Skip to content

Arabski remake „Wyspy za milion dolarów”; Odnowienie licencji planów ITV; Nemorin mianuje CCO — Global Briefs

4 de maj de 2023
MBC1 MBC IRAQ MILLION DOLLAR LAND 5

MBC przygotowuje arabską „Million Dollar Island”

Uruchomiono nadawcę MBC z siedzibą w Arabii Saudyjskiej Ard Al-Million (Ziemia za milion dolarów), am arabski remake holenderskiego formatu Wyspa za milion dolarów. MBC Group wyprodukuje program z Neom, saudyjskiego inteligentnego miasta, we współpracy z Blue Engine Studios. W „eksperymencie społecznym o wysoką stawkę” 100 arabskich uczestników rywalizuje o 1 milion dolarów w serii wyzwań psychicznych i fizycznych. Każdy otrzymuje bransoletkę o wartości 10 000 $, którą można wygrać lub stracić, wykonując różne zadania. Aktor i gospodarz Mohamed El Shehri wystąpią, a program zostanie wyemitowany w stacjach MBC1 i MBC Iraq. Amerykańska wersja programu została odłożona na półkę w zeszłym roku przed rozpoczęciem produkcji z powodów budżetowych. Format pochodzi z Talpy Johna de Mola.

ITV ponownie ubiega się o licencję na kanał PSB

Brytyjska sieć ITV złożyła wniosek o odnowienie licencji na kanały po opublikowaniu projektu ustawy medialnej w Wielkiej Brytanii. Wniosek skierowany do Ofcom obejmuje licencje dla krajów i regionów Channel 3 w Anglii, Szkocji granicznej, Walii i Irlandii Północnej oraz krajową licencję śniadaniową Channel 3. ITV uważa publikację ustawy medialnej, która będzie regulowała streamery i zapewni kilka aktualizacji istniejących przepisów dotyczących nadawania w Wielkiej Brytanii, jako „decydujący etap w drodze do nowoczesnego i elastycznego systemu regulacyjnego dla telewizji i mediów”. Carolyn McCall, dyrektor generalny ITV, powiedziała: „Nowe ramy projektu ustawy o mediach będą miały fundamentalne znaczenie dla przyszłości ITV jako PSB”.

Wspierany przez Argonona Nemorin podpisuje szefa treści

Firma Nemorin Film & Video, wspierana przez firmę Argonon, zajmująca się treściami markowymi, zatrudniła dyrektora ds. treści. Darren Smith, były dyrektor wykonawczy Bridge Studios News UK, obejmie nowo utworzoną rolę i będzie opracowywał strategiczne kampanie treściowe i partnerstwa dla marek. Jego zatrudnienie uzupełnia kadrę kierowniczą wyższego szczebla Nemorin i będzie podlegał dyrektorowi generalnemu Pete’owi Fergussonowi. Nemorin został przejęty przez Zamaskowany piosenkarz z Wielkiej Brytanii producent Argonon około dwa i pół roku temu i współpracuje z takimi markami jak McDonald’s, American Express i Expedia. „Skompletowanie najlepszego w swojej klasie zespołu zarządzającego w Nemorin podkreśla naszą ambicję stworzenia najlepszej na świecie firmy zajmującej się treściami markowymi” — powiedział dyrektor generalny Argonon, James Burstall.

Czy ten post był pomocny?