Skip to content

Aki vs. Reze: Kto wygrałby w walce i dlaczego?

11 de grudzień de 2022
RezeAki

Nadal istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, kiedy Człowiek z piłą łańcuchową chodzi o mangę i anime. Wiele z nich dotyczy faktycznej równowagi sił między diabłami, diabłami i hybrydami. Z tego, co się wydaje, nie wydaje się, aby istniał jakiś stały system, dlatego porównywanie tych znaków jest zawsze trudne i zależy od interpretacji. To jednak nie powstrzyma nas przed zrobieniem tego, ponieważ postanowiliśmy porównać Aki Hayakawę, jednego z bohaterów serii, łowcę diabłów bezpieczeństwa publicznego, oraz Reze, bombową dziewczynę i antagonistę z pierwszej części z mangi. Kto by wygrał? Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

To jeden z bliższych pojedynków w serii, ale Aki prawdopodobnie byłby w stanie uzyskać przewagę nad Reze w bezpośrednim konflikcie. Reze jest potężną hybrydą, tyle wiadomo, ale umiejętności Aki w walce zarówno z diabłami, jak i hybrydami są ogromne i ma znacznie bardziej zróżnicowany zestaw umiejętności niż Reze, dlatego powszechnie uważa się, że byłby w stanie pokonać Reze.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy części, przy czym dwie pierwsze przedstawią postacie, ich moce i umiejętności. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego Aki Hayakawa miałby być w stanie pokonać Reze w Człowiek z piłą łańcuchowąale na pewno nie byłoby to łatwe.

Aki Hayakawa i jego moce

Aki Hayakawa był łowcą diabłów bezpieczeństwa publicznego, który pracował w specjalnym oddziale Makimy. Posiadał kontrakty z Przeklętym Diabłem, Przyszłym Diabłem, a wcześniej z Lisim Diabłem. Został zabity i opętany przez Gun Devila, stając się tym samym Gun Fiend.

Aki jest utalentowanym szermierzem, używającym miecza jako głównej obrony przed demonami. Aki przeszedł szkolenie w walce wręcz jako Łowca Demonów. Zademonstrował pewne umiejętności bokserskie, bez wysiłku powalając boksera, który jest znacznie silniejszy od niego. Jeśli chodzi o jego inne moce, ma kontrakt z trzema diabłami, z których każdy daje mu określone moce.

Przeklęty Diabeł jest najpotężniejszym diabłem Aki. Miecz w kształcie gwoździa jest prezentem od Przeklętego Diabła, ale użycie go drastycznie skraca życie Aki. Kiedy Aki powtarza słowo „ogień”, ręka diabła materializuje się i uderza w tylny koniec gwoździa, powodując obrażenia. Aki może wycelować gwoździem w dowolną część ciała swojego celu. Aki wzywa Przeklętego Diabła, aby chwycił swojego przeciwnika i wyrządził ogromną krzywdę, zabijając go po trzykrotnym dźgnięciu go gwoździem.

Aki zdołał wynegocjować umowę z Przyszłym Diabłem, aby użyć jego umiejętności w zamian za to, że zamieszka w jego prawym oku; stało się to po tym, jak stracił Lisiego Diabła. Dzięki mocom Diabła Przyszłości Aki widzi kilka sekund w przyszłość, które wykorzystuje do przewidywania ataków i przygotowania obrony. Wcześniej Aki miał umowę z Lisim Diabłem, która pozwalała mu używać swojej siły w walce w zamian za nakarmienie go częścią swojego ciała. Wtedy pojawiła się głowa Lisiego Diabła, gdy Aki uniósł dłoń i wypowiedział słowo „Kon”, szybko wgryzając się w ciało celu i pożerając je w całości lub krojąc na kawałki.

Reze i jej moce

Reze, powszechnie znana jako Lady Reze, jest hybrydą stworzoną w wyniku połączenia Bombowego Diabła i innego gatunku. Jest głównym wrogiem łuku Bomb Girl i sojusznikiem Gun Devil. Reze wydaje się być słodką, troskliwą dziewczyną, która wkrótce po spotkaniu z Denjim zaczyna coś do niego czuć. Lubi jego humor i nie ma nic przeciwko dzieleniu z nim intymnych chwil. Nazywa właściciela kawiarni, w której pracuje, skąpym za kradzież jej pensji, demonstrując jej brak szacunku dla niego. Jak widać po bezlitosnym i okrutnym sposobie, w jaki zabija wielu Łowców Diabłów, w prawdziwym życiu jest przebiegła i okrutna. Lubi jednak unikać mordowania, chyba że jest to absolutnie wymagane dla jej celu, ponieważ nie lubi tego robić.

1670780505 240 Aki vs Reze Kto wygralby w walce i dlaczego

Reze jest silny fizycznie jak na młodą dziewczynę; z łatwością może złamać rękę zabójcy, a nawet udusić go na śmierć. Dodatkowo, używając tylko noża, Reze mógł z łatwością usunąć nadgarstek Denjiego jednym uderzeniem. Reze ma zdolność przekształcania się w hybrydową formę Bomb Girl, wyciągając zawleczkę nasączoną jej naszyjnikiem, której używa do zdetonowania jak granat.

Jest również zdolna do użycia tego samego ruchu, z wyjątkiem tego, że odstrzeliwuje sobie głowę i pozostawia fałszywą wersję siebie, aby odwrócić uwagę od swoich przeciwników. Zanim Reze się pokaże, wabik może trzymać się własnej głowy i rzucić nią; kiedy eksploduje jak bomba, tak samo jak reszta jej ciała. Siła Reze wyraźnie wzrasta w tej formie i może teraz przyjąć niezwykle potężnego kopniaka od Diabła Przemocy bez odniesienia obrażeń.

Reze ma zdolność generowania eksplozji poprzez podpalanie skóry na własnych ramionach, co wzmacnia jej fizyczne uderzenia. Reze może sprawić, że eksplodują, zdetonując je po tym, jak po prostu je zdejmie. Ma zdolność strzelania do nich z dala od niej. Reze ma również dziwną zdolność używania swoich kończyn jako torped, przekształcając je we wspomnianą broń, dzięki czemu jej kopnięcia i uderzenia są silniejsze.

Wybuchowa siła Reze zwiększa jej ruch, umożliwiając jej wywołanie eksplozji wokół jej ciała, kiedy tylko zechce. Jest również zdolna do latania w powietrzu za pomocą ciągłych podmuchów. Reze ma zdolność wytworzenia wybuchowej cząstki i wycelowania w nią. Reze może regenerować swoje zdrowie poprzez spożywanie krwi, ponieważ jest hybrydą. Mogła natychmiast odrosnąć amputowanej kończynie po spożyciu krwi Tyfona Diabła. Reze jest mistrzem w walce wręcz. Była w stanie rozbroić i zranić zabójcę w swojej ludzkiej postaci, całkowicie go przechytrzając, otaczając go i dusząc z niesamowitą walecznością.

Aki kontra Reze: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

W rzeczywistości byłby to bardzo trudny pojedynek, ponieważ Aki nie ma wrodzonych nadludzkich mocy, podczas gdy Reze jest hybrydą. Hybrydy są, podobnie jak Denji, bardzo potężne i bardzo niebezpieczne, ale Aki jest jednym z najbardziej utalentowanych Łowców Diabłów w Służbie Bezpieczeństwa Publicznego i ma kilka dość skutecznych kontraktów, które czynią go bardzo groźnym wrogiem. Nie żeby nie miał problemów z Reze, wręcz przeciwnie, ale uważamy, że połączone moce Aki ostatecznie wystarczyłyby do pokonania Reze (nawet gdyby miała pomoc swojego kumpla, Diabła Tajfunu).

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych postaci z piłą łańcuchową (ranking)

Problem z Reze polega na tym, że chociaż jest dość potężna i może zadać cios, jej moce i umiejętności nie są tak różnorodne. Potrafi wywołać eksplozję na wiele różnych sposobów, ale poza tym nie może wiele zrobić. Jest wszechstronna, ale nie różnorodna. Z drugiej strony umiejętności Aki Hayakawy są znacznie bardziej zróżnicowane, co daje mu dodatkowe punkty w każdej bitwie.

W walce wręcz obaj są dość podobni, ale Aki jest lepszym szermierzem i widzieliśmy już, że Reze ma ograniczone zdolności regeneracji, w przeciwieństwie do niektórych innych hybryd lub diabłów. Co więcej, Aki ma u boku potężniejszego Przeklętego Diabła, a także ma moce Przyszłego Diabła, które pozwolą mu przewidzieć ruchy Reze i potencjalnie przeciwdziałać im.

Dlatego ostatecznie uważamy, że Aki Hayakawa jest potężniejszy z tej dwójki i że wygra.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?