Skip to content

Akainu kontra Kaido: Kto wygrałby w walce?

19 de listopad de 2022
kaido akainu one piece 1200x675 1

Jeden kawałek to anime, które z pewnością ma swój udział w silnych i potężnych postaciach. I chociaż jego bohater, Monkey D. Luffy, z pewnością jest wśród nich, istnieją postacie, które mogą być nawet potężniejsze niż wesoły i dziwaczny bohater mangi. W tym artykule porównamy dwie takie postacie, ponieważ zamierzamy zmierzyć się z Kaido przeciwko Akainu lub Sakazuki, obecnemu przywódcy Marines, aby zobaczyć, kto jest silniejszy z tej dwójki.

To byłby niezwykle złożony pojedynek, ale Kaido najprawdopodobniej wyszedłby jako zwycięzca. Akainu jest niewiarygodnie silny i jest mniej więcej na tym samym poziomie co Kaido, ale dwie rzeczy przemawiają na korzyść Kaido. Po pierwsze, gdyby Akainu był w stanie pokonać Kaido, prawdopodobnie przynajmniej raz by tego spróbował, ale tego nie zrobił. Po drugie, pokonanie Kaido zajęło Luffy’s Gear 5, a Akainu przegrał bitwy z postaciami o znacznie mniejszej mocy.

W dalszej części tego artykułu omówimy wyżej udzieloną odpowiedź, ponieważ porównamy Akainu i Kaido bardziej szczegółowo. Poprzez kilka kategorii zobaczysz, kto jest silniejszy z tej dwójki i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego Kaido, zgodnie z naszą analizą, byłby w stanie ostatecznie pokonać Akainu.

Siły fizyczne

Sakazuki wykazał się niesamowitą sprawnością fizyczną podczas Wojny na Szczycie, na przykład kiedy użył tylko jednej nogi, aby zatrzymać ogromne Bisento Newgate. Jest utalentowanym wojownikiem wręcz, który łączy swoje umiejętności z umiejętnościami swojej loży, aby uwolnić ogromną śmiertelną moc. Do jego osiągnięć należą zwycięstwa nad Inazumą, Ivankovem czy Jinbe, a także zwycięstwo nad Kuzanem w ich pojedynku o stanowisko admirała floty, mimo że obaj odnieśli poważne obrażenia.

Sakazuki jest niesamowicie wytrzymały w bitwie, o czym świadczy fakt, że przeżył dwa niezwykle potężne trzęsienia ziemi z bliskiej odległości Białobrodego – z których jedno przecięło Marineford – i nadal był w stanie aktywnie uczestniczyć w konflikcie, angażując się w walczyć z Sakazukim, przywódcami Piratów Białobrodego i dwoma byłymi Władcami Mórz, Krokodylem i Jinbe. Jego odporność na obrażenia rozciąga się również na ataki nasycone Busoshoku Haki, ponieważ ani Marco, ani Vista nie byli w stanie znacząco go skrzywdzić takim atakiem. Sakazuki posiada również wyjątkowo bystry słuch; jeszcze przed rozpoczęciem walki z Białobrodym był w stanie usłyszeć podwodne działania.

Ze względu na swoją masę mięśniową Kaido ma ogromną siłę fizyczną. Udało mu się wywrócić dziewięć gigantycznych statków więziennych. Kaido jest na tyle potężny, że jego pojedynczy krzyk spowodował widoczne uszkodzenia obszaru wokół niego. Jedną z głównych zalet Kaido jest jego niezdolność do śmierci; w rzeczywistości poniósł siedem porażek, osiemnaście razy został schwytany przez marynarkę wojenną lub wrogów, był torturowany ponad tysiąc razy i ostatecznie został skazany na śmierć czterdzieści razy. Jednak żadna egzekucja, jakakolwiek była, nie zadziałała.

Ponadto Kaido skoczył 10 000 metrów na ziemię, wysyłając potężną falę uderzeniową, która mogła zatopić pobliski statek, ale po prostu cierpiał na ból głowy; samobójstwo stało się dla niego rozrywką. Podobnie jak Shanks i Edward Newgate, Kaido i Big Mom byli w stanie przełamać niebo na pół jednym uderzeniem, demonstrując, że są równie potężni jak Charlotte Linlin. Big Mom jeszcze nie została pokonana, co jest silnym dowodem na siłę Kaidou.

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Kaido jest silniejszy fizycznie niż Akainu. Kaido jest niezwykle silny, a Białobrody był jedną z niewielu postaci silniejszych od Kaido, co oznacza, że ​​ten punkt należy do kapitana piratów.

Punkty: Akainu 0, Kaido 1

diabelski owoc

Akainu jest w posiadaniu Magu Magu no Mi, Diabelskiego Owocu typu Logia, który pozwala mu przekształcić swoje ciało w magmę i kontrolować je tak, jak mu się podoba. Akainu może wytrzymać fizyczne ciosy, ponieważ używa owocu typu Logia, a tylko Haki, Morski Granit, może go zranić, gdy Akainu jest elementarnie wrażliwy lub stracił czujność.

Nawet po tym, jak Marco i Vista podcięli mu szyję atakami z użyciem Haki, wydaje się, że Akainu jest świadomy Haki i odkrył kilka technik, aby przed nimi uciec. Ponieważ ciepło magmy jest większe niż ciepło ognia, jego talent jest z natury silniejszy niż umiejętności pirokinetyczne Ace’a. Wrodzona przewaga jego potęgi pozwala mu ostatecznie zamordować Ace’a.

Z pomocą Diabelskiego Owocu Akainu może z łatwością ścigać cele takie jak Emporio Ivankov i Jinbe. Akainu po raz kolejny pokazał dziką moc swojego diabelskiego owocu podczas 10-dniowej wojny z Punk Hazard o tytuł naczelnego admirała, zamieniając część planety w prawdziwy piec.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkich 7 admirałów w One Piece uszeregowanych według siły

Kaido zjadł Uo Uo no Mi, Model: Seiryu, mityczny diabelski owoc typu Zoan, który pozwala mu przekształcić się w orientalnego smoka, w taki sam sposób jak Momonosuke, z tą główną różnicą, że Kaido ma gigantyczny rozmiar w postaci smoka i wydaje się, że kontroluje swoje przemiany.

Jednak nie będzie w stanie utrzymać tego wyglądu, jeśli otrzyma zbyt wiele silnych ciosów, takich jak te, które zadał Luffy. Potrafi też warczeć wystarczająco głośno, by wywołać błyskawicę. Cała wyspa Onigashima była widziana jako podniesiona przez Kaido i wydaje się, że jest w stanie przenieść ją aż do Kwiecistej Stolicy.

Diabelskie owoce, których używają te dwie postacie, są całkowicie różne i trudno było je właściwie porównać. Wiemy, że oba są niezwykle potężne, ale ze względu na ich różne natury postanowiliśmy podzielić się punktami w tej kategorii.

Punkty: Akainu 1, Kaido 2

Haki

Biorąc pod uwagę, że wszyscy wiceadmirałowie mają Haki, Akainu, który jest o jeden poziom wyższy od wiceadmirałów, również ma dostęp do tej mocy. Widziano go, jak formował, z pomocą innych admirałów, sparowaną tarczę ich trzech Haki, aby przeciwdziałać próbom Białobrodego zburzenia platformy egzekucyjnej przy użyciu jego Haki Uzbrojenia. Posiada również Obserwację Haki. Nie wiadomo, czy może używać Haki Zdobywcy.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych użytkowników Haki w jednym kawałku (RANK)

Jedną z niewielu osób, które opanowały wszystkie trzy odmiany Haki, jest Kaidou. Wykazano, że Kaidou może dowodzić Kenbunshoku Haki, wykrywając obecność Kozuki Odena na Enmie, podczas gdy Roronoa Zoro jej używał. Po wspólnym uderzeniu jego i Big Mom wykorzystała to również do wykrycia głosów supernowych, co pozwoliło jej twierdzić, że wciąż żyją.

Podobnie jak Charlotte Katakuri czy Luffy, kontrola Kaidou pozwala jej używać jej w wyrafinowany sposób i przewidywać przyszłość. Mistrzostwo Kaidou w Busoshoku Haki jest również wyjątkowe; zgodnie z prawem, Królewskie Haki było zbyt silne, by mogła przenieść Kaidou prosto do jego pokoju. Jest również w stanie mieć skórę, która jest praktycznie niewrażliwa na zwykłe ataki z powodu jego Busoshoku Haki.

Kaidou należy do bardzo małej liczby ludzi, którzy mogą używać Haoshoku Haki. Po zderzeniu z Charlotte Linlin używając swojego Kanabō, obaj wygenerowali typowe wyładowanie atmosferyczne. Kaidou może użyć zaawansowanego wariantu Haoshoku Haki, nasycając Kanabō swoją wolą, która wyrzuca czarne pociski gwałtownie z jego końca i sprawia, że ​​rozciągają się one w kierunku jego wrogów.

Kaido jest w stanie używać wszystkich trzech typów Haki, podczas gdy Akainu używa tylko dwóch typów. Dlatego zgodnie z tradycją musimy przyznać ten punkt Kaido, który zna więcej typów Haki niż Akainu.

Punkty: Akainu 1, Kaido 3

Bronie

Jeśli chodzi o broń, Akainu rzadko jej używa. Widziano go używającego sztyletu jako dziecko i widziano go również z kataną, ale jego rzeczywiste umiejętności nie są znane. Ma pewne umiejętności, to pewne, ale dokładny poziom nie jest znany.

1668829987 724 Akainu kontra Kaido Kto wygralby w walce.webp

Kaidou używa swojego Hassaikai, gigantycznego metalowego Kanabō, który jest pełen kolców i pasuje do jego rozmiaru, gdy walczy z przeciwnikami. Wraz ze swoją ogromną siłą fizyczną, może używać jej do miażdżenia przeciwników i wysyłania ich na duże odległości, a także był w stanie powalić Luffy’ego do nieprzytomności jednym ciosem, łamiąc ogromną siłę obronną jego ulepszonej Haki Busoshoku swoją formą Gear Fourth. Dzięki niemu był również w stanie zablokować atak Charlotte Linlin za pomocą Napoleona, niezwykle potężnego miecza. Kaidou zabił Kozukiego Odena za pomocą pistoletu z podwójną lufą, ale nie wiadomo, co stało się z tą bronią dzisiaj i czy nadal ją posiada.

Kaido może nie być najlepszym szermierzem w historii Jeden kawałek, ale z pewnością jest wystarczająco uzdolniony, aby znaleźć się wśród lepszych. Z drugiej strony umiejętności Akainu w posługiwaniu się bronią są całkowitą tajemnicą i dlatego też musimy przyznać ostatni punkt również Kaido.

Punkty: Akainu 1, Kaido 4

Akainu kontra Kaido: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Ten pojedynek był stosunkowo łatwy do porównania, ponieważ punkty były wyraźnie na korzyść jednej postaci i tym razem punkty rzeczywiście odzwierciedlają rzeczywistą sytuację. Nie ma wątpliwości, że Kaido jest silniejszym wojownikiem niż Akainu, ale nie dlatego, że Akainu jest Marine – nie uważamy, że Marines są koniecznie słabsi od piratów, to mit – ale dlatego, że Kaido jest tak silny.

Jasne, diabelska moc Akainu może wyrządzić trochę szkód Kaido, ale różnica między nimi nie jest tak duża, pomimo faktu, że diabelski owoc Akainu jest typu Logia; mianowicie, nawet te diabelskie owoce mają jakąś słabość, a Kaido – przy wszystkich swoich innych umiejętnościach – byłby w stanie ujawnić i wykorzystać tę słabość na swoją korzyść.

Wiemy, że Kaido jest silniejszy fizycznie od Akainu i że jest bardziej biegły w posługiwaniu się bronią, a także opanował wszystkie trzy formy Haki, co stawia go znacznie powyżej poziomu Akainu i czyni go wyraźnym zwycięzcą tego pojedynku. Jeśli jednak nadal masz jakieś wątpliwości, powiemy tylko, że Akainu jest psem myśliwskim i gdyby wyczuł jakąkolwiek szansę na zwycięstwo, z pewnością zaatakowałby Kaido przynajmniej raz; z Akainu aktywnie unikającym bezpośredniej konfrontacji z Kaido, jasne jest, że Admirał zdaje sobie sprawę, że Kaido jest silniejszą postacią. Ponadto Luffy musiał aktywować zarówno prawdziwą naturę swojego Diabelskiego Owocu, jak i Gear 5, aby pokonać Kaido w Kraju Wano, podczas gdy Akainu zawsze był pokonany z dużo mniejszą mocą. Dlatego Kaido wygrywa ten.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?