Skip to content

AMC Entertainment mianuje Keri Putnam, byłego szefa Sundance Institute i Miramax Exec, do zarządu

30 de grudzień de 2022
keri

AMC Entertainment przeorganizowało zarząd, ogłaszając wybór dwóch nowych dyrektorów i jednego, który odchodzi.

Była szefowa Sundance Institute i prezes produkcji Miramax, Keri Putman, wielka zwolenniczka kina niezależnego, a także Dee Clark, który pracował w technologiach informatycznych w Hasbro, Mattel, Warner Music i Apple, dołączą jako reżyserzy z dniem 1 stycznia. na roczną kadencję, do reelekcji w 2023 r. Lee Wittlinger z Silver Lake, zasiadający w zarządzie od 2018 r., złoży rezygnację, zgodnie z ogólną praktyką po wyjściu firmy z inwestycji w spółkę w styczniu 2021 r.

„Dzięki nominacji pani Clark i pani Putnam, wraz z rezygnacją pana Wittlingera, AMC poczyniła znaczne postępy w osiąganiu swoich celów związanych z różnorodnością” – powiedziała firma. Trzech z dziewięciu dyrektorów AMC będzie kobietami, w porównaniu z jednym z ośmiu obecnie.

Putnam założył i prowadzi Putnam Pictures, aby produkować filmy i programy telewizyjne od twórców o odmiennej i żądnej przygód wizji. Wcześniej, w latach 2010-2021, pełniła funkcję CEO w Sundance Institute, który prowadzi Festiwal Filmowy w Sundance. Wcześniej pełniła funkcję prezesa ds. produkcji w Miramax Films.

Dee Clark, która pracowała również dla Estée Lauder i MCI Systemhouse, przez ostatnie 10 lat była niezależnym dyrektorem w United Natural Foods. Wcześniej zasiadała w zarządach Six Flags Entertainment i Caesars Entertainment, a także w Radzie Powierniczej Narodowego Funduszu AIDS, Radzie Doradczej ds. Produktów Konsumenckich SAP oraz w Instytucie Kobiet w Technologii.

Przewodniczący i dyrektor generalny AMC, Adom Aron, podziękował Wittlingerowi za lata pracy. „Przez całą jego kadencję, zarówno przed pandemią, jak i podczas pandemii, jego wkład i rady były zawsze bardzo cenne dla mnie i dla AMC. W ciągu ponad trzydziestu lat zasiadania w zarządach korporacji nigdy nie spotkałem lepszego dyrektora niż Lee Wittlinger. Ponadto z radością witam Dee Clark i Keri Putnam jako nowych dyrektorów w zarządzie AMC. Ich doświadczenie i przywództwo będą cennymi zasobami dla naszej firmy, naszych gości i naszych akcjonariuszy. Nie mogę się doczekać współpracy z nimi i wkładu, jaki wniosą jako członkowie naszej Rady”.

W skład pełnego zarządu AMC Entertainment Holdings wejdą teraz:

Aron, Putman, Clark, Howard W. „Hawk” Koch, Jr., dyrektor w The Koch Company, były prezes Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz Amerykańskiej Gildii Producentów; Philip Lader, starszy doradca Morgan Stanley Institutional Securities, administrator US Small Business Administration i były przewodniczący WPP; Gary Locke, konsultant handlowy i właściciel Locke Global Strategies oraz były ambasador USA w Chińskiej Republice Ludowej i były gubernator stanu Waszyngton oraz sekretarz handlu; Kathleen Pawlus, emerytowana partnerka Ernst and Young; Anthony J. Saich, dyrektor Centrum Demokratycznego Rządzenia i Innowacji Ash, a także profesor Daewoo ds. Międzynarodowych w Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda; oraz Adam Sussman, prezes Epic Games; dawniej Chief Digital Officer w Nike.

Czy ten post był pomocny?