Skip to content
TV

Alan Ritchson grany przez Reachera cieszy się, że jego postać się starzeje

23 de marzec de 2023
l intro 1679540509

Jacker Reacher nie może się doczekać

Długoletni bohaterowie wielu naszych ulubionych książek, filmów i seriali telewizyjnych często mają dostęp do tej mitycznej fontanny młodości. Kiedy postacie się starzeją, zwykle dzieje się to w lodowatym tempie. Dla nich dekada wygląda bardziej jak jeden rok. A jeśli minęło zbyt wiele urodzin, często można temu zaradzić za pomocą retconów lub restartów. Częściowo dlatego, pomimo naszego starzenia się, nasi ulubieni fikcyjni bohaterowie wciąż wyglądają mniej więcej w tym samym wieku, tyle lat później. Jednak może tak nie być w przypadku weterana wojskowego, bohatera Jacka Reachera. Postać ta, zaczerpnięta z licznych książek i opowiadań autora Lee Childa, zachwyca fanów w serialu telewizyjnym Amazon „Reacher”.

Kiedy Child zaczął pisać książki „Jack Reacher”, uczynił swojego bohatera 36-letnim i nadal go postarzał podczas wielu swoich przygód. A dla aktora Alana Ritchsona, który występuje jako Reacher w programie Amazon Prime, to właściwie ulga. Ritchson, który otrzymał pochwały zarówno od Childa, jak i fanów za rolę Reachera, powiedział Empire Magazine, że naturalne starzenie się jego postaci z pewnością zmniejsza presję. „Myślę, że w pierwszej lub drugiej książce wspomina, że ​​włosy Reachera się przerzedzają” – powiedział Ritchson do Empire. „Myślę, że głośno wiwatowałem! Nie ma tutaj presji, aby zachować młodość, kiedy to przechodzimy, więc nie obchodzi mnie to. Będę strzelał tak długo, jak ludzie będą mnie mieć”.

Z ponad 25 książkami o Reacherze, adaptacja Amazon ma więcej niż wystarczającą ilość treści, z których można czerpać. Według Ritchsona mają też doskonałe medium.

Ritchson uważa, że ​​w Reacherze nie ma pośpiechu

„Reacher” Amazona nie jest pierwszą wyprawą tytułowego bohatera na ekran. Wcześniej Jack Reacher ożył dzięki dwóm filmom z Tomem Cruisem w roli głównej. I chociaż były to przyzwoite filmy, brakowało im jednego dużego obszaru, próbując wiernie dostosować powieści Lee Childa. Kilka godzin na ekranie oznaczało, że tylko część historii Childa mogła zostać zaadaptowana. Zagęszczenie książki w filmie może często oznaczać wycięcie ważnych momentów i mniej czasu na poznanie postaci. Ale to z tych powodów Alan Ritchson zauważył w Empire, że format „Reacher” Amazona naprawdę oddaje sprawiedliwość książkom. „To właściwe medium do opowiedzenia tej historii; mamy wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę poznać te postacie” – powiedział Ritchson Empire. „Nie ma w tym nic pośpiechu. Nie próbujemy spakować całej książki w dwie godziny”.

Zamiast tego „Reacher” Amazona poświęca obecnie sezony całym książkom „Jack Reacher”. „Killing Floor”, pierwsza z powieści „Jack Reacher”, została zaadaptowana na sezon 1. A nadchodzący sezon 2 skupia się na wydarzeniach z 11. książki „Pech i kłopoty”. W zależności od sukcesu sezonu 2, Amazon może w zasadzie pójść w dowolnym kierunku, wybierając następną powieść od Dziecka do adaptacji. I bez dodatkowej presji związanej z utrzymaniem młodości ich postaci, „Reacher” mógłby stać się serialem z wieloma sezonami przed sobą.

Czy ten post był pomocny?