiedział mi Melton, gdy rozmawialiśmy podczas kolacji Kering Women in Motion na cześć Michelle Yeoh.

Nie da się usunąć wstrząsających konsekwencji tego niewłaściwego związku, ale wydaje się, że Gracie niemal całkowicie wypiera się swojej odpowiedzialności. Lub, jak mówi mi Haynes, „Ona jest na to ślepa”.

Właściwie widziałem niektóre konsekwencje tych związków z pierwszej ręki, ponieważ moja zastępcza matka czasami opiekowała się swoimi dziećmi. Zajęło mi lata, zanim udało mi się poskładać do kupy, w jaki sposób ledwie nastoletnie dziecko było tatą dla małego dziecka i że (dużo) starsza kobieta, o której myślałem, że była rodzicem nastolatka, była matką dziecka. Stało się to też w drugą stronę.

Zablokowałem to wszystko do czasu maj grudzień rozpaliło to wszystko na nowo i teraz widzę, czym to było. Na tym polega piękno świetnych filmów — pozwalają ci kopać głębiej, ale tylko wtedy, gdy chcesz i jeśli jesteś w stanie stawić czoła temu, co odkryjesz.

Nawiasem mówiąc, kolacja w Keringu była świetną zabawą.

Byłem zachwycony, że poznałem Lily Gladstone, ciche źródło energii Martina Scorsese Zabójcy Kwiecistego Księżyca. Co za występ!

Czy ten post był pomocny?