Skip to content

ABC zmienia rozwój całoroczny dzięki 2 zdefiniowanym cyklom, gdy Simran Sethi z Net opowiada o efekcie „Abbott Elementary” i ma nadzieję na „Alaska Daily”

5 de październik de 2022
164948 0229

Całoroczny rozwój sieci nadawczych stał się czymś w rodzaju modnego hasła podczas Covid, gdy takie programy jak ABC, CBS, Fox i NBC walczyły z pandemią, aby uzyskać nowe programy na antenie.

Ale w wielu z tych liniowych sieci pojawiły się plany, zanim świat zmienił się w marcu 2020 r., Aby spróbować mniej polegać na tradycyjnej paradzie pilotażowej.

ABC odświeża teraz swoje plany wprowadzenia wyraźnych ścieżek rozwoju pierwszego i drugiego cyklu dla programów emitowanych jesienią i w środku sezonu, gdy branża wychodzi z pandemii. Zasadniczo jego rozwój w pierwszym cyklu szuka pokazów na jesień, a jego drugi cykl szuka seriali w połowie sezonu.

Simran Sethi, wiceprezes ds. programowania i strategii treści, ABC Entertainment, mówi Wszykina, że promuje te cykle, aby wyjaśnić, w jaki sposób postrzega rozwój postępu.

„Naprawdę staraliśmy się stworzyć tę nomenklaturę, aby oddzielić się od idei całorocznego rozwoju, która, jak sądzę, w wielu okolicznościach historycznie była po prostu nieskończona i bezkształtna, a nasza jest bardzo strategicznie ukierunkowana” – powiedziała.

Na przykład w zeszłym miesiącu ABC przekazało zamówienie pilotażowe na serial dramatyczny od Drew Goddarda, oparty na francuskim dramacie detektywistycznym HIP (Wysoki potencjał intelektualny). Projekt jest przeznaczony do potencjalnego uruchomienia jesienią 2023 roku jako jeden z pierwszych, który wyjdzie z „pierwszego cyklu” rozwoju.

Wszykina rozumie, że projekt Goddard, który pochodzi z Goddard Textiles i ABC Signature, jest jednym z dwóch lub trzech, które są przygotowywane do zamówień pilotażowych, a pozostałe mają termin dostarczenia scenariusza w połowie października.

„Chodzi o pierwszy cykl i partię pilotów, takich jak Drew Goddard [project]który będzie na jesień 2023 roku i będziemy kontynuować te pickupy w trakcie jesieni” – powiedział Sethi.

Dodała, że ​​liczba pilotów jest nieco „płynna” i zależy od materiału, który nadchodzi, a liczba zamówień pilotów jest rozłożona równomiernie w cyklach jesiennych i śródsezonowych.

Ale jasne jest, że sieci liniowe nie powrócą do poziomów zamówień pilotażowych sprzed pandemii i będą mieć nadzieję na wyższy wskaźnik trafień dla tych, które zamawiają.

POWIĄZANE: „Grey’s Anatomy”: Simran Sethi o przyszłości dramatu ABC wśród Ellen Pompeo Pullback i nowe dodatki do obsady

Po wydaniu jesiennych zamówień pilota Sethi skupi się na zbiorach w połowie sezonu 2023-24. Ten „drugi cykl” rozpocznie się około stycznia.

Wskazuje na Firma, którą prowadzisz, z udziałem i wykonawcą wyprodukowanym przez Milo Ventimiglia, jako przykład projektu „drugiego cyklu”. Projekt, oparty na koreańskim formacie, otrzymał zamówienie pilotażowe w marcu 2022 r., a seryjne w sierpniu 2022 r., a na początku 2023 r. zadebiutuje w połowie sezonu w ABC.

Sethi mówi, że projekt nie zadziałałby w tradycyjnym systemie z powodu zaangażowania Ventimiglii w: To my.

POWIĄZANE: „Milion drobiazgów”: decyzja o ostatnim sezonie już wkrótce

Firma, którą prowadzisz a Milo jest definicją, dlaczego to robimy. Milo nie byłby dostępny do kręcenia z nami podczas tradycyjnego sezonu pilotażowego, ponieważ był w trakcie pakowania To my więc ponieważ czekaliśmy na jego drugi cykl, mogliśmy zagrać z nim nowy program w nadchodzącym sezonie, który jest pierwszym sezonem po To my sezon się skończył, co jest naprawdę ekscytujące. To jeden z głównych powodów, dla których jest to dla nas korzystna strategia” – dodała.

Istnieją znaki zapytania, jak te dwa cykle, które w zasadzie utrzymują projekty na różnych etapach rozwoju dłużej niż przed starą pilotażową paradą piękności w maju, wpłyną na talenty.

Jednak ABC wierzy, że elastyczność pozwoli przyciągnąć gwiazdy, które mogły kręcić inne projekty, takie jak filmy fabularne lub limitowane seriale, i wiązać je w każdym przypadku z osobna.

Jednym gorącym tytułem, w którym Sethi nie zdecydował jeszcze, w którym cyklu wyląduje, jest Sojusznik McBeala sequel serii. Ostateczny termin ujawnił w sierpniu, że sieć była na wczesnym etapie opracowywania kontynuacji, która, jak się uważa, koncentruje się na młodej czarnoskórej kobiecie, która dołącza do firmy. Karin Gist pisze i jest producentem wykonawczym.

Sethi powiedział, że to „super ekscytujący” tytuł i że Gist ma „nowe i znaczące podejście”.

Powiedziała, że ​​sieć nie zdecydowała, w którym cyklu będzie siedzieć. „Wiele z tego, o czym jest drugi cykl, polega na upewnieniu się, że każdy konkretny projekt ma czas, którego potrzebuje, aby być tym, na co liczą twórcy i jakim talentem chcemy być z nim kojarzeni” – dodała.

Rozwój komedii

Gdzie indziej, ABC jest podtrzymywane przez sukces Abbott Elementary, za który zdobył trzy nagrody Emmy, w tym za najlepszy scenariusz do serialu komediowego dla twórcy i gwiazdy Quinta Brunson oraz za najlepszą aktorkę drugoplanową dla Sheryl Lee Ralph.

Program, który powrócił 21 września, otrzymał już pełne zamówienie na drugi sezon.

Sethi powiedział, że Abbott „ożywiło nas, abyśmy przypomnieli sobie, że komedia telewizyjna może zebrać tak ogromną publiczność i być krytycznym hitem, może być tak popularna wśród widzów”. Dodała, że ​​serial pomógł ABC rozwinąć markę komediową i przestawić się na programy „rodzinne”.

„Jedną z rzeczy, które nam dał, było to, że rozwinęła markę ABC, aby nie tylko robić komedie rodzinne, ale także rodzinne komedie” – powiedziała. „Myślę, że rozumiesz to w przypadku wielu tych biurowych pokazów, że to twoja praca rodzinna. Pozwala opowiedzieć naprawdę poruszające historie tylko z innej perspektywy i myślę, że pomogło nam w ten sposób rozwinąć naszą markę. Nie tylko tradycyjne postrzeganie dorosłych i dzieci oznacza rodzinę. To także rodzina tworzy wokół siebie.”

Na początku tego roku sieć przeszła dalej Josep, z udziałem komika Jo Koy. Powiedział wtedy, że nadal chce mieć komedię z Koyem na antenie i pracuje z nim, aby to zrobić.

„Wciąż o tym rozmawiamy”, powiedział Sethi. „Jesteśmy wielkimi fanami Jo Koy. Myślę, że jego głos jest wyjątkowy. Ma absolutnie cechy tej wspaniałej osobowości sitcomowej”.

W środku sezonu ABC ma również Jeszcze nie umarłyna podstawie książki Wyznania czterdzieści coś pieprzonego, z Giną Rodriguez w roli głównej.

ABC nie skupi się jednak na animacji. W zeszłym roku ukazała się animowana adaptacja pamiętnika Baratunde Thurstona Jak być czarnym w rozwój z Czarniawy showrunner Courtney Lilly i exec wyprodukowany przez Laurence Fishburne, ale projekt nie posunął się do przodu.

„Zawsze jesteśmy ciekawi sposobów na poszerzenie formy komediowej – ale ten nie był. Animacja w tej chwili nie wydaje się być tym, czego naprawdę pragną nasi widzowie. Myślę, że jest mnóstwo świetnych animacji wyprodukowanych w całym miejscu i wydaje się, że naszym ulubionym miejscem są naprawdę te rodzinne komedie, więc jesteśmy skupieni na tym. Ale uwielbiam tę książkę” – dodał Sethi.

Alaska Codziennie

Wszystko to dzieje się, gdy ABC przygotowuje się do premiery serialu dramatycznego z udziałem Hilary Swank Alaska Codziennie. W programie, który rozpoczyna się w czwartek, Swank występuje w roli dziennikarza, który przeprowadza się na Alaskę, aby zacząć od nowa po pomyłce w karierze i znajduje odkupienie osobiście i zawodowo, dołączając do codziennej gazety metra w Anchorage.

Pochodzi z Reflektor oraz Nie zmącona woda reżysera Toma McCarthy’ego i jest pierwszym sieciowym projektem filmowca, który wcześniej napisał pilota do miniserialu Roger Ailes Showtime Najgłośniejszy głos a także produkcja wykonawcza i reżyseria wybranych odcinków serialu Netflix 13 powodów dlaczego.

POWIĄZANE: Hilary Swank pozostaje mamą przy możliwym wyglądzie „Cobra Kai”; Ujawnia, dlaczego wróciła do telewizji dla „Alaska Daily” —TCA

Sethi ma nadzieję, że przyciągnie publiczność, „ponieważ zdecydowanie wydaje się, że ma inny smak”.

„Jest miejsce pracy. Są romanse. Istnieje dynamika w miejscu pracy, relacje w miejscu pracy, które są złotem, co wydaje się bardzo zgodne z Chirurdzy oraz Stacja 19. Istnieje fascynująca tajemnica, która jest bardzo napędzająca i zabawna, a jednocześnie uważam, że Tom wykonał niesamowitą robotę, utrzymując ten zabawny ton, ale wciąż rzucając światło na ważną pracę, którą wykonują dziennikarze jako pierwsza linia frontu do ujawniania wad naszych systemów ”. powiedziała.

Pierwszy sezon skupia się na kwestii zaginionych i zamordowanych tubylczych kobiet (MMIW) na Alasce. – Jest tajemnica morderstwa. Ale pod spodem kryje się eksploracja systemowych wad, które doprowadziły do ​​tego kryzysu” – powiedział Sethi. „To, co mnie ekscytuje w transmisji, to fakt, że możemy opowiedzieć te ważne historie i zrobić to w sposób, który jest super zabawny. To i ma również element tygodnia. Chodzi o transmisję jako schronienie dla tych postaci, z którymi nasi widzowie chcą żyć. Zdecydowanie mamy te proceduralne elementy w naszym serialu, ale znakiem rozpoznawczym dramatu ABC są te postacie, z którymi chcesz żyć przez 19 lub jeden sezon.

Czy ten post był pomocny?