Skip to content

Angela Lansbury była nominowana do 18 nagród Emmy, ale nigdy nie wygrała

11 de październik de 2022
l intro 1665526650

Angela Lansbury uśmiecha się łaskawie?

Angela Lansbury ma za sobą absolutnie legendarną karierę aktorską. Od 1944 roku artystka ma na swoim koncie ponad 100 punktów. Jednak spośród wszystkich tych ról i występów najbardziej pamiętnym i kultowym jest bez wątpienia jej rola Jessiki Fletcher w „Morderstwie, ona napisała”, postaci, którą zagrała w 264 odcinkach serialu, a także w kilku filmach (za pośrednictwem IMDb).

Choć aktorka niestety nie żyje, Lansbury żyje w swojej pracy. Od jej pierwszej roli w „Gaslight”, po role w „Dear Heart”, „Knobs and Broomsticks”, „The Lady Vanishes” i „Beauty and the Beast”, role Lansbury wywarły wpływ na widzów w każdym wieku. kilka pokoleń. Jednak pomimo jej chwalonej przez krytyków pracy i wieloletniej popularności wśród widzów, Lansbury została pominięta przez pewną główną nagrodę, szokującą ilość razy. Zgadza się, chociaż była nominowana 18 razy, Lansbury nigdy nie zabrała do domu ani jednej nagrody Emmy.

Angela Lansbury została zlekceważona za wszystkie 18 nominacji do Emmy

Chociaż Angela Lansbury ma za sobą długą karierę wypełnioną mnóstwem soczystych ról, jest oczywiście najbardziej znana z roli w „Morderstwie, ona napisała”. Jessica Fletcher jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci telewizyjnych w historii tego medium, a serial był kilkakrotnie wskrzeszany w formie filmowej, mimo że był w telewizji przez prawie dekadę.

Choć jej rola w długim serialu przyniosła jej 12 nominacji do Emmy, nigdy nie zabrała do domu nagrody. Fakt ten kłuje jeszcze bardziej, gdy zdajesz sobie sprawę, że kultowa aktorka była również nominowana dodatkowo sześć razy za role w programach takich jak „Prawo i porządek: jednostka specjalna dla ofiar” i „The Blackwater Lightship” (przez Emmy).

Mimo to, Lansbury otrzymał honorową nagrodę w 1996 roku, w którym „Morderstwo, ona napisała” zakończył swój ostatni sezon, co oznacza, że ​​Akademia Telewizyjna najwyraźniej darzy aktora takim samym szacunkiem, jak wszyscy inni. Niemniej jednak jest niesamowicie zaskakujące, gdy dowiadujemy się, że Lansbury nigdy nie zdobyła nagrody Emmy dla najlepszej aktorki po tylu latach w jednym z największych programów telewizyjnych tamtych czasów.

Czy ten post był pomocny?