Skip to content

Alaska Daily Star, Grace Dove, docenia zaangażowanie programu w opowiadanie rdzennych historii

28 de listopad de 2022
l intro 1669617299

Grace Dove jako Roz

Dzięki programom takim jak „Grey’s Anatomy”, „The Good Doctor”, „Big Sky” i „The Rookie”, ABC pozostaje znaczącą postacią w krajobrazie telewizyjnym w ciągu ostatnich kilku lat. Tym samym ich najnowszy serial „Alaska Daily” wzbudził duże zainteresowanie widzów kanału (według Hollywood Reporter).

Serial jest tworzony przez Toma McCarthy’ego, najlepiej znanego z pracy nad dramatem dziennikarskim „Spotlight” z 2015 roku, za który otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny (za pośrednictwem IMDb). W filmie występuje inna zdobywczyni Oscara, Hilary Swank, jako dziennikarka Eileen Fitzgerald, która przeprowadza się z Nowego Jorku do Anchorage, by pisać dla fikcyjnej gazety „Daily Alaskan”. W trakcie zostaje uwikłana w historię zaginionych i zamordowanych rdzennych kobiet w stanie.

Jedną z głównych współpracowników Swank jest Grace Dove, która gra lokalną dziennikarkę „Daily Alaskan” o imieniu Roz Friendly. Roz i Eileen zostają przydzielone do wspólnej pracy nad historią, ponieważ Roz jest już zaznajomiona ze szczegółami tego, co dzieje się na Alasce. W niedawnym wywiadzie Dove, która jest rdzenną ludnością, opowiedziała o swojej roli w serialu, wyrażając uznanie dla jej zaangażowania w opowiadanie rdzennych historii. Oto, co miała do powiedzenia.

Dove zauważył, że program dociera do większej publiczności niż przyciągnął problem

W wywiadzie dla PowWows Grace Dove opowiedziała o swojej roli w „Alaska Daily”, mówiąc, że wszyscy w serialu mają ten sam cel: opowiadać historie rzadko pokazywane w telewizji.

Dove opowiedziała o swoich własnych doświadczeniach i o tym, jak pracowała nad opowiadaniem historii rdzennych mieszkańców w ciągu ostatnich kilku lat. Zauważyła, że ​​”Alaska Daily” dzięki obecności na antenie ABC miał zasięg, dzięki czemu mógł dotrzeć do ludzi, którzy przed obejrzeniem programu nie słyszeli historii o zaginionych i zamordowanych rdzennych kobietach. Dove dodał, że serial dążył do tego, aby historie były odpowiednio opowiedziane. Zauważyła, że ​​wśród personelu pokoju scenarzysty serialu było dwóch rdzennych mieszkańców Alaski, co jest tylko jednym z przykładów chęci zespołu kreatywnego, aby upewnić się, że „jest to zrobione dobrze”.

Aktorka zakończyła stwierdzeniem, że pomimo ciężaru historii opowiadanych w serialu, granie Roz i praca u boku Hilary Swank była świetną zabawą.

Scenarzyści opowiedzieli o tym, jak zostali zwerbowani do serialu

Eileen i Roz rozmawiają z kimś

Dwaj rdzenni mieszkańcy Alaski, o których Grace Dove wspomniała jako część zespołu scenarzystów, nazywają się Andrew Okpeaha MacLean, który należy do plemienia Inupiaq, oraz Vera Starbard, która należy do plemienia Tlingit.

W wywiadzie dla Juneau Afternoon zarówno Starbard, jak i MacLean opowiedzieli o swojej pracy nad serialem. MacLean powiedział, że zwrócił się do niego Tom McCarthy, twórca „Alaska Daily”, kiedy McCarthy pracował nad pilotem serialu. Ponieważ nigdy nie był wtedy na Alasce, McCarthy zwrócił się do MacLeana, który przeczytał scenariusz pilota i zaoferował swój wkład. Kiedy ABC odebrało program, McCarthy ponownie skontaktował się z MacLeanem, prosząc go, aby był częścią pokoju scenarzysty.

Ze swojej strony Starbard powiedziała, że ​​została zrekrutowana do serialu przez Kyle’a Hopkinsa, producenta wykonawczego, który był także dziennikarzem lokalnej gazety Anchorage Daily.

W wywiadzie dla Forbesa McCarthy zacytował doniesienia Hopkinsa na temat zaginionych i zamordowanych rdzennych kobiet jako inspirację do stworzenia programu. McCarthy wyjaśnił, że zdał sobie sprawę, że temat nie jest omawiany na odpowiednim poziomie, zachęcając go do rzucenia na niego światła. Pochwalił także pracę MacLeana i Starbarda w serialu, zauważając, że obaj „dołożyli wszelkich starań, aby naprawdę edukować nas w tym, co musimy wiedzieć”.

Czy ten post był pomocny?