Skip to content

Ambicja Oda Nobuna Data premiery 2. sezonu: wznowiona czy anulowana?

16 de październik de 2022
OdaN

Ambicja Oda Nobuna to seria light novel napisana przez Mikage Kasuga i zilustrowana przez Miyamę-Zero. Został opublikowany w okresie od sierpnia 2009 do czerwca 2019 roku przez SoftBank Creative i zebrany łącznie w 22 tomach. Pojawiły się dwie adaptacje mangi; pierwsza, bardziej wierna pierwowzorowi, ilustrowana przez Aoba Shigure, ukazywała się między lipcem 2011 a czerwcem 2014, a druga pt. Oda Nobuna no Yabō – Himesama do Issho Shutchōbanzilustrowany przez Minazuki Futago, ukazał się w latach 2011-2012. Animowana adaptacja serialu telewizyjnego wyprodukowanego przez studio Madhouse emitowana od lipca do września 2012 roku. Pierwszy sezon zakończył się dziesięć lat temu, a w tym artykule powiemy, czy można się spodziewać drugi sezon Ambicja Oda Nobuna w najbliższym czasie.

Drugi sezon Ambicja Oda Nobuna nadal nie został jeszcze potwierdzony lub anulowany. Pierwszy sezon wyemitowany dziesięć lat temu i podczaswciąż jest dużo materiału do adaptacji z oryginalnej serii manga, nie licząc możliwych oryginalnych historiidrugi sezon jest wciąż niepewny. Powiedziawszy to wszystko, Ambicja Oda Nobuna został dobrze przyjęty jako seria, i wiedząc, że w połączeniu ze wszystkim innym, drugi sezon nie jest niemożliwy, chociaż jest to mało prawdopodobne ze względu na czas, jaki minął od ostatniego sezonu.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie znane i nieznane informacje związane z potencjalnym drugim sezonem Ambicja Oda Nobuna. Dowiesz się o jego potencjalnej dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym może być historia i wiele więcej o tej ciekawej serii anime, której przyszłość jest wciąż bardzo niepewna. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco z serią, musimy Cię ostrzec, że w poniższych akapitach pojawi się znaczna ilość spoilerów.

Co wiemy o sezonie 2 z Ambicja Oda Nobuna?

Seria powieści świetlnych została napisana przez Mikage Kasugę jako debiutancka praca. Ilustracje są autorstwa Miyamy-Zero, znanego z pracy nad Liceum D×D. Pierwsze dziesięć tomów zostało opublikowanych przez SoftBank Creative w wydaniu lekkiej powieści GA Bunko a następnie przerzuciłem się na odcisk Fujimi Shobō Fujimi Fantasia Bunko. Od sierpnia 2009 ukazały się 22 tomy. Opublikowano również różne dodatkowe tomy z dodatkowymi historiami

Książki wydane przez Twórczy SoftBankczyli pierwsze dziesięć tomów i pierwszy tom dodatkowy otrzymały nowe wydanie o nazwie Oda Nobuna no Yabō Zenkoku-hen autorstwa Fujimi Shobō 19 września 2015 r. Artbook został wydany 20 maja 2017 r. Sprzedał się w nakładzie 450 000 egzemplarzy od listopada 2011 r. do listopada 2012 r., co czyni go 9. najlepiej sprzedającą się serią powieści świetlnych roku.

W związku z serią light novel powstały dwie serie manga. Pierwsza trwała od 26 lipca 2011 r. (wydanie 9/2011) do 26 czerwca 2014 r. (wydanie 8/2014) w magazynie manga Kadokawa Shoten Comp-Ace i został narysowany przez Shigure Aobę. Poszczególne rozdziały zostały podsumowane w sześciu tankōbon. Druga seria, zwana Oda Nobuna no Yabō – Himesama do Issho Shutchōbanbyło jednym z dzieł, które zapoczątkowało pierwszy numer magazynu manga internetowej Fujimi Shobō Wiek premium 9 sierpnia 2011 r. Manga ukazała się w nim do 15. wydania 9 października 2012 r. i została również skompilowana w dwa tomy.

HobiRecords wyprodukowało 75-minutowe słuchowisko radiowe na podstawie powieści, która została wydana na CD 22 stycznia 2010 roku. Adaptację 12-odcinkowego serialu anime przygotowały Studio Gokumi i Madhouse, wyreżyserowane przez Yuji Kumasawę. Seria zaadaptowała pierwsze cztery tomy powieści, ale zakończyła się inną fabułą.

Serial trwał od 9 lipca do 24 września 2012 roku w TV Tokyo po północy (a więc poprzedniego dnia telewizji), a także z kilkugodzinnym przesunięciem w AT-X, z dwudniowym przesunięciem w TV Aichi i z tygodniowym przesunięciem w telewizji Osaka. Serial był również emitowany jednocześnie na południowokoreańskim kanale anime Aniplus oraz jako simulcast pod tytułem Ambicja Oda Nobuna z angielskimi napisami na Crunchyroll w USA, Kanadzie, Danii, Finlandii, Islandii, Irlandii, Norwegii, Holandii, Australii, Nowej Zelandii i RPA.

Jak widać, przyszłość The Ambicja Ody Nobuna anime jest dość niepewne, ale nie dlatego, że nie ma zainteresowania lub braku materiału. Serial został dość dobrze przyjęty w tamtych czasach i jest więcej materiału do zaadaptowania, ale minęło już dziesięć lat, a ponieważ seriale anime zwykle są publikowane, podczas gdy istnieje potrzeba promowania materiałów pisanych, sytuacja nie wygląda zbyt dobrze.

Oryginalna manga się skończyła, a to oznacza, że ​​sytuacja jest taka, że ​​trudno nam cokolwiek właściwie przewidzieć. Nie wyklucza to całkowicie możliwości kolejnego sezonu, ale szanse są mniejsze, więc trzeba tylko sprawdzić, czy zainteresowanie kontynuacją jest wystarczające, aby właściwie przewidzieć potencjalną kontynuację serii. Pierwszy sezon otrzymał solidne recenzje, ale po prostu nie wiemy wystarczająco dużo, aby przewidywać przyszłość serialu.

W każdym razie najwcześniej możemy zobaczyć potencjalny drugi sezon pod koniec 2023 roku, ale musielibyśmy uzyskać pewne potwierdzenie przyszłości w 2022 lub łatwo 2023; 2024 to także duża szansa. Fani domagają się nowego sezonu, ale musimy tylko zobaczyć, jak pójdzie; w obecnym stanie rzeczy anulowanie nie zostało potwierdzone, ale nie możemy tego również wykluczyć. Wszystko zależy od przyszłości, więc będziemy musieli poczekać.

Co może sezon 2? Ambicja Oda Nobuna być o?

W tej chwili nie wiemy, jak daleko do drugiego sezonu Ambicja Oda Nobuna może nas zabrać, ponieważ nie wiemy, ile dodatkowych tomów serii powieści świetlnych mógłby potencjalnie dostosować sezon. Mianowicie, ze względu na ogólny brak informacji, nie mamy absolutnie pojęcia, jak daleko może zajść drugi sezon, jeśli tak się stanie. Poniżej znajduje się przegląd oryginalnego materiału, dzięki czemu możesz z grubsza zorientować się, czego możesz oczekiwać od serii.

Student Yoshiharu Sagara nagle trafia do XVI-wiecznej Japonii, okresu Sengoku. Wpada w zagrażającą życiu sytuację i zostaje uratowany przez Hideyoshi Toyotomi, który umiera w tym procesie. Ponieważ bieg historii zmieni się wraz ze śmiercią jednego z trzech królestw Japonii, Yoshiharu postanawia wcielić się w rolę Hideyoshiego, znając jego wiedzę o przyszłych wydarzeniach okresu Sengoku z gry wideo Nobunaga no Yabō.

Później ratuje dziewczynę, która przedstawia się mu jako Nobuna Oda, daimyō Owari, stanowisko zajmowane przez Nobunaga Oda w prawdziwym świecie. Odkąd pierworodny na tym świecie staje się następną głową rodziny, niezależnie od płci, wielu watażków i samurajów na tym świecie to kobiety, mimo że mają to samo imię. Niemniej jednak postanawia pomóc jej przejąć rolę Ody jako jednocząca imperium i kierującą historią, stając się jej wasalem.

Co może być obsadą? Ambicja Oda Nobuna Sezon 2?

Jest jeszcze za wcześnie, aby omawiać potencjalny drugi sezon Ambicja Oda Nobuna pod względem obsady i postaci, po prostu dlatego, że nie wiemy, czy będzie w ogóle drugi sezon. Ale widząc, skąd wiemy, że seria będzie miała mniej więcej stałą obsadę, naprawdę nie spodziewamy się zbyt wielu zmian w strukturze drugiego sezonu, jeśli kiedykolwiek to nastąpi. Teraz główne postacie, które pojawiły się w pierwszym sezonie, prawdopodobnie powrócą w drugim sezonie, to:

Postać japoński aktor głosowy (Seiyū)
Oda Nobuna Kanae to
Sagara Yoshiharu Takuya Eguchi
Asakura Yoshikage Ryōhei Kimura
Akechi Mitsuhide Sayuri Yahagi
Asai Nagamasa Mitsuki Saiga
Bontenmaru Rumi Ōkubo
Luís Fróis Rina Satō
Hachisuka Goemon Tomoko Kaneda
Hattori Hanzō Takahiro Sakurai
Himiko Sumire Morohoshi
Imagawa Yoshimoto Mamiko Noto
Maeda Inuchiyo Misato Fukuen
Matsudaira Motoyasu Suzuko Mimori
Matsunaga Hisahide Masumi Asano
Nene Natsuki Kitakata
Niwa Nagahide Rei Matsuzaki
Oda Nobukatsu Emiri Katō
Saito Dōsan Mugihito
Saito Yoshitatsu Kiyoyuki Yanada
Shibata Katsuie Hitomi Nabatame
Takenaka Hanbe Yui Ogura

  • Ambicja Oda Nobuna Data premiery 2. sezonu: wznowiona czy anulowana?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?