Skip to content
TV

Alan Ritchson mówi, że przeczytał 24 książki Reachera, aby udoskonalić swoją postać w serialu

25 de listopad de 2022
l intro 1669393794

Alan Ritchson uśmiecha się na czerwonym dywanie

Fani serii książek o Jacku Reacherze napisanej przez autora Lee Childa doczekali się wreszcie aktorskiej adaptacji filmu „Jack Reacher” z 2012 roku z nikim innym jak jedną z największych gwiazd akcji współczesnego Hollywood – Tomem Cruisem. Chociaż niektórym wydawałoby się to idealnym scenariuszem, a rola zyskała pozytywne oceny krytyków i publiczności (za pośrednictwem Rotten Tomatoes), niektórym zagorzałym fanom nie spodobał się występ Cruise’a jako Jacka Reachera (za pośrednictwem Reddit). Wskazali, że chociaż Cruise jest niewiarygodnie sprawny fizycznie i zdolny, ma szczególnie 5 stóp, 7 cali, podczas gdy Jack jest opisany w książkach jako nieco bardziej wysoki i masywny człowiek, stojący około 6 stóp, 5 cali i ważący około 250 funtów.

Po nijakiej kontynuacji prowadzonej przez Cruise’a, która spotkała się z ogólnie negatywną reakcją fanów i krytyków, na jakiś czas skończyły się adaptacje Jacka Reachera. Następnie Amazon Prime zaczął szukać aktora, który poprowadzi nowy serial telewizyjny „Reacher” oparty na książkach Childa. Skończyło się na tym, że wybrali Alana Ritchsona do reprezentowania tej postaci. Ritchson jest w branży od jakiegoś czasu, a fani prawdopodobnie pamiętają aktora jako głos Raphaela w serii filmów „Teenage Mutant Ninja Turtle”, a także jego pamiętną rolę jako Thad Castle w „Blue Mountain State” (przez IMDb) .

Ritchson przybrał na wadze 30 funtów do tej roli (za pośrednictwem Men’s Health), a nawet niedawno ujawnił, że przeczytał około 24 książek o Jacku Reacherze, aby udoskonalić swoją postać na sezon 1.

Alan Ritchson przeczytał książki, ponieważ odpowiadają one na wszystkie pytania dotyczące postaci

Podczas rozmowy z Colliderem w lutym Alan Ritchson wyjaśnił, że jego proces doskonalenia postaci Jacka Reachera wymagał ogromnej ilości czytania. Powiedział, że czuje, że jego zadaniem jest wchłonięcie jak największej ilości treści, które były już dostępne w Reacherze, a ten projekt wymagał skonsumowania około dwóch tuzinów książek. „Jako aktor, pierwszym krokiem, który robię, jest wchłonięcie jak największej ilości materiału, jaki istnieje, niezależnie od tego, czy jest to tylko scenariusz, czy w tym przypadku miałem 24 książki do ślęczenia” — zauważył Ritchson. „Moja praca polegała na czytaniu tych książek i wcale nie czułem się jak w pracy. Uwielbiam książki i szybko stałem się wielkim fanem jak każdy”.

Robiąc to, jak powiedział Ritchson, naprawdę pozwolił sobie na wszechstronny obraz wszystkiego, co postać może zrobić, pomyśleć lub poczuć. „Kiedy mam tak dużo materiałów i widziałem Reachera w tak wielu sytuacjach, to naprawdę odpowiada na wszystkie pytania, jakie mogę mieć na temat tego, jak potraktowałby określoną osobę lub sytuację”. Ponadto Ritchson wyjaśnił, że przeczytał wszystkie 24 książki, ponieważ po prostu „zakochał się w tej postaci”, zdając sobie sprawę, że dynamika tego, kim jest Reacher, byłaby trudna do ożywienia na ekranie.

„Reacher” zebrał w dużej mierze pozytywne recenzje od fanów i krytyków (za pośrednictwem Rotten Tomatoes). To skłoniło do zatwierdzenia drugiego sezonu, a dzięki Instagramowi Ritchsona wiemy, że zdjęcia już się rozpoczęły.

Czy ten post był pomocny?