Skip to content

Scarlett Johansson otrzymuje American Cinematheque Tribute; Kevin Feige przedstawia „Ściśle tajny” projekt Marvela z aktorką, niezwiązaną z „Czarną wdową”

19 de listopad de 2021
AP21274457540909 e1637271019209

Dziś wieczorem w hotelu Beverly Hilton, Czarna WdowaScarlett Johansson została 35. laureatką nagrody American Cinematheque Award.

Wśród osób, które złożyły hołd dwukrotnej nominacji do Oscara, był prezes Marvel Studios, Kevin Feige, który pochwalił ją za „talent”, „wizję”, inteligencję i spryt, zarówno jako aktorkę, jak i producenta, a także drażniąc się z ” ściśle tajny projekt Marvel Studios”, w którym studio ponownie współpracuje z aktorką, która, jak powiedział, nie ma z nią nic wspólnego Czarna Wdowa postać, Natasha Romanoff. Feige zauważył, że Johansson, który został pierwszym aktorem Marvela, który wyprodukował jeden z filmów studia z Czarna Wdowa, będzie również służył w nadchodzącym projekcie jako producent.

„Scarlett od ponad dekady użycza swojego talentu i mocy gwiazdy Marvel Cinematic Universe. Jestem bardzo wdzięczny za to, że została wybrana do odgrywania w nim kluczowej roli od tylu lat” – powiedział producent MCU. „Praca z [her] to naprawdę jedna z najbardziej pamiętnych i satysfakcjonujących współpracy w mojej karierze”.

(O czym nie wspomniał dziś Feige ani nikt inny, był to pozew, który Johansson złożył przeciwko Disneyowi w lipcu, związany z wydaniem Czarna Wdowa, co sprawia, że ​​zapowiedź jej najnowszego zespołu z Marvelem jest tym bardziej godna uwagi. Johansson twierdziła w swoim pozwie, że Disney naruszył jej umowę, wypuszczając film na Disney+ w tym samym czasie, kiedy został on wprowadzony do kin. Chociaż The Walt Disney Co. początkowo wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że zgłoszenie Johanssona „nie ma żadnych zasług, co wywołało bardzo publiczną wojnę na słowa z aktorką i jej przedstawicielami, ostatecznie rozliczył się z nią za ponad 40 milionów dolarów, według nasze źródła.)

Dodatkowymi mówcami, którzy dziś wieczorem oddają hołd Johanssonowi, byli filmowiec Jon Favreau (który pracował z nią przy filmach Iron Man 2, Szef kuchni oraz Księga dżungli), ją Jojo Królik współ-gwiazdą Thomasin McKenzie, późną nocą Andy Richter, aktorka Abbie Cornish, Jamie Lee Curtis, jej brat bliźniak Hunter Johansson i inne gwiazdy MCU, Sam Rockwell, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Robert Downey Jr. i Jeremy Renner.

Favreau pochwalił swojego „dobrego przyjaciela” Johanssona, zauważając, że „jest mądra i zabawna” oraz „była mu znajoma” od samego początku, biorąc pod uwagę ich wspólne korzenie ze Wschodniego Wybrzeża. Mówił także o koncepcji „powtórnego biznesu”, zauważając, że jest dobry powód, dla którego ci sami ludzie pracowali z nią w kółko. „Wszyscy, którzy pracują ze Scarlett chce pracować ze Scarlett” – zauważył reżyser. „Jest oddana i zawsze pozwala pasji dyktować, co robi dalej”. Favreau dodał, że chociaż American Cinematheque Award to wielki zaszczyt, „największym zaszczytem, ​​jaki naprawdę możesz otrzymać, jest długowieczność w swojej karierze”. Zauważył, że jest to coś, co Johansson już osiągnęła, pracując jako aktorka od dziecka. jej kariera.

McKenzie nazwał Johanssona „świetnym przykładem tego, jak postępować”, którego „niezwykły talent” jest „podparty przez hojność, otwartość i siłę, jaką wnosi do swojej pracy”. Mówiła także o „matczynej obecności”, którą Johansson przyniósł do Jojo Królik oraz jej własnej bohaterki, Elsy, która była „idealna do naszego filmu” oraz sposobu, w jaki Johansson docierał do osób wokół niej na planie. „W filmie, w którym zawsze tak bardzo chodziło o ukrywanie się”, powiedziała aktorka, „Zauważyłam, że Scarlett nigdy tego nie zrobiła”.

Richter żartował, że „nic by się nie wydarzyło, gdyby nie ja”, żartując, że „Scarlett zawdzięcza mi swoją karierę”. Następnie przyznał, że ikona późnej nocy Conan O’Brien prawdopodobnie odegrała rolę w jej sukcesie, biorąc pod uwagę, że dał aktorce jej pierwszą rolę telewizyjną. To było w Późna noc z Conanem O’Brien szkic z udziałem zwycięzcy ortografii granej przez Johansson, który konsekwentnie błędnie pisze słowa podane jej przez gospodarza, ku rozczarowaniu Richtera. „Talent był oczywisty już wtedy – a Scarlett też była świetna” – stwierdził Richter po ukazaniu klipu z odcinka, w którym występuje aktorka w wieku siedmiu lat. „Ale całkiem poważnie, to naprawdę ekscytujące i zaszczyt być tutaj dziś wieczorem i odegrać niewielką rolę na początku niesamowitej kariery”.

Cornish nawiązała do rozmowy, którą odbyła kiedyś z Johanssonem na temat lodówek i tego, czy lubi trzymać swoje puste, czy pełne. (Oczywiście Johansson lubi dobrze zaopatrzony.)

„Podobnie jak jej lodówka, [Scarlett] jest pełne. Nic nie może zrobić Scarlett — powiedział Cornish. „Więc myślę, że jest tutaj gwarancja. Ilekroć oglądasz film Scarlett Johansson, cokolwiek chcesz z niego, dostaniesz to. Bo lodówka Scarlett jest zawsze pełna.”

Curtis pojawiła się w stroju, który założyła jako Miejsca handloweInga ze Szwecji, zauważając, że chociaż ma wiele wspólnego z Johanssonem – obie są pół-żydowskimi matkami dwojga dzieci, które działają „niskimi, ochrypłymi głosami” – i wcześniej pisały SMS-y i wymieniały prezenty, nigdy nie spotkała uhonorowanego osobiście . „Mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciwko, jeśli wykorzystam tę publiczną okazję, by przedstawić się jej tutaj przy wami wszystkich”, powiedział Curtis, „więc jeśli uważacie, że to dziwne, pierdol się!” Curtis następnie ogłosił, że Johansson jest jej „nowym najlepszym przyjacielem”.

Następny był Hunter Johansson, założyciel organizacji non-profit Solar Responders, który mówił o „niezachwianym wsparciu dla organizacji non-profit” swojej siostry i jej „nieustraszonym obronie pozycji kobiet i licznych przyczynach społecznych”.

„Uważam Scarlett za swoją osobistą inspirację” – powiedział młodszy Johansson. „Jestem najszczęśliwszym bratem na świecie”.

Potem był Renner, który powiedział, że „spojrzał na Scarlett z daleka, zanim jeszcze się spotkaliśmy”, wyrażając swoją wdzięczność za znalezienie możliwości pracy z „piękną i potężną osobą” przy wielu filmach Marvela.

Rockwell, Evans, Jackson i Downey włączyli się za pośrednictwem wiadomości wideo, a Rockwell zajął się szkodami, jakie Johansson wyrządził mu w poprzednich scenach walki. „Moje jaja przestały krwawić od tego czasu Jojo Królik… Oczywiście nie mogę mieć dzieci. Ale hej, komu potrzebne są dzieci? aktor zażartował. „Przepraszam, że nie mogłem tam być, ale mój psychiatra powiedział, że to może wywołać regresję”.

Evans zauważył, że on i Johansson nakręcili swój pierwszy film razem „20 lat temu” i od tego czasu nakręcili osiem kolejnych. świat, który wolałbym drażnić.

Jackson zauważył, że dotychczasowe zaszczyty Johansson nie stanowią „nawet cienia” tego, jak będzie honorowana do końca życia. W międzyczasie Downey Jr. udawał brak zainteresowania nagranym hołdem złożonym komuś poza kamerą („To jest Hollywood. Żyjemy po to, by sobie, kurwa, pogratulować”), zanim podzielił się szczerym przesłaniem o zdolności Johansson do pokonania wszystkich przeszkód na jej drodze .

W swoim przemówieniu powitalnym Johansson podziękowała mówcom za „poświęcenie czasu, by sprawić, że poczuję się bardzo nieśmiała i zawstydzona”, nazywając hołd dla American Cinematheque „jednym z najważniejszych wydarzeń” w jej karierze. Następnie zastanowiła się nad kolegami z obsady i członkami załogi, którzy wspierali ją podczas jej podróży, poświęcając również czas, by podziękować swoim agentom, partnerom produkcyjnym i partnerom biznesowym, jej „wielu cierpliwej publicystce”, jej braciom Hunterowi i Adrianowi oraz jej „pięknej mąż,” SNLColin Jost, który „rozśmiesza cały kraj w każdą sobotę wieczorem i wypełnia nasz dom śmiechem przez 365 dni w roku”.

Johansson złożyła później hołd swojej matce Melanie Sloan, która od najmłodszych lat wystawiała ją na filmy, rozpalając w ten sposób jej pasję do opowiadania historii. „Pokazała mojemu rodzeństwu i mnie wiele nieodpowiednich dla wieku filmów, takich jak Milczenie owiec”- powiedział Johansson z uśmiechem. „Wciąż pamiętam, jak widziałem Lista Schindlera w teatrze, kiedy miałam 9 lat, dosłownie prześladowała mnie mała dziewczynka w czerwonym płaszczyku.”

Johansson nazwała matkę „własną prywatną amerykańską kinematką”, stwierdzając, że wraz z rozwojem kariery jest coraz bardziej przekonana, że ​​wykonuje pracę, do której była przeznaczona – „oddając się emocjonalnie emocjonalnym reakcjom w świecie pozorów. ”

Opowiedziała, że ​​rozmawiała ze swoim terapeutą o honorze American Cinematheque, co skłoniło ją do refleksji nad tym, jaki był jej wkład w film. „Myślę, że pozwalam ludziom łączyć się ze sobą. Ludzie są w stanie czuć rzeczy [watching films] że ludzie nie pozwalają sobie na to, by czuć się w prawdziwym życiu” – powiedziała. „Czy to nie zabawne, jak pozwalamy sobie na bycie najbardziej bezbronnymi w ciemności z zupełnie obcymi?”

Johansson wyraził przekonanie, że opowiadanie historii ma „ogromny wpływ na nasze samopoczucie emocjonalne”, a także promuje empatię dla innych, umożliwiając widzowi patrzenie ich oczami. Następnie podziękowała American Cinematheque za „upewnienie się, że ciekawość i świętowanie związane z kręceniem filmów i chodzeniem do kina pozostanie przy życiu”.

Dodała, że ​​otrzymanie dzisiejszej nagrody było „niesamowitym prezentem”, który pozwolił jej zatrzymać się i podsumować, gdzie jest w swoim życiu i karierze, „przed kontynuowaniem z wdzięcznością podążania ścieżką, która wybrała mnie 30 lat temu.

„To był zaszczyt i przywilej spędzić razem ten wieczór” – powiedziała na zakończenie.

Johansson jest w dobrym towarzystwie, jeśli chodzi o American Cinematheque, dołączając do listy wyróżnionych od 1986 roku, na której znajdują się Spike Lee, Charlize Theron, Bradley Cooper, Amy Adams, Ridley Scott, Reese Witherspoon, Matthew McConaughey, Jerry Bruckheimer , Ben Stiller, Robert Downey Jr., Matt Damon, Samuel L. Jackson, Julia Roberts, George Clooney, Al Pacino, Steve Martin, Nicole Kidman, Denzel Washington, Nicolas Cage, Bruce Willis, Jodie Foster, Arnold Schwarzenegger, John Travolta, Tom Cruise, Mel Gibson, Rob Reiner, Michael Douglas, Sean Connery, Martin Scorsese, Ron Howard, Steven Spielberg, Robin Williams, Bette Midler i Eddie Murphy.

Inną nagrodą wieczoru była inauguracyjna nagroda Power of Cinema Award, przyznawana firmom, które wykorzystują opowiadanie historii jako sposób napędzania zmian społecznych. Ten zaszczyt przypadł uczestnikowi, z prezentacją nagrodzonego Oscarem filmowca Toma McCarthy’ego.

McCarthy zauważył, że po raz pierwszy pracował z firmą jako aktor w filmie George’a Clooneya Dobranoc i powodzenia, a następnie pracował z nimi przy uznanych filmach Gość, Reflektor oraz Nie zmącona woda. „Nasza współpraca była tym, na co liczyłby każdy filmowiec we współpracy ze studiem. Są mocno zaangażowani w swoją misję inspirowania poprzez opowiadanie historii” – powiedział reżyser. „Uczestnik jest nieustraszony w kwestiach i tematach, z którymi chce się zmierzyć, konsekwentnie rzucając widzom wyzwanie, aby pochylili się do przodu i zaangażowali w swoje filmy, nawet po pojawieniu się napisów końcowych, tworząc płynną mieszankę sztuki i aktywizmu”.

Nagrodę w imieniu Uczestnika odebrał CEO David Linde, który mówił o swojej pasji wykorzystywania filmu jako siły dobra. „Historie mają większe znaczenie niż kiedykolwiek, ponieważ społeczność jest ważniejsza niż kiedykolwiek”, powiedział Linde. „To wspólne doświadczenie daje nam możliwość wglądu w życie innych i empatii z nim”.

Linde zadedykował nagrodę zmarłej Diane Weyermann, odznaczonej producentce, która pełniła funkcję Chief Content Officer Uczestnika przed śmiercią w październiku. Nazwał ją jedną z „kotwiczek” firmy, pozdrawiając jej „pasję do życiodajnych i wymagających historii” oraz „gorącą umiejętność podejścia do każdego projektu z troską i współczuciem”.

American Cinematheque Awards to coroczna zbiórka pieniędzy dla organizacji non-profit, która kontynuuje swoje całoroczne programy w Aero Theatre w Santa Monica, Los Feliz 3 Theater w Los Feliz i Egyptian Theatre w Hollywood. To ostatnie miejsce ma zostać ponownie otwarte w przyszłym roku.

Czy ten post był pomocny?