Skip to content

BBC zamawia adaptację telewizyjną „Władcy much” od Jacka Thorne’a i producenta „Sex Education” Eleven

20 de kwiecień de 2023
Lordof the Flies Charlotte Moore

BBC wyznaczyło zadanie Jego ciemne materiały scenarzystę Jacka Thorne’a do napisania telewizyjnej adaptacji przełomowej powieści Williama Goldinga Władca much.

To pierwszy raz, kiedy powieść zostanie nakręcona dla telewizji, chociaż były dwie adaptacje filmowe – pierwszy film Petera Brooka z 1963 roku i drugi nakręcony w 1990 roku przez Harry’ego Hooka (powyżej).

Edukacja seksualna producent Eleven jest zaangażowany w realizację serialu BBC, który został zaprezentowany przez szefową BBC, Charlotte Moore, podczas imprezy Broadcasting Press Guild w Londynie. Ogłoszono także kilka innych ogłoszeń (patrz poniżej).

Pisarz Thorne’a znany jest z takich programów jak serial fantasy BBC Jego ciemne materiałyDramat Channel 4 Covid-19 PomocShane Meadows’ To jest Anglia i seriale Netflixa Eddy’egofilmy fabularne Zastanawiać się I Enoli Holmes i spektakli teatralnych m.in Harry Potter i Przeklęte dziecko.

Powieść Goldinga z 1954 roku opowiada historię grupy brytyjskich chłopców, którzy zostali pozostawieni sami sobie na bezludnej tropikalnej wyspie i powoli pogrążają się w anarchii, gdy normy społeczne zanikają, a próby odpowiedzialnego rządzenia zawodzą.

Producentami wykonawczymi czteroodcinkowego serialu dla BBC One i BBC iPlayer będą Joel Wilson i Jamie Campbell z Eleven.Dziesięć Poms Poms, edukacja seksualna). Thorne będzie producentem wykonawczym dla One Shoe Films, a Nawfal Faizullah dla BBC.

„Mój ojciec napisał tę powieść w pełnej pasji, wizjonerskiej odpowiedzi na następstwa wojny. Rozumiał, że jego znaczenie nie przeminie” — powiedziała Judy Golding Carver, córka Williama Goldinga. „Wierzę, że z zadowoleniem przyjąłby świeżość i wigor, z jakimi Jack i Joel podejmują się tego projektu, iz pewnością byłby wzruszony ich ogromnym zaangażowaniem.

„Rozmowy z nimi zachęciły naszą rodzinę – w rezultacie pokładamy zaufanie w ich umiejętnościach i entuzjazmie. Mój ojciec był dumny z powieści i wierzył w jej siłę i uczciwość. Jego rodzina wierzy, że ta adaptacja w pełni odda te cechy”.

Thorne powiedział, że pomysł zrodził się z dyskusji między nim a Wilsonem na temat rozwoju. „Joel poderwał się i powiedział, że od lat nęka przedstawicieli rodziny Goldingów. Niedługo potem znalazł drogę do Judy Carver, a potem sprowadził mnie i jestem bardzo zachwycony, że zaufali nam w tej niesamowitej książce” – dodał.

Inne ogłoszenia ogłoszone dzisiaj to m.in Zachwytdramat z udziałem Ruth Madeley (Lata i lata) z należącego do ITV Studios ekranu Mammoth (Wąż). Bryony Kimmings (Ostatnie święta) jest scenarzystką i Rebeccą Manley w czwartym odcinku pięcioczęściowego serialu. Chanya (Świat ognianadchodzący Doktor Kto Specials) reżyseruje.

Śledzi sparaliżowaną psycholog sądową Gabrielle Fox (Madeley), która podejmuje pracę w placówce o zaostrzonym rygorze dla nieletnich pacjentów i spotyka 16-letnią więźniarkę, która została uznana za winną brutalnego zamordowania swojej matki i twierdzi, że ma moce parapsychiczne. Gabrielle musi zdecydować, czy jest manipulującą psychopatką, czy może przepowiedzieć klęskę żywiołową powiązaną z katastrofą klimatyczną.

Tom Leggett i Damien Timmer są producentami wykonawczymi dla Mammoth Screen, a Rebecca Ferguson jest EP-ką dla BBC. Jest produkowany we współpracy z ITV Studios, które będą dystrybuować na całym świecie.

Będzie też drugi sezon Niebieskie światłarozgrywający się w Belfaście dramat Two Cities Television i Gallagher Films, który śledzi losy trzech rekrutów na okres próbny w policji Irlandii Północnej przez kilka pierwszych miesięcy ich pracy jako oficerowie reagowania.

Pierwszy sezon jest obecnie emitowany w BBC One buduje swoją widownię, średnio 6,4 miliona.

Wśród tych, którzy ponownie wcielili się w swoje role po raz drugi, są Siân Brooke, Martin McCann, Katherine Devlin, Nathan Braniff, Joanne Crawford, Andi Osho i Hannah McClean.

Zdjęcia rozpoczną się tego lata w Belfaście, a kolejne castingi zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie. Podobnie jak sezon 1, BBC Studios ma międzynarodowe prawa do sprzedaży.

Serial jest współtworzony i napisany przez Declana Lawna i Adama Pattersona, współtworzony i współprodukowany przez Louise Gallagher z Gallagher Films, a współtworzony i produkowany przez Stephena Wrighta z Two Cities Television, przy wsparciu Northern Ireland Screen.

Filmy dokumentalne

na froncie dokumentu, Tommy idzie do Hollywoodzkie (tytuł roboczy) będzie śledzić Tommy’ego Jessopa, aktora w Linia służby i aktywista z zespołem Downa, gdy wyrusza nakręcić film o superbohaterach w Los Angeles.

W towarzystwie swojego brata, filmowca Willa Jessopa, film podąża za nim, gdy wyrusza w twórczą podróż, aby stworzyć film z superbohaterem o imieniu Roger, nazwany na cześć jego pluszowego misia. Jessopowie ostatni raz nakręcili razem film w 2014 roku. Dorastanie w dół był nominowanym do nagrody Emmy tytułem dla BBC Three.

Trwa produkcja jednostki dokumentalnej BBC Studios Tommy jedzie do Hollywood dla BBC Two, z Willem Lorimerem, producentem wykonawczym. Został zamówiony dla BBC przez Clare Sillery, a redaktorami zamawiającymi są Emma Loach i Fran Baker.

Na planszy znajduje się również wyjątkowy dokument przyrodniczy Silverback Films Drapieżne ptaki Hamzy z udziałem prezentera i Rygorystycznie zwycięzca Hamza Yassin; I Profesor Brian Cox – Układ Słoneczny (tytuł roboczy), o niesamowitych kominach rozwijających się każdego dnia na planetach i księżycach Układu Słonecznego. To z BBC Studios Science Unit.

Czy ten post był pomocny?