Skip to content

Breaking Baz: Sekret Harrisona Forda; „Jak uprawiać seks” i jedna impreza Helluva w Cannes

20 de maj de 2023
Breaking Baz Badge


Ten Harrison Ford z pewnością ma trochę wytrzymałości jak na kogoś w wieku 81 lat.

Jaki jest sekret, o który go pytam?

„Wiesz, jaka jest tajemnica” – odpowiedział.

„Rock 'n’ roll i dwie pozostałe rzeczy”.

Jakie dwie inne rzeczy?

„Seks, narkotyki i rock and roll. To jest tajemnica, ale teraz to już nie jest tajemnica” – gdy mówił, w jego oku pojawił się błysk złego chłopca.

Ford i Calista Flockhart byli gośćmi na dorocznej kolacji dla filmowców Charlesa Fincha „A Rabbit’s Foot” w Cannes w piątek wieczorem.

POWIĄZANE: Festiwal Filmowy w Cannes 2023 na zdjęciach

Odkąd pamiętam, impreza odbywała się w Eden Roc, ale w tym roku Finch i jego partnerzy przenieśli się do restauracji Fred L’écailler z owocami morza na wschodnim półwyspie, za Palm Beach. Zawsze mnie wkurza, gdy patron szefa kuchni, Fred Garbellini, opisuje siebie jako „tylko skromnego rybaka”.

Ściśle mówiąc, chyba tak.

Skromny rybak dla bogatych i sławnych.

Goście mieszali się na koktajle, zanim usiedli przy kilkunastu długich białych stołach na ogromnym tarasie.

Wim Wenders i Ford byli pogrążeni w rozmowie, zanim Finch bardzo grzecznie poprosił ich, aby poszli i usiedli. Bezskutecznie, bo wszyscy chcieli pogadać z legendarną gwiazdą; kilka osób poszło tak daleko, że podążyło za nim do toalety. Wiem to, bo byłem tam przed nim. Ford powiedział obserwatorom, że potrzebuje miejsca na minutę i pozwolono mu wejść do kabiny bez opieki.

Ciekawe, jak sławni ludzie są tak samo zachwyceni innymi sławnymi ludźmi.

Ford jest jednak tak wyluzowany, że zwrócił na siebie całą uwagę swoim krokiem.

Chciał być na kolacji, bo Mads Mikkelsen, który gra u boku Forda w hicie kinowym Indiana Jones i tarcza przeznaczeniawraz z reżyserką Audrey Diwan otrzymywali odznakę Króliczej Łapki za ich wkład w kino.

POWIĄZANE: Recenzja „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia”: ostatnia przygoda Indy pełna akcji i nostalgii – Festiwal Filmowy w Cannes

Alicia Vikander była tam z przyjaciółmi przed niedzielnym konkursowym pokazem filmu Karima Ainouza w Cannes Głownia z Vikanderem jako Katherine Parr, szóstą i ostatnią żoną Henryka VIII, graną przez nierozpoznawalnego Jude’a Law.

Film o tym, jak Parr przeżył to małżeństwo. „Kiedy spojrzysz na to w dzisiejszych kategoriach, doznała przemocy domowej i właśnie to chcieliśmy przekazać” – argumentował Vikander.

Siedziałem z reżyserem filmowym Samem Pressmanem, dyrektorem generalnym Pressman Film; Ron Halpern, wiceprezes wykonawczy ds. globalnej produkcji w StudioCanal; oraz Christophe Riandee, wicedyrektor generalny Gaumont. Z pewnością naprawiliśmy świat i jedną z rzeczy, o których mówiliśmy, była długowieczność Forda jako gwiazdy filmowej i dlaczego jest ich teraz tak mało — zwłaszcza gwiazd poniżej 30. roku życia.

Jest ich kilka, ale są tak rzadkie jak zęby kury.

Wszyscy zgodziliśmy się jednak, że do tego czasu w przyszłym roku Paul Mescal przebiłby się jako prawdziwa gwiazda filmowa.

Mam szczerą nadzieję, że to się spełni.

Wszyscy przeszliśmy do innych stolików, niektórzy odważyli się zatańczyć razem z Cygańskimi Królami.

O 1 w nocy był czas na odjazd.

Spotkałem się wzdłuż Croisette na przyjęciu, by świętować wspaniały pierwszy film fabularny Molly Manning Walker Jak uprawiać seks prowadzony m.in. przez Mubi i Film4.

Przede wszystkim musiałam szybko przebrać się ze smokingu. Nie możesz odskakiwać swobodnie w muszce i smokingu.

Odpowiednio ubrany popędziłem do Nomade @ 3.14 Plage. Miejsce było zamykane o 2 w nocy.

Należycie odskoczyłem, obserwując, jak utalentowana młoda obsada podskakuje w górę iw dół. Uwielbiam ten film; jedna z nieoczekiwanych przyjemności roku.

POWIĄZANE: Recenzja „Jak uprawiać seks”: Molly Manning Walker debiutuje w wyjątkowym reżyserskim dramacie dla nastolatków – Festiwal Filmowy w Cannes

Ogromny, plastikowy różowy nadmuchiwany stwór został rzucony na parkiet, dosłownie pływając nad naszymi głowami.

Uśmiechając się, pomyślałem, że to jest to miejsce.

O 2.10 w nocy DJ odłożył narzędzia i zaczął sprzątać swój deck.

Tłum krzyczał, by zagrał jeszcze jedną piosenkę, ale on nie ustąpił. My też nie, ale on nie chciał ustąpić.

Szef Film4, Daniel Battsek, zauważył, że „to musi być cholernie świetna impreza”, kiedy ludzie rzucają się na DJ-a, by uzyskać więcej muzyki.

Kilku z nas siedziało na schodach i śpiewało piosenki. O 4 rano byliśmy dobrze i naprawdę jak dynie.

.

Czy ten post był pomocny?