Skip to content

„Rdzawy” Płatnerz Hannah Gutierrez Reed potwierdza roszczenie „sabotażu” prawników; Pytania, skąd wzięły się śmiertelne „na żywo rundy”

4 de listopad de 2021
rust set no tresspassing alec baldwin AP

Godziny po naładowaniu Dziś pojawienie się jej prawników postulujących, że śmiertelne rozstrzelanie 21 października operatorki Halyny Hutchins przez Aleca Baldwina mogło być wynikiem „sabotażu”, Rdza Zbrojmistrz Hannah Gutierrez Reed dolewa teraz paliwa do wciąż teoretycznego ognia.

„Nigdy w ciągu miliona lat Hannah nie sądziła, że ​​pociski na żywo mogą znajdować się w „atrapie” okrągłym pudełku” – mówi ostatnie oświadczenie członka załogi w centrum pogłębiającej się policyjnej śledztwa, co poszło tak strasznie nie tak w przypadku 7 milionów dolarów. budżetowy Western. „Kto je tam umieścił i dlaczego jest głównym pytaniem”, dodał komentarz opublikowany w imieniu Gutierreza Reeda za pośrednictwem biura obrońcy karnego Jasona Bowlesa.

„Hannah zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić sobie bezpieczny zestaw. Sprawdziła naboje, które tego dnia załadowała do broni palnej” – głosiło drugie takie oświadczenie płatnerza w ciągu wielu tygodni. „Nikt nie mógł przewidzieć ani pomyśleć, że ktoś wprowadzi rundy na żywo do tego zestawu”. (przeczytaj pełne oświadczenie poniżej)

Ponad trzy wykonane nakazy przeszukania od czasu tragicznego zastrzelenia Hutchinsa i zranienia reżysera Joela Souzy w zeszłym miesiącu, biuro szeryfa Santa Fe znalazło „500 naboi amunicji… mieszankę ślepych prób, pocisków do atrap i tego, co podejrzewamy, że są nabojami na żywo, ” według szeryfa Adana Mendozy. Ostatnie poszukiwania przeprowadzone przez detektywów przyniosły więcej broni i amunicji – w tym co najmniej jeden żywy nabój kalibru .45 znaleziony w Rdza ciężarówka podporowa i jej skrzynka z zamkiem.

W poprzednim oświadczeniu pod koniec zeszłego tygodnia prawnicy Gutierreza Reeda powiedzieli, że płatnerz „nie miał pojęcia, skąd pochodzą naboje na żywo”.

W środę wczesnym rankiem z Las Vegas, siedząc obok niego prawnik Robert Gorence, Bowles powiedział czasami niedowierzającej Savannah Guthrie, że „osoba, która włożyła pocisk na żywo do pudełka z nabojami do manekinów, miała na celu sabotowanie planu”.

Nie wymieniając nazwisk, były asystent prokuratora amerykańskiego dość mocno sugerował Dziś że „niezadowoleni” byli członkowie ekipy filmowej mogli mieć coś wspólnego z pojawieniem się rundy na żywo tam, gdzie nie powinno. Kilka godzin przed zabiciem Hutchinsa kilku członków tego zespołu zrezygnowało z Rust, powołując się na względy bezpieczeństwa i finansowe. Dziś rano podczas trasy medialnej Bowles podwoił się Dzień dobry Ameryko: „Dlaczego miałbyś to zrobić inaczej niż próbować wywołać jakiś incydent na planie? Nie mówimy, że ktokolwiek miał zamiar mieć tragedię – zabójstwo – ale chcieli zrobić coś, co spowodowałoby incydent bezpieczeństwa na planie. Uważamy, że tak się stało”.

Biuro Szeryfa nie odpowiedziało na prośbę o komentarz w sprawie przekonań adwokata lub ostatniego oświadczenia Gutierreza Reeda. Dziś wieczorem w CNN, były Rdza członek załogi, Lane Loper, zakwestionował teorię sabotażu, nazywając ją „niebezpieczną i nieodpowiedzialną teorią do opublikowania w telewizji”.

Żałuje, że została zatrudniona jako pomocnik rekwizytów oraz płatnerz na Rdza, Gutierrez Reed potwierdziła w swoim oświadczeniu z 28 października, że ​​przed 21 października miały miejsce dwa inne incydenty z bronią przez pomyłkę.

W świetle reflektorów policjanta wraz z Gutierrezem Reedem, pierwszy zastępca dyrektora David Halls przyznał się do biura szeryfa, że ​​nie sprawdził właściwie broni z lat 80. XIX wieku, zanim ogłosił ją „zimną bronią” i przekazał ją gwiazdorowi / producentowi Baldwinowi za „szybkie narysować”, która poszła tak źle. Podobnie jak płatnerz, Halls zatrudnił w zeszłym tygodniu obrońcę w sprawach karnych z Nowego Meksyku.

Halls został zwolniony z poprzedniego filmu z powodu naruszeń bezpieczeństwa broni i nie został ponownie zatrudniony w związku ze skargami dotyczącymi wykroczeń osobistych w projekcie telewizyjnym Blumhouse z 2019 roku.

Nikt nie został aresztowany ani oskarżony z tego powodu Rdza strzelanie, jeszcze.

Jednak prawie dwa tygodnie po śmierci Hutchinsa śledztwo biura szeryfa w Santa Fe trwa. W tym duchu, Prokurator Okręgowy Mary Carmack-Altwies pozornie podtrzymuje swoją uwagę z 27 października, że ​​”nikt nie został wykluczony”, jeśli chodzi o możliwe zarzuty

Najwyraźniej, ponieważ rodzina Hutchinsa zatrudnia dziś firmę Panish Shea Boyle Ravipudi z Los Angeles, która specjalizuje się w postępowaniach sądowych dotyczących obrażeń ciała i śmierci, Gutierrez Reed i Halls próbują wyprzedzić ewentualny raport policyjny, zaszczepiając wątpliwości w przypadku procesu

Z pozoru nie są jedynymi.

Po katastrofalnej wymianie zdań na poboczu Vermont z dziennikarzami 30 października, gdzie zadzwonił Rdza „dobrze naoliwiony” film przed kręceniem, Baldwin 2 listopada opublikował długą tyradę na Facebooku Terese Magpale Davis, w której projektantka kostiumów Rust stwierdziła, że ​​twierdzenia o „niebezpiecznych, chaotycznych warunkach” w filmie „są bzdurne”.

Producenci Rusta zasadniczo zamknęli film 26 października i tego samego dnia zatrudnili renomowaną firmę prawniczą Jenner & Block do przeprowadzenia „śledztwa w sprawie wydarzeń”. Potencjalnie sami stojąc w obliczu procesu sądowego, producenci zatrudnili również zespół PR kryzysowego i poinformowali członków załogi, że prawnicy Jenner & Block dołączą do nich na rozmowy z OSHA.

Przeczytaj całe najnowsze oświadczenie Hannah Gutierrez Reed i jej prawników tutaj:

Hannah Gutierrez Reed chciałaby dodać kilka punktów do dalszej narracji o tragicznych wydarzeniach związanych ze strzelaniną na planie Rust. Po pierwsze, Hannah była niesamowicie świadoma kwestii bezpieczeństwa i traktowała swoją pracę bardzo poważnie od momentu jej rozpoczęcia 4 października. Trenowała z bronią palną zarówno dla aktorów, jak i dla pana Baldwina, walczyła o więcej dni treningowych i regularnie podkreślała, aby nigdy nie kierować broni palnej na człowieka. Nigdy w ciągu miliona lat Hannah nie pomyślała, że ​​pociski na żywo mogą znajdować się w „atrapa” okrągłego pudełka. Kto je tam umieścił i dlaczego jest głównym pytaniem. Hannah trzymała broń pod kluczem, w tym przez cały lunch w danym dniu, i poinstruowała swój dział, aby obserwował wózek z bronią, gdy została odciągnięta do innych obowiązków lub podczas przerwy na lunch. Hannah zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić sobie bezpieczny zestaw. Obejrzała naboje, które tego dnia załadowała do broni. Zawsze sprawdzała pociski. Zrobiła to ponownie tuż przed przekazaniem broni panu Hallsowi, obracając cylinder i pokazując mu wszystkie naboje, a następnie wręczając mu broń. Nikt nie mógł przewidzieć ani pomyśleć, że ktoś wprowadzi do tego zestawu rundy na żywo.

Czy ten post był pomocny?