Skip to content
TV

AHS: Postać z azylu, która w końcu powróciła w AHS: NYC

3 de listopad de 2022
l intro 1667456473

Shachath idzie do zabijania

„American Horror Story” często nawiązuje do poprzednich sezonów, które w ekscytujący sposób łączą rozwijającą się i przerażającą serię antologiczną Ryana Murphy’ego. Jednym z pierwszych przykładów tego zjawiska była urocza niespodzianka, gdy Queenie „Covena” (Gabourey Sidibe) zameldowała się w złowrogim hotelu Cortez w sezonie 5. Ukochana wiedźma voodoo spotkała niefortunny los, który na szczęście został naprawiony w crossoverze sezonu 8 „Apokalipsa, ” dzięki potężnej manipulacji czasowej.

„American Horror Story” kontynuuje to w sprytny sposób, nawet wplatając się w spin-offową krótką serię „American Horror Stories”. W premierze drugiego sezonu śledzimy niepokojącą okazję do pracy, która prowadzi do uwięzienia mistycznego domu dla lalek prowadzonego przez pana Van Wirta (w tej roli weteran „AHS” Denis O’Hare). Nasza bohaterka Colby (Kristine Froseth) w ekscytujący sposób prezentuje czarodziejskie zdolności telekinetyczne, które odkrywają historię znanej postaci z „Sabatu”, jednocześnie obalając nasze oczekiwania.

„American Horror Story: NYC” wydaje się podtrzymywać tę tradycję, ujawniając oszałamiający powrót przerażającej symbolicznej postaci. Obsada w 11. sezonie sprowadziła Zachary’ego Quinto z powrotem do „AHS” po jego mrożącym krew w żyłach występie jako seryjny morderca Bloodyface w „Azylu”. A po ośmiosezonowej przerwie można śmiało powiedzieć, że fani byli bardziej niż zadowoleni z powrotu kolejnej twarzy „Azylu” w odcinku 5 „Bad Fortune”.

Anioł Śmierci Shachath wreszcie powrócił do American Horror Story

Legendarny ałun „AHS” Frances Conroy pierwotnie przedstawiał pięknego, ale wstrząsającego Anioła Śmierci, Shachatha. Miłosiernie prowadzi cierpiące dusze, takie jak Grace Bertrand (Lizzie Brocheré) i Siostra Jude (Jessica Lange), do następnej fazy, oszczędzając im dalszych nieszczęść. Zdumiewający powrót Shachatha następuje w bardzo zdolnych rękach reżysera Parisa Barclay (który wyreżyserował także potężny odcinek 6 „Uciszony” w „Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story”) w nawiedzonej i olśniewającej sekwencji. Jednak w „AHS: NYC” Shachath zostaje powołany do życia przez Hannah Jane McMurray, która pojawiła się także w serialu Ryan Murphy „Pose”.

Chociaż Conroy nie wrócił w tym sezonie „AHS”, niesamowita esencja Anioła Śmierci została przedstawiona wyjątkowo, szczególnie w przerażającej narracji muzycznej legendy Patti LuPone. Po serii złych odczytów kart tarota, w tym „Śmierć”, „Sąd” i „Diabeł”, sama Shachath wydaje się ostrzec Gino (Joe Mantello). Fani gromadzili się na Twitterze, aby podzielić się swoim entuzjazmem z powodu powrotu diabelskiego anioła, takiego jak @meinnyc130 zauważając: „Czy to rzecz/osoba Black Angel we wcześniejszym sezonie AHS???. #AHSNYC”.

Użytkownik z sokolim wzrokiem @Nyxgreenfyre zwrócił uwagę na inne odniesienie do „AHS”, pisząc: „Anioł śmierci?!! Dziecko z mackami?! Świetnie z oddzwonieniami. #AHSNYC.” Ten ostatni przywołuje niepokojące procedury z „AHS: Double Feature – Death Valley”, gdzie kosmici hodują hybrydowe ludzkie okazy. Ten szczegół sugeruje, że „American Horror Story” nie zwalnia w najbliższym czasie oddzwonień, co fani z radością powitają.

Czy ten post był pomocny?