Skip to content

„Better Call Saul”: obsada i EP-ki o rosnącej liczbie ciał w szokującym otwieraczu sezonu finałowego, część B

12 de lipiec de 2022
better call saul 2 e1657592397788

Ostrzeżenie: Ta sekcja zwłok zawiera spoilery z odcinka 8 sezonu 6 „Wskaż i strzelaj” Better Call Saul.

Jak Lepiej zawołaj Saula beczki w kierunku finału serii, postacie wciąż spadają.

Najpierw był Nacho Varga Michaela Mando, potem Howard Hamlin Patricka Fabiana, a dziś widzimy, że baron narkotykowy Tony’ego Daltona, Lalo Salamanca, nigdy nie miał zginąć w wielkim ataku na jego posiadłość w Meksyku w finale piątego sezonu.

Nie, nie, Lalo zawsze umierał u stóp rywala Giancarlo Espositio, króla narkotykowego, Gusa Fringa.

W przyprawiającym o zawrót głowy odcinku B sezonu 6 wróciliśmy do mieszkania Saula i Kim (Bob Odenkirk i Rhea Seehorn) po tym, jak Lalo zamordował Howarda (Patrick Fabian), którego ciało leży na podłodze w ich salonie.

Teraz Lalo potrzebuje przysługi. Saul musi iść i kogoś zamordować. Jest telefon komórkowy i broń, którą Lalo dla niego zostawił. Saul ma iść do mieszkania, a kiedy drzwi się otworzą, „ciągnij za spust, aż się opróżni” – mówi Lalo. Kogo Saul ma zabić. Z brzmienia opisu Lalo wynika, że ​​brzmi to jak Gus. Saul ma lepszy pomysł: wyślij Kima. Jako kobieta, nie mniej przygnębiona, nagle podchodząca do nieznajomych drzwi, jest mniej prawdopodobne, że zostanie postrzelona.

Kim przybywa do domu, a kiedy drzwi się otwierają, wpada do środka przez coś, co wygląda na Mike’a Ehrmantrauta (Jonathan Banks), i rzeczywiście tak jest. I to tam ukrywają się Gus, Mike i ich poplecznicy. Kim mówi Mike’owi, co miała zrobić; jednak wskazuje na faceta, który wygląda bardzo podobnie do sobowtóra Gusa.

Po powrocie do mieszkania Saula, Lalo związał go, przekonany, że był w to zamieszany, a przynajmniej wiedział coś o nalocie na jego dom za granicą, który odebrał życie jego kucharzowi, ogrodnikowi i niewinnemu 17-letniemu synowi.

Mike i grupa facetów udają się do mieszkania Saula, aby go uratować, podczas gdy Gus i inna grupa facetów udają się do magazynu pralni, który jest frontem jego bunkra laboratorium mety. Gus spotyka się tam z Lalo, który strzela do wszystkich swoich ludzi i strzela w klatkę piersiową Gusa (ma kamizelkę kuloodporną). Lalo następnie każe Gusowi zabrać go poniżej. Lalo słyszał o tej piwnicy io sposobie jej budowy; i oszołomiony tym. Ostatecznie Gus puka to, co pozostało w bunkrze. Sięga po broń, którą ukrył i „celuje i strzela”, aż broń jest pusta. Lalo nie żyje, postrzelony w gardło, wykrwawia się na śmierć. Co do Gus, on też został postrzelony. Jednak wiemy od Breaking Bad że nie umiera.

Kim i Saul w końcu spotykają się i Mike przeprowadza odpowiednią przemowę motywującą. Ma instrukcje, jak ukrywają śmierć Howarda: Jego samochód zostanie znaleziony kilka stanów dalej, w pobliżu wody. Kokainę znajdziemy w tapicerce samochodu. – To jest historia, do której go wrabiałeś? Mike mądrze pyta parę. Śmierć Howarda zostanie nazwana samobójstwem, ale jego ciało nigdy się nie umyje. Para usłyszy o tym i w którym momencie zadzwonią na gliny. Bo widzisz, samochód Howarda był zaparkowany w pobliżu ich mieszkania od dłuższego czasu. „Jesteście ostatnimi ludźmi, którzy widzieli go żywego” – przypomina im Mike. Zasadniczo Kim i Saul muszą „wciąż powtarzać kłamstwo, które mówiłeś”.

A jeśli chodzi o wszystko, co dotyczy Lalo: „Muszę wam wpoić, że nic z tego nigdy się nie wydarzyło”, ostrzega ich Mike.

Odcinek kończy się, gdy Mike zakopuje Lalo i Howarda we wspólnym grobie w bunkrze w laboratorium Gusa.

Dzisiejszy odcinek został wyświetlony ponad trzy tygodnie temu na Tribeca Film Festival 18 czerwca z Lepiej zawołaj Saula współtwórca i showrunner Peter Gould, a także AMC, nalegają, aby publiczność i media w pokoju milczały o szczegółach fabuły „Point and Shoot”. To dość oddany nakaz gagu, nawet w erze mediów społecznościowych.

„Jak macie zamiar nikomu nie powiedzieć?” Seehorn zapytał wtedy tłum: „Mój mąż i dzieci nie wiedzą, co się stało”.

Jeśli chodzi o to, czy Dalton wiedział, że los Lalo jest bliski, powiedział tłumowi w BMCC Tribeca Performing Arts Center na Manhattanie: „Pete i Vince (Gilligan) zadzwonili do mnie i powiedzieli mi, zanim jeszcze zaczęliśmy (filmowanie) – powiedzieli, że ten odcinek jest będzie ostatnim, który zrobisz. A ja myślałem, że zabijacie mnie za osiem lat? Jeśli masz zamiar mnie zabić, daj mi znać – prawda? Dzięki Pete.

Mówiąc o ujęciu twarzy Mike’a na samym końcu odcinka, spoglądając na prowizoryczny grób z Lalo i Howardem, Lepiej zawołaj Saula współ-PE i pisarz Gordon Smith wyjaśnił: „Mike – on jest profesjonalistą. Myślę, że nie czuje się z tym dobrze. Myślę, że z pewnością nie czuje się dobrze z Howardem. Nie wiem, czy opłakuje Lala. Myślę, że może szanować Lalo. Lalo jest jedną z niewielu postaci, które kiedykolwiek widzieliśmy, które mogą iść w parze i szczerze mówiąc, prześcignąć Mike’a.

„Czuje się źle, że zestrzelono cywila, a Mike ma coś, co uważa za kod, który ma na celu poprawę samopoczucia w kwestii mordowania ludzi, ale żadnych cywilów” – kontynuował Smith.

Gould dodał: „Mike czuje się brudny. Dobrowolnie wszedł na ten świat. Gus nie szantażował go ani nie trzymał rodziny na muszce, żeby zmusić go do pracy dla niego. Wybrał to życie i nie sądzę, żeby czuł się z tym okropnie. Co za strata. Patrzy na tych dwóch przystojnych, wysokich, młodych mężczyzn.

Podczas pokazu pytań i odpowiedzi Gould odniósł się do swoich komentarzy do Tygodnik Rozrywka że „nie ma dwuznaczności co do tego, co dzieje się z Kim”.

Stoi za oświadczeniem.

„Ci ludzie żyją w bardzo niebezpiecznym świecie, a Kim jest bardzo skomplikowaną osobą” – powiedział. „W następnych kilku odcinkach mamy dużo terytorium do omówienia. Jej los nie jest całkowicie niejednoznaczny. To nie jest to, czego ludzie chcą”.

W przekonaniu fanów, którzy od dłuższego czasu wracają do wypadku samochodowego Kim kilka sezonów temu, jej śmierć jest w kartach. Czemu? Ponieważ nigdy nie widzimy jej przejścia do Zepsucie się źle. Och.

Opisując ostatnie sześć odcinków serialu, Gould jednym słowem powiedział, że są „wielochromatyczne”. Odenkirk użył trzech słów – „drugie życie”, podczas gdy Seehorn nazwał zakończenie serii „prowokującym i niepokojącym psychicznie”.

Jeśli chodzi o Daltona, zażartował „Nie mam pojęcia!”

Czy ten post był pomocny?