Skip to content

Bleach: Z kim skończy Rukia? To Ichigo czy Renji?

14 de luty de 2023
RukiaRenji

Rukia Kuchiki jest, jak dobrze wiemy, jedną z głównych postaci Tite Kubo’s Bleach. Wiemy, jak ważna była dla Ichigo Kurosakiego, głównego bohatera opowieści, i ile wysiłku Tite Kubo włożyła w rozwinięcie jej jako postaci. Właśnie dlatego Rukia jest stale jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci w serialu i dlatego w tym artykule porozmawiamy o niej, czyli o jednym aspekcie jej życia. Zastanawialiście się kiedyś, z kim skończy Rukia? W tym artykule, na szczęście dla ciebie, ujawnimy odpowiedź na to pytanie, ponieważ opowiemy ci, co stało się z Rukią w Wybielacz.

Jak ujawniono w kontynuacji lekkiej powieści ZAWSZE KOCHAMY CIĘ, Rukia Kuchiki poślubia Renjiego Abarai, swojego przyjaciela z dzieciństwa, z którym ostatecznie ma córkę, Ichikę. Renji darzy Rukię uczuciem od samego początku, a lekka powieść wyjaśnia rozwój i ewolucję ich związku. Zostało to później kanonizowane w jednorazowym rozdziale mangi „NO BREATHES FROM HELL”, napisanym przez samego Kubo.

Pozostała część tego artykułu będzie dalej badać związek, jaki Rukia miała z Renjim, ponieważ przedstawimy wszystkie istotne szczegóły narracji, a także to, jak zakończyły się one po zakończeniu głównej narracji. Uważajcie, ten artykuł będzie zawierał kilka spoilerów z nieoficjalnie zatytułowanego „Hell Arc”.

Z kim skończyła Rukia Wybielacz?

I chociaż wielu fanów naprawdę chciało, żeby Rukia skończyła z Ichigo, ponieważ naprawdę dobrze razem funkcjonowali, jest jeszcze jedna postać, która będzie tematem tego artykułu – Renji Abarai. Podobnie jak w przypadku Ichigo, Rukia ma również bardzo bliskie relacje z Renjim, który na przestrzeni czasu poniósł wiele niepowodzeń, ale teraz jest silniejszy niż kiedykolwiek. Obaj byli przyjaciółmi od dzieciństwa w Rukongai, a po śmierci swoich przyjaciół poszli do Akademii Shinigami. Tam ich przyjaźń zakończyła się, gdy Rukia została adoptowana przez dom Kuchiki. Na początku Rukia chciała odrzucić ofertę, by nie narazić na szwank jej przyjaźni z Renjim, ale Renji zachęcił ją do przyjęcia, myśląc, że pomoże jej to prowadzić lepsze życie.

Rozumiała jego prośbę i przyjęła ofertę. Od tego momentu jedynym celem Renjiego było stać się silniejszym od Byakuyi Kuchiki, aby ponownie być bliżej Rukii. Podczas sagi Soul Society, Renji walczy z Ichigo, zdając sobie sprawę, że Ichigo nie jest winny sytuacji Rukii. Obwinia siebie za to, że ją zawiódł. Po swojej porażce trenował, by pomóc Ichigo w ratowaniu Rukii, a nawet walczył ze swoim dowódcą, Byakuyą. Kiedy Renji przegrywa, a Rukia czuje jego słabnące Reiatsu, zaczyna się o niego bardzo martwić, ale odczuwa ulgę, gdy pojawia się cały i zdrowy, by ją uratować.

Ze względu na podobieństwa Renjiego do Ichigo, natura relacji Rukii z porucznikiem jej brata była bardzo podobna. Mieli bardzo dynamiczny związek, często się kłócili i byli źródłem wielu śmiechu w całej serii. Ale troszczyli się też bardzo o siebie nawzajem, jak wyjaśniono powyżej. Dzielili wspólną historię i wspólne pochodzenie, co pozwoliło im nawiązać więź od najmłodszych lat. Renji był dość dumny z Rukii i jej osiągnięć, podczas gdy Rukia popychała Renjiego do przodu.

1676365531 965 Bleach Z kim skonczy Rukia To Ichigo czy Renji.webp

Jednym z najlepszych przykładów tego, jak bardzo Renji troszczył się o Rukię, był Soul Society, kiedy był gotowy porzucić wszystko, czego nauczył go Byakuya, w tym honor jako Shinigami. Wszystkie jego pozycje tylko po to, by ocalić Rukię. Początkowo był idealnym Shinigami, ale kiedy zdał sobie sprawę, w jakim niebezpieczeństwie jest Rukia, odrzucił to wszystko, by ją uratować; nawet połączył siły z Ichigo i walczył z Byakuyą tylko po to, by ocalić Rukię. Tak bardzo mu na niej zależało, chociaż nie chciał otwarcie przyznać się do swoich uczuć.

POWIĄZANY:

Czy Rukia umiera w Bleach? Oto, co się z nią dzieje!

I chociaż Kubo nigdy nie zagłębiał się zbyt głęboko w ich związek w mandze, kontynuacja lekkiej powieści ZAWSZE KOCHAMY CIĘ faktycznie zbadali ich związek i jego ewolucję. W tej lekkiej powieści Renji i Rukia zbliżają się do siebie po klęsce Yhwacha i pobierają się, a Byakuya eskortuje Rukię na ceremonię. To był naprawdę chwytający za serce moment i chociaż lekkie powieści zwykle nie są kanoniczne, Tite Kubo kanonizował to małżeństwo w swojej jednorazowej mandze „NO BREATHES FROM HELL”, która nie tylko potwierdziła, że ​​Renji i Rukia byli małżeństwem, ale także, że mają wspólne dziecko, Ichika Abarai, którego imię jest oczywiście odniesieniem i ukłonem w stronę Ichigo, ponieważ był ważnym czynnikiem w życiu zarówno Rukii, jak i Renjiego.

Dlaczego Rukia nie skończyła z Ichigo?

Ichigo ma specjalną więź ze wszystkimi swoimi przyjaciółmi, a Rukia nie jest wyjątkiem. To ona dała mu moce Shinigami. Ten, który podążał za nim drogą, doprowadził go do granic możliwości i na których stawił czoła wielu przeciwnikom.

Ichigo jest życzliwą osobą, która stara się dźwigać ciężary innych na swoich, jednocześnie wyglądając na trochę chłodnego i powściągliwego. Stara się stać silniejszy, aby chronić wszystkich przed krzywdą i zapobiec tragediom, takim jak ta, która pozostawiła go bez matki jako małe dziecko z rąk Pustego zwanego Grand Fisher. Rukię naprawdę uderzyło to, jak bardzo Ichigo przypomina jej zmarłego szefa, Kaiena Shibę. Bardzo ceniła oba związki, ale żaden nie był romantyczny.

Z perspektywy Ichigo, Rukia mogła być najpierw przełożoną, która następnie przekształciła się w zaprzyjaźnioną koleżankę z klasy. Oboje pracowali nad tym, aby stać się silniejszymi, zachęcali się nawzajem i wspierali. Rozpoznał w niej kogoś, kto mu pomógł, dla kogo chciał być z wdzięcznością i kto z czasem stał się silnym kumplem. Po drodze Rukia przyjęła pozycję przyjaciela, który potrafił identyfikować się i rozumieć jego frustracje, wściekłość, zmartwienia, słabości i wyzwania.

Tymczasem osobą, którą Ichigo cenił i chronił, była Orihime Inoue. Różnica między tymi dwoma relacjami była zawsze wyraźna i wyraźna. Z biegiem czasu romans między Ichigo i Orihime stał się bardziej żywy. Granice, do których się posunął, aby ją chronić, i wpływ, jaki na niego wywarła, wciąż się rozwijały w pięknie napisanym budowaniu ich romansu.

I dlatego Rukia i Ichigo nigdy się nie spotykali ani nie zostali parą. Statek Orihime × Ichigo był przeznaczony od samego początku. Podczas gdy Rukia troszczyła się o Ichigo, a Ichigo o Rukię, kochali się jak rodzeństwo i przyjaciele, a nie w romantyczny sposób. Plus, masz problem z tym, że Ichigo jest nastolatkiem, a Rukia ma setki lat i, no cóż, nie żyje; pewnie, można argumentować, że Isshin i Masaki Kurosaki skończyli razem w podobny sposób, ale wtedy sytuacja była zupełnie inna.

Rukia, która skończyła z Renjim, a Ichigo z Orihime, była najbardziej naturalną koleją rzeczy. Seria nie przyniosłaby żadnego pożytku, gdyby Kubo zmusił inny statek, jeśli chodzi o te cztery postacie.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?