Skip to content
TV

Alice In Borderland: Co się dzieje z Arisu i Usagi po S2 według mangi

8 de maj de 2023
l intro 1683496145

Telewizja

Ryōhei Arisu w pomarańczowej koszuli obok Yuzuha Usagi w niebieskim topie

Zakończenie 2. sezonu „Alicji na pograniczu” Netflixa przyniosło pozytywny wynik postaciom, które przeżyły gry, zwłaszcza Ryōhei Arisu (Kento Yamazaki) i Yuzuha Usagi (Tao Tsuchiya), którzy wyglądali, jakby mieli zamiar nacisnąć start związku pomimo braku wiedzy o swoich przeszłych doświadczeniach na Kresach. Te ostatnie chwile między dwoma czołowymi graczami serialu prawdopodobnie wzbudziły wśród fanów ciekawość dotyczącą tego, co dzieje się z parą w materiale źródłowym po wydarzeniach przedstawionych w serialu aktorskim.

Thriller science-fiction oparty na popularnej mandze napisanej i zilustrowanej przez utalentowanego Haro Aso. Wydane przez streamera dwa sezony obejmowały wydarzenia z materiału źródłowego od początku do końca. Ale bezpośrednia kontynuacja zatytułowana „Alice in Borderland Retry” ujawnia, co stało się z Usagi i Arisu po powrocie do rzeczywistości.

Kontynuacja ma miejsce kilka lat po wydarzeniach z poprzedniczki i ujawnia, że ​​Arisu i Usagi rzeczywiście są razem. W tej historii Arisu, obecnie psycholog, jest w drodze do swojej żony Usagi, która rodzi ich dziecko. Niestety, wypadek wysyła Arisu na Kresy, gdzie wspomina swoje wcześniejsze starania z Usagi w pierwszym zestawie rozegranych przez nich gier. Jest zmuszony wziąć udział w wyzwaniu Nine of Hearts o nazwie „Inwazja obcych”. Po tym, jak przeżyje, wraca do rzeczywistości, ale znowu nie pamięta, co się stało.

Nawet Pogranicze między życiem a śmiercią nie może rozdzielić Usagi i Arisu, a wydarzenia z „Retry” dodatkowo dowodzą, że ich więź jest nierozerwalna. Ale co może oznaczać kontynuacja mangi w odniesieniu do potencjalnego sezonu 3 „Alice in Borderland”?

Czy fani zobaczą więcej Arisu i Usagi w potencjalnym sezonie 3 Alice in Borderland?

Chociaż nie obejmuje wszystkiego w mandze, seria Netflix wykonuje dość wierną robotę, jeśli chodzi o adaptację „Alicji na pograniczu”. Pomimo faktu, że w całym serialu widać kilka znaczących wydarzeń ze stron materiału źródłowego, osoby odpowiedzialne za adaptację na żywo, w szczególności reżyser Sato Shinsuke, wprowadziły własny zwrot akcji. „Czytam [the manga] wewnątrz i na zewnątrz, próbując znaleźć esencję tego, co sprawi, że ten materiał będzie naprawdę zabawny” – powiedział Shinsuke dla Screen Anarchy. „Oczywiście zreinterpretowałbym to i odrodził, jeśli chcesz, poprzez mój proces twórczy”. Ujęcie Shinsuke może nie być dokładną kopią tego, co stworzył Haro Aso, ale odbiło się szerokim echem wśród fanów, a nawet zostało okrzyknięte przez Yahoo jednym z najczęściej oglądanych japońskich seriali Netflix.Zdolność do kreatywności podczas adaptacji materiału źródłowego może zadziałać przysługa sezonu 3.

Jeśli chodzi o historię, twórcy serialu mogliby wziąć „Retry” i znaleźć sposób na rozszerzenie go o inne postacie, takie jak Shuntarō Chishiya (Nijiro Murakami) i Hikari Kuina (Aya Asahina). Istnieją również spin-offy, które można uwzględnić, takie jak „Alice on Border Road”. Mogli też zrobić coś z kartą Jokera dokuczaną na końcu, ponieważ postać w oryginalnej mandze całkowicie zaginęła. Istnieje kilka możliwości, które mogą zaowocować świetnym sezonem 3 „Alicji na pograniczu”, a fakt, że serial był tak popularny, oznacza, że ​​prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że subskrybenci nie odmówią zobaczenia, jak Arisu i Usagi wzmacniają swoją miłość podczas dominacji kolejny zestaw wyzwań opartych na kartach.

Czy ten post był pomocny?