Skip to content

Boruto kontra Kakashi: Kto wygrałby walkę?

6 de kwiecień de 2023
BUvKH

Jak wszyscy wiemy, Boruta kontynuował historię Masashiego Kishimoto Naruto. Teraz, gdy pozostało wiele postaci z oryginalnej serii, Boruta wprowadziła także mnóstwo nowych postaci, które przejęły role bohaterów „starego” pokolenia. W tym artykule weźmiemy bohatera nowej generacji, Boruto Uzumakiego, i porównamy go z byłym mentorem jego ojca, Kakashim Hatake, który jest, nawiasem mówiąc, jedną z najsilniejszych postaci w serii. Kto by wygrał? Zostań z nami, aby się przekonać.

Kakashi Hatake z łatwością wytarłby podłogę Boruto. Ta walka nie jest nawet uczciwą walką; z pewnością nie można zaprzeczyć mocy i ewolucji Boruto, ale w porównaniu z umiejętnościami, inteligencją i doświadczeniem Kakashiego, Boruto tak naprawdę nie miałby szans. W tej chwili nie ma możliwości, aby Boruto był w stanie wyrządzić Kakashiemu poważne obrażenia, nie mówiąc już o pokonaniu go.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy sekcje, przy czym dwie pierwsze przedstawiają postacie, ich moce i umiejętności. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego Kakashi ostatecznie byłby w stanie pokonać Boruto w bezpośredniej walce.

Czakra i siły fizyczne

Dziedzicząc ogromne rezerwy czakry swojego ojca, Boruto jest w stanie stworzyć cztery cieniste klony, nawet po wchłonięciu przez siebie dużej części swojej czakry. Odziedziczył również moc Ōtsutsuki, a ponieważ posiada krew użytkownika Byakugana, był w stanie komunikować się ze zmarłym duchem Momoshiki Ōtsutsuki. Jego kontrola czakry jest szczególnie zaawansowana. Jest potężnym użytkownikiem Rasengana, ponieważ mógł wykonywać mudry jedną ręką i skutecznie używać Rasengana już po kilku dniach treningu, zanim instynktownie udoskonalił i ulepszył technikę.

Boruto jest szczególnie szybki, potrafi szybko prześlizgnąć się obok swoich przeciwników niezauważony. Wykazano, że Boruto jest dość wykwalifikowany w taijutsu, zdolny do przeprowadzania nieustępliwych ataków poprzez skoordynowane uderzenia każdą ze swoich kończyn. Jako potomek klanu Hyūga, nauczył się podstawowego użycia Jūkena, chociaż bez Byakugana nie mógł celować w tenketsu wroga. Posiada również znaczną siłę, zdolną do wyprowadzania ciosów wystarczająco potężnych, by rozbić ziemię.

Kakashi jest naturalnym geniuszem, o czym świadczy fakt, że ukończył Akademię Ninja w wieku pięciu lat, został Chūninem w wieku sześciu lat, a Joninem w wieku trzynastu lat, oprócz tego, że miał długą karierę jako ANBU. Podczas swojej kariery ninja nauczył się ponad tysiąca technik (głównie kopiując je przez Sharingana), będąc ekspertem Konohy w tej dziedzinie.

Jego poziom czakry znacznie wzrasta między pierwszą a drugą częścią, zwiększając liczbę razy, kiedy może użyć Raikiri dziennie (sześć razy), z dodatkiem, że ma wystarczająco dużo czakry, aby użyć swojego Mangekyō Sharingana. Często powierza się mu ważne zadania (takie jak pilnowanie Naruto na wypadek, gdyby pieczęć Dziewięcioogoniastego lisa zaczęła zawodzić), ostatecznie powstając, by objąć stanowisko Hokage.

Boruto może mieć zarezerwowaną czakrę ojca i imponującą kontrolę nad swoją czakrą jak na swój wiek, ale w porównaniu z umiejętnościami Kakashiego w tej kategorii nie ma szans. Dlatego Kakashi wygrywa ten punkt.

Punkty: Boruto 0, Kakashi 1

Ninjutsu

Boruto miał moc tworzenia wielu cienistych klonów i koordynowania z nimi ataków, aby udaremnić chûnina, a nawet jônina przed zapisaniem się do Akademii. Początkowo klony Boruto były w stanie pracować tylko wtedy, gdy znajdowały się w jego bezpośrednim polu widzenia. Jego ojciec pokazał mu również szereg seksownych technik. Boruto początkowo nie udało mu się opanować Rasengana, ale z pomocą Konohamaru był w stanie zbudować miniaturową wersję między dwiema rękami, a następnie powiększyć ją do pełnego rozmiaru za pomocą tylko jednej ręki.

Kiedy wszedł do Jaskini Ryūchi, zawarł pakt z Garagą, który pozwolił mu przywołać gigantycznego węża, kiedy tylko chciał. Dodatkowo nawiązał kontakt z wężami i był w stanie pomóc każdemu wężowi, zaprzyjaźniając się z nim. Może również zastosować grupowe techniki ninjutsu i fūinjutsu, aby ograniczyć ruchy przeciwnika i zwiększyć siłę jego ataków.

POWIĄZANY:

Oto dlaczego Kakashi nosi symbol Uzumaki!

Kakashi w dużej mierze polega na swoim mistrzostwie w Ninjutsu, którego ma ogromny arsenał dzięki swojemu Sharinganowi, o którym mówi się, że Kakashi skopiował tysiące technik. Dzięki temu arsenałowi może atakować lub bronić się przed przeciwnikami na wiele sposobów.

Pokazał również, że ma imponujące umiejętności w Genjutsu. Pokazał, że jest bardzo uzdolniony w Taijutsu, co w połączeniu z jego imponującą szybkością jest w stanie skutecznie zaskoczyć przeciwników i uniknąć ataków. Jego umiejętności Taijutsu są na wysokim poziomie, dzięki czemu jest w stanie dorównać Hidanowi, broniąc się tylko Kunai i nie otrzymując ani jednego zadrapania, wiedząc, że Hidan był członkiem Akatsuki, dla którego Taijutsu było główną formą walki, w oprócz tego, że wspierał go Kakuzu.

Jest to również kategoria, w której Boruto dokonał znacznej poprawy w czasie, ale w porównaniu z umiejętnościami i doświadczeniem Kakashiego, ten ostatni jest wyraźnym zwycięzcą.

Punkty: Boruto 0, Kakashi 2

Dojutsu

W wieku ośmiu lat Boruto zaczął nieświadomie aktywować Jōgana w prawym oku, zainspirowany proroczym snem danym przez Toneri Ōtsutsuki i pojawieniem się Nue. Pierwotnie oko było instynktownie aktywowane tylko w czasach wielkiego zagrożenia, ponieważ pozostawało uśpione przez długi czas, aż do spotkania z Momoshiki Ōtsutsuki.

Jednak w wieku 16 lat był w stanie aktywować go z własnej woli. To dōjutsu daje mu zdolność wyczuwania rzeczy zwykle niewidocznych gołym okiem. Potrafi dostrzec przepływ czakry, pozwalając Boruto zobaczyć widoczne zmiany w jego czakrze, a także śledzić cel przez jego czakrę. Może również zobaczyć układ czakr krążenia i jego kluczowe punkty oraz przejrzeć niewidzialne bariery łączące wymiary.

Jak Boruto zdobył Jōgana?  (i dlaczego tylko jeden)

Co ciekawe, Sharingan Kakashiego jest prezentem od Obito Uchiha. Pozwoliło mu to skopiować dowolne jutsu, przejrzeć dowolne Genjutsu, wykonać Genjutsu i przewidzieć ruchy przeciwnika. Jednakże, ponieważ Kakashi nie ma krwi Uchiha, nie może dezaktywować Dojutsu i traci dużą ilość czakry podczas jej używania.

Za swoje wielkie mistrzostwo otrzymał pochwały od innych ekspertów, takich jak Obito i Sasuke, którzy przyznali, że pomimo bycia pożyczoną mocą, całkowicie ją opanował. Kakashi dodatkowo wzmocnił swojego Sharingana, rozwijając własnego Mangekyō Sharingana. Ta technika oka może manipulować przestrzenią i wciągać cele, a nawet odrywać części celu i wysyłać je do innego wymiaru. Oprócz tego, że jest w stanie użyć tej techniki na sobie, aby natychmiast teleportować się z jednego miejsca do drugiego.

Chociaż tak naprawdę nie znamy pełnego zakresu mocy i umiejętności Jōgana, wiemy, że został on uznany za potężne Dōjutsu, czego nie możemy po prostu zlekceważyć, ale znając moce Kakashiego, najlepsze, co mogliśmy zrobić, to podzielić punkty.

Punkty: Boruto 1, Kakashi 3

Boruto Uzumaki przegrałby z Kakashim Hatake w walce

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Ponieważ punkty faktycznie to potwierdzają, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Boruto przegrałby z Kakashim w walce. Kakashi Hatake jest bardziej uzdolniony, bardziej doświadczony i ma lepszą kontrolę nad swoimi mocami i umiejętnościami. Boruto jest wciąż młody i jakoś wątpimy, czy będzie w stanie przewyższyć Kakashiego wkrótce, jeśli w ogóle. To dlatego Kakashi, „Kopiujący Ninja”, jest tutaj wyraźnym i niekwestionowanym zwycięzcą.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?