Skip to content

Alecowi Baldwinowi nie grozi już 5 lat więzienia za śmiertelne strzelanie do „rdzy”; Wielka wygrana dla aktora w bitwie z Santa Fe DA

20 de luty de 2023
alec

Choć wciąż stoi przed zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci, Alec Baldwin nie będzie już musiał obawiać się pięcioletniego wyroku więzienia za śmiertelne zastrzelenie Rdza autorka zdjęć Halyna Hutchins.

„Aby uniknąć dalszego rozpraszania uwagi przez pana Baldwina i jego adwokatów, prokurator okręgowy i prokurator specjalny usunęli ulepszenie broni palnej z zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci Hałyny Hutchins na Rdza planu filmowego” – powiedziała dziś rano Heather Brewer, rzeczniczka prokuratora okręgowego Mary Carmack-Altwies w Nowym Meksyku. „Priorytetem prokuratury jest zapewnienie sprawiedliwości, a nie zapewnienie płatnych godzin prawnikom z dużych miast”, rzucając wyraźny cios w kłótliwego Baldwina i jego prawników.

Po szeroko zakrojonym i wspieranym przez FBI śledztwie prowadzonym przez biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, które zostało ujawnione pod koniec zeszłego roku, Baldwin i Rdza zbrojmistrz Hannah Gutierrez-Reed został formalnie oskarżony przez DA Carmack-Altwies o dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci w dniu 31 stycznia w związku z tragiczną strzelaniną Hutchinsa 21 października 2021 r. na ranczu Bonanza Creek.

Pierwsza rozprawa w Rdza sprawa jest ustawiona na 24 lutego, a Baldwin i Reed mają dołączyć wirtualnie.

Zgodnie z prawem Nowego Meksyku pierwszy zarzut miał lżejsze konsekwencje jako przestępstwo czwartego stopnia, z wyrokiem do 18 miesięcy więzienia i grzywną w wysokości 5000 USD. Drugi zarzut, nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku czynu zgodnego z prawem, był również przestępstwem czwartego stopnia zagrożonym karą do 18 miesięcy więzienia i grzywną do 5000 USD. Jednak teraz zignorowany, drugi zarzut dotyczył również ulepszenia broni palnej, które przekształca przestępstwo w obowiązkowe pięć lat więzienia stanowego, jeśli zostanie uznany za winnego.

To był drugi zarzut i ostatnia ustawa, która stworzyła wyrok, o który Baldwin i jego prawnicy Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan zaczęli spierać się z prokuratorem na początku tego miesiąca.

Argument, że teraz wygrali.

Pierwsze zmienione zgłoszenie informacji kryminalnych w sądzie w Nowym Meksyku miało miejsce 17 lutego, ale zostało upublicznione dzisiaj. Teraz brzmi: „Liczba 1: Nieumyślne spowodowanie śmierci, (0007), w dniu lub około 21 października 2021 r. W hrabstwie Santa Fe w Nowym Meksyku na ranczu Bonanza Creek pod adresem 545 Bonanza Creek Road, Santa Fe, Nowy Meksyk 87508 powyżej- wymieniony oskarżony spowodował śmierć Halyny Hutchins, popełnioną w wyniku czynu niezgodnego z prawem, to jest: Niedbałego użycia śmiercionośnej broni, wbrew 30-7-4 (a) (3) i/lub 30-7- 4(a)(4), przestępstwo czwartego stopnia, w przeciwieństwie do NMSA 1978, sekcja 30-2-3(B)(1994)” (przeczytaj tutaj).

Adwokat Reeda, Jason Bowles, dzisiaj Ostateczny termin: „Pochwalamy decyzję prokuratora okręgowego o rezygnacji z ulepszenia broni i było to właściwe wezwanie, etyczne i merytoryczne”. Przedstawiciele Baldwina, z którymi skontaktował się Wszykina, nie skomentowali w poniedziałek ruchu DA Carmack-Altwies.

Jest rzeczą oczywistą, że wielokrotny zdobywca nagrody Emmy i jego zespół prawników z Nowego Jorku muszą być zachwyceni pomyślnym odrzuceniem zarzutów i stępieniem miecza Damoklesa wiszącego nad Baldwinem i współoskarżonym Reedem.

„Prokuratorzy w tej sprawie popełnili niekonstytucyjny i elementarny błąd prawny, oskarżając pana Baldwina na podstawie ustawy, która nie istniała w dniu wypadku” – powiedział zespół obrony Baldwina we wniosku złożonym w sądzie w Nowym Meksyku 10 lutego. „Wygląda na to, że rząd zamierzał obciążyć obecną wersję ustawy o ulepszaniu broni palnej, która została uchwalona dopiero 18 maja 2022 r., siedem miesięcy po wypadku” – czytamy dalej w zgłoszeniu.

„W związku z tym to ulepszenie nie powinno być ograniczone”, dodaje dokument w opinii, która podzieliła prawników. „Zastosowanie obecnej wersji ustawy byłoby niekonstytucyjne z mocą wsteczną, a rząd nie ma uzasadnionych podstaw do oskarżenia pana Baldwina na podstawie wersji ustawy obowiązującej w chwili wypadku”.

Uderzając w Baldwina i jego „wymyślnych adwokatów”, biuro prokuratora odpowiedziało wówczas, mówiąc, że „zgodnie z dobrą praktyką prawniczą prokurator okręgowy i prokurator specjalny rozpatrzą wszystkie wnioski – nawet te przekazane mediom, zanim zostaną doręczone”. do prokuratury”.

Wciąż walcząc z Baldwinem i jego z pewnością ośmielonym zespołem o ich starania o usunięcie prokuratora specjalnego Andrei Reeb ze sprawy z powodu jej podwójnej roli jako wybranego ustawodawcy GOP w Nowym Meksyku, wynik samoopisanej recenzji Carmack-Altwies nie jest dobra pozycja dla prokuratora okręgowego, aby wziąć udział w tym, co może być długim i gorzkim procesem — jeśli w ogóle do tego dojdzie.

Do Twojej wiadomości: Sędzia Sądu Najwyższego Nowego Meksyku, Mary Marlow Sommer, zgodziła się, aby prokurator miał czas do 6 marca na odpowiedź na wniosek obrony w sprawie Reeba.

Czy ten post był pomocny?