Skip to content
TV

Aang był zupełnie inny w Unaired Avatar: The Last Airbender Pilot

17 de wrzesień de 2022
l intro 1663360990

Aang się uśmiecha

Jednym z dziwnych faktów dotyczących produkcji telewizyjnej jest to, że pilot serialu zazwyczaj różni się od kolejnych odcinków tego programu. Często twórcy i scenarzyści wciąż zastanawiają się nad chemią między postaciami, a nawet przerabiają aktorów na podstawie wyników z pierwszego odcinka. Słynny oryginalny pilot „Gry o tron” został uznany za katastrofę, a współtwórcy musieli nakręcić go ponownie, z Emilią Clarke i Michelle Fairley zastępując Tamzin Merchant i Jennifer Ehle jako odpowiednio Daenerys Targaryen i Catelyn Stark (przez Insider).

Podobne praktyki są również w programach animowanych, ponieważ inny ukochany serial fantasy, „Avatar: The Last Airbender”, przeszedł różne zmiany w swoim nie emitowanym pilocie (za pośrednictwem SyFy). Obejmowało to rozpoczęcie odcinka z Zuko (Dante Busco) już w pogoni za Aangiem (Zach Tyler Eisen), Katarą (Mae Whitman) i Sokką (Jack DeSena). Ale niektóre postacie w pilocie również bardzo różniły się od tego, jak zachowywały się w oficjalnej serii — zwłaszcza Aang.

Zupełnie inny aktor głosi Aang

Główne postacie „Awatara”, które występują w niewyemitowanym pilocie serialu, są bardzo zbliżone do projektów, do których przywykli fani, takich jak znamię Aanga i prosta garderoba Katary. Istnieją jednak również pewne kluczowe różnice. Katara w tej niewyemitowanej wersji serialu pierwotnie nazywała się Kya, a Zuko nie ma wujka Iroha (Mako) jako powiernika, ale jastrzębia posłańca (SyFy).

Kolejna duża zmiana w serialu? W tym pilotażowym głosie Aangowi podkłada głos Mitchel Musso ze sławy „Hannah Montana”, zanim został zastąpiony przez Eisena (przez Entertainment Weekly). Jest świetnym wyborem dla odważnego i chłopięcego Aanga, chociaż Eisen wydaje się lepiej wyrażać nieco chłodniejszą, bardziej emocjonalnie skonfliktowaną wersję Awatara.

Ale nawet jeśli ta wersja serialu nigdy nie trafiła na ekrany, to i tak położyła podwaliny pod serię Nickelodeon, która od pierwszego debiutu w 2005 roku zdobyła miliony fanów. Widzowie będą musieli tylko poczekać i zobaczyć, jak wygląda nowy Aang, kiedy wersja serialu na żywo debiutuje w serwisie Netflix (za pośrednictwem The Hollywood Reporter).

Czy ten post był pomocny?