Skip to content

Bezwstydna gwiazda, o której zapomniałeś, pojawiła się w odtajnionym przewodniku przetrwania Neda

24 de sierpień de 2022
l intro 1661371839

Cameron Monaghan i Emmy Rossum uśmiechają się

Nickelodeon „Ned’s Declassified School Survival Guide” był sitcomem, który trwał trzy sezony w latach 2004-2007 i skupiał się wokół tytułowego Neda Bigby’ego (Devon Werkheiser). Ten gimnazjalista spędza serię wyjaśniając różne wskazówki i triki w swoim „przewodniku przetrwania w szkole”. Każdy odcinek jest poświęcony określonej sekcji tego przewodnika: odkrywanie tajników takich rzeczy, jak wycieczki terenowe, targi naukowe, rajdy motywacyjne, a nawet zawiera cały odcinek poświęcony hierarchii zbijaka.

Jego własne błędy i nieszczęścia często informują Neda o radach w całej serii, które często są popychane przez działania jego najlepszych przyjaciół Jennifer „Moze” Moseley (Lindsey Shaw) i Simona „Cookie” Nelson-Cook (Daniel Curtis Lee), a także szkolny woźny Gordy (Daran Norris) — który większość serialu spędza na tropieniu łasicy w szkolnym systemie wentylacyjnym.

Biorąc pod uwagę beztroski ton i nieodłączną absurdalność serialu, trudno sobie wyobrazić, że obsada „Odtajnionego Neda” i zdeprawowanego serialu komediowo-dramatowego „Bez wstydu” będą się pokrywać w dużym stopniu – choć, co zaskakujące, jeden z największych „Bez wstydu” gwiazdy pojawiły się na krótko w programie Nickelodeon.

Cameron Monaghan zagrał brutalnego 5-klasistę w Declassified Neda

Podczas odcinka drugiego sezonu „Upperclassmen & Gross Biology Dissection” Ned Bigby zostaje zaproszony do oprowadzenia po gimnazjum Jamesa K. Polka psychotycznego piątoklasisty Palmera Noida, którego gra nie kto inny jak Cameron Monaghan. Monaghan jest najbardziej znany z roli Iana Gallaghera w „Bez wstydu”, ambitnego członka klanu Gallagher o silnej woli, który często znajduje się po złej stronie prawa.

Chociaż Monaghan jest znacznie młodszy, gdy pojawia się w „Przewodniku przetrwania w odtajnionej szkole Neda”, to trochę komiczne, że Palmer Noid podziela wiele destrukcyjnych tendencji, które określały kultową postać Monaghana w „Bez wstydu” (w tym jeden szczególnie szalony moment, w którym Ian wysadza van po odstawieniu leków dwubiegunowych). Przez cały odcinek obserwujemy, jak ta maniakalna piątoklasistka rozrywa szafki łomem, by przeszukiwać ich dobytek i kradnie ludziom ubrania, więc muszą chodzić po szkole nago.

Chociaż pojawienie się Monaghana w „Odtajnionym Nedzie” jest wyjątkowo krótkie, z pewnością zapada w pamięć — zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, jak podobne są niektóre działania Palmera do rzeczy, które Ian robi w „Bez wstydu”.

Czy ten post był pomocny?