Skip to content

Aktorka „Zaginiona dziewczyna” Lisa Banes, kierowca, który potrącił i uciekł, otrzymuje łagodny wyrok w sądzie w Nowym Jorku

1 de grudzień de 2022
Lisa Banes

AKTUALIZACJA: Kierowca, który śmiertelnie potrącił Zaginiona dziewczyna aktorka Lisa Banes ze swoją elektryczną hulajnogą została w środę skazana na rok do trzech lat więzienia.

27-letni Brian Boyd został skazany przez sędziego Gregory’ego Carro w Sądzie Najwyższym Manhattanu za potrącenie i ucieczkę w 2021 roku.

Dokładna długość kary pozbawienia wolności zostanie ustalona przez stanową komisję ds. zwolnień warunkowych podczas przeglądu sprawy. Jednak Boyd może wyjść już za rok.

Sędzia Carro przyznał Boydowi uznanie za przyznanie się do winy w ramach ugody. Biuro prokuratora zachęciło później sędziego do zignorowania umowy, ponieważ Boyd wycofywał się z przyznania się do winy, twierdząc, że użył klaksonu, aby ostrzec pieszego, gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

Prokuratura zażądała kary od trzech do dziewięciu lat za przestępstwo klasy C.

Boyd przyznał się do zabójstwa i opuszczenia miejsca zbrodni. Jego niezarejestrowany skuter przejechał obok czerwonego światła na W. 64th Street i Amsterdam Avenue na Manhattanie.

WCZEŚNIEJ: Zamieszanie wśród prokuratorów prawie doprowadziło do uwolnienia mężczyzny oskarżonego o spowodowanie śmierci przez ucieczkę z Nowego Jorku aktorki Lisy Banes, która pojawiła się w filmach Zaginiona dziewczyna oraz Koktajla także na Broadwayu i w telewizji.

Prokurator omyłkowo powiedział sędziemu na rozprawie, że podejrzany Brian Boyd musi zostać zwolniony bez kaucji. Byłby na nadzorowanym zwolnieniu, gdyby wniosek przeszedł.

Sędzia sądu karnego na Manhattanie, James Clynes, został później poinformowany o błędnej radzie i wyznaczył kaucję w wysokości 30 000 dolarów za Boyda. Został aresztowany w czwartek za kolizję z 4 czerwca, w wyniku której zginął Banes.

Boyd jest oskarżony o ucieczkę z miejsca wypadku skutkującego śmiercią i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Do sądu wróci 11 sierpnia.

WCZEŚNIEJ: 26-letni mieszkaniec Manhattanu został aresztowany za wypadek z udziałem skutera elektrycznego, który miał miejsce 4 czerwca. Koktajl aktorka Lisa Banes, powiedział w piątek NYPD.

Brian Boyd, który mieszka w pobliżu Lincoln Center na Upper West Side na Manhattanie, gdzie 65-letni Banes został potrącony przez skuter, został oskarżony o ucieczkę z miejsca wypadku, w wyniku którego zginęła i nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi. pieszy na przejściu dla pieszych.

Banes, którego zasługi obejmowały także film Zaginiona dziewczyna, serial telewizyjny Królewskie bóle oraz Jedno życie do przeżycia, a także liczne produkcje na Broadwayu, szła w pobliżu Julliard School w Lincoln Center, swojej macierzystej uczelni, kiedy została potrącona przez skuter na przejściu dla pieszych. Zmarła 10 dni później z powodu urazu mózgu.

Według policji Boyd został aresztowany po tym, jak policjanci z patrolu rozpoznali go z listu gończego.

Banes, który odwiedził Nowy Jork z Los Angeles, by zagrać rolę w strumieniowej produkcji Manhattan Theatre Club Niceties, była w drodze na spotkanie ze swoją żoną, dziennikarką Kathryn Kranhold, na przyjęciu w pobliżu Julliard. Policja twierdzi, że została potrącona po tym, jak skuter przejechał na czerwonym świetle.

Czy ten post był pomocny?