Skip to content

Black Lagoon Sezon 4 Data premiery: wznowiony czy anulowany?

6 de wrzesień de 2022
BlackLagoon

Czarna Laguna to manga napisana i narysowana przez Rei Hiroe. Ukazuje się od 2002 roku w Shōgakukan’s Miesięczna niedziela Gene-X i dwanaście tomów ukazało się w sierpniu 2022 roku. Nakład pierwszych dziewięciu tomów wyniósł 5 600 000 egzemplarzy w grudniu 2012 roku. Po przerwie autor wznowił pisanie wiosną 2017 roku. Dwunastoodcinkowy serial anime adaptacja emitowana co tydzień od 8 kwietnia do 24 czerwca 2006 roku w Chiba TV. Drugi sezon został następnie wyemitowany między październikiem a grudniem 2006 r., a trzeci sezon został wydany w formacie OVA między lipcem 2010 a czerwcem 2011 r. Trzeci sezon OVA zakończył się jedenaście lat temu, a w tym artykule powiemy Ci, czy możesz spodziewać się czwartego sezonu Czarna Laguna w najbliższym czasie.

Czwarty sezon Czarna Laguna nadal nie został jeszcze potwierdzony lub anulowany. Trzeci sezon miał premierę w sumie jedenaście lat temu i chociaż manga wciąż trwa (choć z wieloma przerwami), przyszłość jest bardzo niepewna i nie możemy przewidzieć, czy nastąpi czwarty sezon, czy nie. Nadal, Czarna Laguna była bardzo popularną serią, i w oparciu o wszystkie znane fakty, czwarty sezon to nie niemożliwe, choć mało prawdopodobne.

Pozostała część tego artykułu dostarczy Ci wszystkich znanych i nieznanych informacji związanych z potencjalnym czwartym sezonem Czarna Laguna. Dowiesz się o dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym może być historia, podstawowe informacje o obsadzie i wiele więcej na temat tej popularnej serii anime.

Co wiemy o sezonie 4 Czarna Laguna?

Rozdział pilotażowy został opublikowany w kwietniu 2001 r. Miesięczna niedziela Gene-X magazyn, zanim seria zadebiutowała miesięcznikiem w majowym numerze 2002. Pierwszy oprawiony tom został opublikowany przez Shōgakukan 12 grudnia 2002 roku. Seria cieszyła się przerwą między kwietniem 2010 a styczniem 2013. Manga została również opublikowana w Ameryce Północnej przez VIZ Media. Od lata 2018 roku ukazało się wznowienie 11 tomów serii, a także pudełko kolekcjonerskie (tomy od 1 do 10).

Seria została wznowiona wraz z wydaniem tomu 11 pod koniec 2018 roku w Japonii, a także zapowiedzią kontynuacji mangi. Spin-off zatytułowany Sōjiya Sawyer – Kaitai! Muzeum Gore Gorepodpisany przez mangakę Tatsuhiko Idę, scenarzystę mangi X Ostrze, również został wydany. Ta nowa manga będzie poświęcona drugorzędnej postaci Sawyera, „czyściciela” kryminalnego półświatka Roanapur, który zawsze używa piły łańcuchowej do pozbywania się ciał. Pierwszy rozdział tego spin-offu został opublikowany 19 września 2019 roku.

Adaptacja serialu anime została ogłoszona w czerwcu 2005 roku. Składa się z dwunastu odcinków, wyemitowano ją między 8 kwietnia a 24 czerwca 2006 roku. 2006. Te dwa sezony zostały skompilowane w sześć zestawów DVD, a następnie wydane w formacie Blu-ray. Trzeci sezon został ogłoszony w lipcu 2008 roku.

O nazwie Czarna Laguna: Ślad krwi Roberty, składał się z 5 odcinków wydanych między lipcem 2010 a czerwcem 2011 w formacie OVA. Więc co to wszystko mówi nam o przyszłości serii?

Jak widać, przyszłość Czarna Laguna anime jest dość niepewne, ale nie dlatego, że nie ma zainteresowania lub braku materiału. Seria była dość popularna w tamtych czasach, ale minęło jedenaście lat i chociaż seriale anime zwykle są publikowane, gdy istnieje potrzeba promowania pisanych materiałów, a manga wciąż jest w toku, minęło trochę czasu, odkąd nie mieliśmy żadnych wiadomości na wystawie, co zmniejsza szanse na powrót.

Oryginalna manga wciąż trwa, ale przeszła wiele przerw, co utrudnia nam właściwe przewidywanie czegokolwiek. Nie wyklucza to całkowicie możliwości kolejnego sezonu, ale szanse są nieco mniejsze, więc musimy tylko sprawdzić, czy zainteresowanie kontynuacją jest wystarczające, aby właściwie przewidzieć potencjalną kontynuację serii. Pierwsze trzy sezony otrzymały solidne recenzje, ale po prostu nie wiemy wystarczająco dużo, aby przewidywać przyszłość serialu.

W każdym razie najwcześniej możemy zobaczyć potencjalny czwarty sezon pod koniec 2023 roku, ale musielibyśmy uzyskać pewne potwierdzenie przyszłości w 2022 lub łatwo 2023; 2024 to także duża szansa. Fani domagają się nowego sezonu, ale musimy tylko zobaczyć, jak pójdzie; w obecnym stanie rzeczy anulowanie nie zostało potwierdzone, ale nie możemy tego również wykluczyć. Wszystko zależy od przyszłości, więc będziemy musieli poczekać.

Co może sezon 4? Czarna Laguna być o?

W tej chwili nie wiemy, jak daleko od czwartego sezonu Czarna Laguna może nas zabrać, ponieważ nie wiemy, ile dodatkowych rozdziałów serii manga mógłby potencjalnie dostosować sezon. Mianowicie, ze względu na ogólny brak informacji, nie mamy absolutnie pojęcia, jak daleko może zajść czwarty sezon, jeśli w ogóle się wydarzy. Poniżej znajduje się przegląd oryginalnego materiału, dzięki czemu możesz z grubsza zorientować się, czego możesz oczekiwać od serii.

Rokuro Okajima to Japończyk, który pracuje dla Asahi Industries. Pewnego dnia, podczas podróży łodzią, zostaje porwany przez Lagoon Company, grupę najemników składającą się z Dutcha, Benny’ego i Revy’ego. Rokuro jest w posiadaniu kompromitującego rekordu za trzymanie go. Kiedy jego przełożony, Kageyama, dowiaduje się o romansie, rozkazuje zabić Rokuro. W ten sposób grupa zabójców wyrusza na trop Kompanii Laguny, której udaje się uciec.

Kageyama dzwoni do Rokuro i mówi mu, że musi umrzeć. Zrozpaczony Rokuro czuje się chory, a na horyzoncie pojawia się helikopter wyposażony w karabiny maszynowe. Aby uciec z helikoptera, załoga Lagoon Company trafia w ślepy zaułek. Sytuacja wydaje się tragiczna, ale Rock ma intuicję: użyć zatopionego statku jako trampoliny do wystrzelenia kilku torped w helikopter. Dutch zgadza się i helikopter zostaje zniszczony.

Załoga Lagoon Company dostarcza więc płytę Bałałajce, szefowi mafijnej organizacji Hotel Moskwa. Daje to dysk Kageyamie, który proponuje Rockowi powrót z nim do Tokio. Ale Rock przyjmuje ofertę Revy’ego, która proponuje mu całkowitą zmianę swojego życia i zostanie członkiem Lagoon Company. Z Dutchem kontaktuje się Chin, chiński gangster, który mówi mu, żeby już nie pracował dla Bałałajki.

Dutch ignoruje zagrożenie, a Chin zatrudnia Luaka, przywódcę gangu piratów, i każe mu zabić wszystkich członków Kompanii Laguny. Łódź Lagoon Company zostaje zaatakowana, a Dutch, Benny, Rock i Revy zostają uratowani, eliminując wszystkich piratów. Bałałajka później zabija Chin. The Lagoon Company musi odnaleźć tajemniczy obraz zatytułowany „Dwunastu jeźdźców pod wodzą Brunhildy”, który znajduje się na dnie morza w niemieckiej łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej.

Dutch przydziela Revy’ego i Rocka do misji ratunkowej, więc obaj wchodzą do łodzi podwodnej, ale zostają zaatakowani przez grupę neonazistów. W łodzi podwodnej Rock znajduje obraz, ale Revy nalega, by szukać medali i innych kosztowności do odsprzedaży. To wywołuje dezaprobatę Rocka i obaj mają długą dyskusję, w której Revy opowiada o swoim tragicznym dzieciństwie kradzieży i przemocy.

Obaj zostają zaatakowani przez neonazistów, a Rock traci obraz. Neonaziści wycofują się i zabierają obraz do swojej łodzi. Revy próbuje do nich dotrzeć, ale Rock odciąga ją, aby oboje nie zostali trafieni przez neonazistowskie karabiny maszynowe, które strzelają wszędzie na wodzie, próbując ich zabić.

Revy i Rock wracają na łódź Lagoon Company, gdzie Dutch opracowuje plan zaatakowania i zaskoczenia neonazistów, którzy nie są świadomi swoich zamiarów. Dutch i Revy opuszczają łódź Lagoon Company i udają się do neonazistów, którzy są pijani i świętują odkrycie obrazu. Revy szaleje i zabija wszystkich neonazistów, ale jego wściekłość uderzy także w cywilnych członków załogi.

Dutch używa siły, aby przywrócić jej zmysły, a gdy jej koncentracja zostaje przywrócona i subtelne szaleństwo Revy’ego zostaje wyeliminowane, Dutchowi i Revy’emu udaje się wyśledzić Rachmana, dowódcę operacji odzyskiwania obrazów. Rachman rozmawia przez telefon z Sir Alfredem, szefem Aryjskiego Związku Socjalistycznego.

ZWIĄZANE Z:

25 najfajniejszych broni anime, które musisz zobaczyć (w rankingu)

Holender rozmawia z nim przez telefon i odkrywa, że ​​mężczyzna zlecił misję ratunkową, wiedząc, że Lagoon Company również znalazła się na tropie obrazu dzięki prośbie należącej do niego hiszpańskiej firmy. Po rozmowie telefonicznej Dutch i Revy zabijają Rachmana po bezskutecznych próbach sprawdzenia, czy przynajmniej na łożu śmierci miał odwagę do swoich działań. Dutch wysyła Revy i Rocka do załatwienia sprawunków.

Revy jest z tego powodu bardzo zdenerwowana, ponieważ nie może znieść bycia z Rockiem. Oboje przybywają do „Kościoła Przemocy” i spotykają Yolandę i Edę. Po napiętej chwili, w której Revy i Eda strzelają do siebie, Rockowi udaje się zasłużyć na szacunek Yolandy i rozwiązać sytuację swoją dyplomacją.

Następnie Revy i Rock toczą gwałtowną kłótnię w restauracji: daje jasno do zrozumienia, że ​​wie, co to znaczy być bezradnym wobec silniejszych od nich, ale nie zamierza już poddawać się jego znęcaniu się ani żałować deklarując, że jest zniesmaczony zachowaniem kobiety w niemieckiej łodzi podwodnej kilka dni wcześniej, i dopiero interwencja szefa policji w Roanapur, Watsup, rozwiązuje sytuację, wsadzając oboje do radiowozu.

W końcu Revy i Rock zawierają pokój. Kolumbijski kartel Manisarela kontaktuje się z The Lagoon Company, aby porwać dziecko. Dutch powierza go Rockowi i dowiaduje się, że dzieckiem jest Garcia Lovelace, jedyny spadkobierca rodziny Lovelace, jednej z najbogatszych rodzin w Ameryce Południowej, a obecnie podupadającej. Tymczasem do Roanapur przybywa tajemnicza dziewczyna przebrana za pokojówkę i zaczyna szukać małej Garcii. Przybywając do baru z żółtą flagą, dziewczyna zaczyna strzelać, podobnie jak członkowie Lagoon Company i Garcia. Garcia ze łzami w oczach rozpoznaje Robertę, swoją nianię.

Czy ten post był pomocny?