Skip to content

Blue Lock Team Z vs Team V: Która drużyna jest lepsza i wygra?

17 de grudzień de 2022
Blue Lock Team Z vs Team V Which Team Is Better and Will Win

Zanim obejrzycie nowy odcinek Blue Lock, rzućmy okiem na to, co wydarzyło się do tej pory. Podsumujemy grę, która zakończyła się cliffhangerem w ostatnią sobotę. Odcinek 10 był pełen napięcia, a nieprzewidywalne wydarzenia, które następowały jeden po drugim, doprowadziły nas do krawędzi naszych miejsc. Zobaczmy, pomiędzy Drużyną Z a Drużyną V, która drużyna jest lepsza i kto ostatecznie wygra.

Porównując obie drużyny, z całą pewnością możemy stwierdzić, że Drużyna Z, mimo braku jednego zawodnika, wciąż ma więcej zawodników, którzy błyszczą przez całą grę. Drużyna V ma trzech kluczowych graczy, Nagi, Reo i Zantetsu, podczas gdy Drużyna Z to Isagi, Bachira, Chigiri, Kunigami i Gagamaru, którzy dobrze ze sobą grają.

Może tylko jeden członek zespołu może uratować grę, ale ogólnie ich zespół ma po prostu więcej talentów, które są rozłożone na kluczowych pozycjach. Drużyna V całkowicie polega na swoich trzech najsilniejszych członkach, ale wydaje się, że wykorzystują resztę jako odskocznię, a nie dla swoich możliwych mocnych stron. Ostatecznie Drużyna Z wygrywa grę i kontynuuje rywalizację.

Aby zobaczyć bardziej szczegółowo, jak przebiegała gra w całym odcinku i jakie są mocne strony każdego z członków, zostań z nami i czytaj dalej.

Szybkość: Chigiri kontra Zantetsu

Mecz, który śledziliśmy do tej pory, zadecyduje o tym, czy Drużyna Z będzie mogła dalej rywalizować w tych rozgrywkach. W odcinku 10 walka była zacięta, ale pod koniec Drużyna Z zdołała wyrównać.

Bardzo wcześnie zauważamy, że Zantetsu i Chigiri zmierzą się ze sobą. Obaj mają taką samą siłę i to jest niesamowita szybkość. Jak widzieliśmy do tej pory, Chigiri ma psychologiczną blokadę związaną z kontuzją. Podczas jednego ze swoich meczów doznał kontuzji kolana, przez co z dnia na dzień prawie stracił całą potencjalną karierę.

Można argumentować, że gdyby Chigiri nie przełamał swojej psychicznej blokady i ponownie nie zaufał swoim umiejętnościom, być może nie wygraliby meczu. Będzie to coś, na co należy zwrócić uwagę podczas analizy tego meczu. Kiedy porównamy tych dwóch aspirujących napastników, Zantetsu ma wybuchową prędkość, która jest znacznie większa niż Chigiri. Jednak Chigiri ma bardziej stałą prędkość w czasie i chociaż Zantetsu jest początkowo szybszy pod koniec, Chigiri łatwo go mija.

Siła: Gagamaru i Kunigami

W tej kategorii Drużyna Z ponownie wygrywa, nie ma innych pretendentów w Drużynie V, którzy mogliby zmierzyć się z tą dwójką. Nie żeby Nagi nie mógł biegać wokół nich, ale jest zbyt skupiony na Reo, który wydaje mu rozkazy, gdzie ma się dalej poruszać i co robić.

To naprawdę trudna bitwa, przed którą stoi Drużyna V, sami są naprawdę silnymi graczami, ale ponieważ nie mogą liczyć na resztę swojej drużyny, ich gra się rozpada. Będąc w Drużynie Z, Isagi konsekwentnie pracuje nad różnymi taktykami, aby spróbować obalić plan Drużyny V. W końcu ich plan się powiódł.

Jeśli chodzi o Gagamaru i Kunigami, obaj mają niesamowitą siłę. Gagamaru jest również bardzo wysoki i może zapobiegać wpadaniu piłki do bramki w bliskich spotkaniach. Kunigami z kolei dysponuje bardzo mocnym kopnięciem, a ustawiony w odpowiednim miejscu, zwykle osiem metrów od bramki, może z łatwością strzelić gola z tej odległości. Coś, co odkrył w grze z Drużyną V, to to, że może zdobywać punkty z jeszcze większych odległości.

Inteligencja: Isagi kontra Reo

Kolejna kategoria, w której dominowała Drużyna Z. Reo to zawodnik, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się na boisku i potrafi to wykorzystać na swoją korzyść. Aż do meczu z Drużyną Z nie spotkał zawodnika, którego talentem byłaby świadomość przestrzenna i przewidywanie ruchów po obejrzeniu ich gry w akcji.

Reo rzeczywiście natknął się na swoją rolę, kiedy poznał Nagi. Obaj chodzili do tej samej szkoły, a kiedy przypadkowo upuścił piłkę, Nagi złapał ją w taki sposób, że nie widział jej do tej pory. Wtedy Nagi nie chciał uczestniczyć w niczym, co wymagało od niego dodatkowego wysiłku. To zmotywowało Reo do spróbowania nakłonienia Nagi do gry w jego drużynie.

Mimo że znalazł się w roli tego, który patrzy na boisko, Isagi w końcu odkrywa podczas meczu, że była to jego specjalna umiejętność przez cały czas. Kiedy to rozgryzł, a do tego czasu widział już wszystkie zagrania Reo przeciwko nim, mógł to wykorzystać i przewidzieć, jaki będzie ich następny ruch.

Specjalny talent: Nagi kontra Bachira

Wreszcie mamy Nagi i Bachirę, obaj należą do bardzo szczególnej kategorii. Są dobrzy w wielu rzeczach i prawie na ich korzyść przemawia czynnik genetyczny. Zdecydowanie należą do kategorii graczy, którzy nie musieli dużo pracować, aby doskonalić swoje umiejętności iw bardzo krótkim czasie je opanować. Choć są jeszcze młodzi, obaj mają bardzo imponujące umiejętności.

Nagi jest, podobnie jak Bachira, szybka, silna i inteligentna. Wszystkie te elementy, o których mówiliśmy do tej pory, teraz wyobraź sobie je wszystkie połączone w jedną osobę. Niewiarygodne umiejętności na boisku, wydaje się, że mogą samodzielnie prowadzić grę. Gdyby poszli łeb w łeb, nie możemy sobie wyobrazić, kto byłby zwycięzcą. W tym miejscu Drużyna V zdecydowanie znajduje szczególne miejsce w meczu przeciwko Drużynie Z, z Nagim jako elementem zaskoczenia, który ostatecznie strzela pierwsze dwa gole w meczu.

  • Petra Kolak

    Petra Kolak

    Petra lubi oglądać wszystko, od reality show po czternastogodzinne niezależne filmy o niekonwencjonalnej strukturze. Studiując na Akademii Sztuk Dramatycznych w Zagrzebiu, odkryła w sobie pasję do pisania i nie może się doczekać, aby dowiedzieć się o niej więcej w miarę upływu czasu.

Czy ten post był pomocny?