Skip to content

Bill Maher mówi o Trumpie, broni i ateistach w żywej wymianie „w czasie rzeczywistym”.

1 de kwiecień de 2023
Real Time with Bill Maher 2021

To był tydzień pełen wiadomości, od zbliżającego się aktu oskarżenia Donalda Trumpa po strzelaninę w szkole w Nashville. Albo jak to ujął Bill Maher w piątek Czas rzeczywisty„Marsz wszedł jak lew i wyszedł z Trumpem na lanie”.

Maher był oczywiście zachwycony, że Trump, jeden z jego ulubionych celów, miał naprawdę zły tydzień. Zauważył ironię, że „najbardziej chełpliwy człowiek w historii jest oskarżony przez człowieka o imieniu Bragg”. Również ironiczne: „Całe życie spędził na szturmowaniu ludzi, a ten jeden raz im płaci…”

Maher był gotowy do sparingu w piątek i tym razem miał panelistów gotowych do odparcia. Przedstawienie rozpoczęło się od republikańskiego gubernatora stanu New Hampshire, Chrisa Sununu, który przyznał, że oskarżenie Trumpa to „całkowity cyrk”. Sununu, choć lojalny republikanin, powiedział, że nie sądzi, by Trump był kandydatem GOP w 2024 r., mówiąc, że „nie może wygrać” wyborów parlamentarnych.

Jednak odepchnął poparcie Mahera za obniżeniem oceny Trumpa z powodu 6 stycznia i nalegań Trumpa, że ​​to nie były uczciwe wybory. Sununu zgodził się, że 6 stycznia był jednym z najgorszych dni w historii Stanów Zjednoczonych, ale zwrócił uwagę na późniejsze niepowodzenia Demokratów, w tym „utratę niezależności energetycznej”

Sununu zauważył, że mieszkał w San Francisco przez trzy lata i wezwał Mahera do obrony degradacji tego miasta. „Mówisz mi, że Demokraci wygrywają (tam)”, powiedział, nazywając to „kryzysem humanitarnym”.

Gość kręcił się wokół możliwości, że weźmie udział w prawyborach prezydenckich GOP, ale nie zaangażuje się, dopóki sytuacja się nie rozwinie.

W dyskusji panelowej wzięli udział dziennikarz i autor James Kirchick oraz Winsome Sears, ta ostatnia była pierwszą kobietą, która służyła jako wicegubernator Wirginii i pierwszą kobietą kolorową i urodzoną na Jamajce Amerykanką, która sprawowała urząd w całym stanie w historii Wirginii.

Po kilku rozmowach na temat Trumpa rozmowa zeszła na strzelaninę w szkole w Nashville i jej powiązania z rozprzestrzenianiem broni.

Sears powiedziała, że ​​była żołnierzem piechoty morskiej i nie miała problemu z przyznaniem się, że użyłaby broni, gdyby ktoś włamał się do jej domu. Powiedziała, że ​​czarne kobiety to najszybciej rozwijające się demo, które się uzbraja.

„Nie lubię broni” — przyznał Maher. „Ale cieszę się, że istnieją”. Zauważył, że jego drobna postura przypomina niektóre kobiety, a broń „wyrównuje szanse”.

Maher powiedział, że nie jest nierozsądne utrudnianie zdobycia broni. Twierdził jednak, że sprzeciw wobec tego był konserwatywną taktyką stosowaną przeciwko bardziej szalonym liberałom. „Chcesz być szalony? Ja też będę szalony. A ja mam kule.

Zwykła przerwa Mahera w połowie koncertu odtworzyła fragment nowej piosenki J6 Choir z Trumpem wypowiadającym Pledge of Allegiance. Typowa ścieżka przeboju, po której następuje album, jest prawdopodobna, powiedział Maher, trzymając udaną okładkę albumu „Appetite for Insurrection”, zawierającą takie utwory, jak „I Guess That’s Why They Call It Fake News”, „The Kids are Alt-Right” i „Midnight Call to Georgia”.

Panel zakończył się dyskusją na temat trudnej kwestii strzelca transpłciowego w Nashville i kwestii martwych nazw.

Kirchick zauważył, że społeczność transpłciowa dąży do „równości, godności i szacunku” i jest już objęta w tych obszarach poprawką do ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r., a większość kontrowersji dotyczy dzieci. „Stąd bierze się konflikt”.

Maher powiedział, że aktywizm trans „czasami wydaje się z nimi grą o władzę”.

Sears powiedziała, że ​​chce kontrolować wszystkie aspekty życia swoich dzieci i nie chce, aby drag queen dawała im taniec na kolanach w szkole.

„Musimy wrócić do miejsca wrażliwości” – powiedziała. „Chcesz żyć w określony sposób, a ja zrobię to, co robię. Pogódźmy się z tym”.

Artykuł redakcyjny Mahera „New Rules” mówił o potrzebie specjalnego święta dla ateistów. Zobacz monolog powyżej.

Czy ten post był pomocny?