Skip to content

9-1-1 odwołany przez Fox, znajduje nowy dom w ABC (ale to nie jest dobre dla crossoverów)

1 de maj de 2023
l intro 1682978651

Wiadomości Wiadomości telewizyjne

Bobby Nash wygląda na zszokowanego

Po sześciu sezonach „9-1-1” przesunie się w dół w sezonie 7. Dramat Foxa został odwołany przez jego sieć macierzystą, ale zostanie przeniesiony do ABC z kolejną partią odcinków.

To zaskakujące posunięcie ze strony Foxa, gdzie „9-1-1” od wielu sezonów jest najpopularniejszym serialem tej sieci. Przyczyny finansowe zostały obwinione przez Deadline. „9-1-1” stanie się drugim równolegle emitowanym dramatem stacji ABC, dołączając do niedawno odnowionego spin-offu „Chirurdzy”, „Station 19” w sieci. To także drugi raz, kiedy ABC dodało program odwołany przez Fox do swojej obecnej listy programów, po wybraniu „American Idol” w 2018 roku.

Siostrzana seria „9-1-1: Lone Star” pozostanie na antenie Foxa przez swój piąty sezon – ruch, który prawdopodobnie skomplikuje rozjazdy między dwiema nieruchomościami. Po przeniesieniu „9-1-1” do ABC nie zdziw się, jeśli serial przestanie się krzyżować ze swoim spin-offem „9-1-1: Lone Star” teraz, gdy są w dwóch różnych sieciach; w programach odbywało się wcześniej wiele imprez typu crossover, pierwsza emisja w 2021 r. Ponieważ są teraz w konkurencyjnych sieciach, nie będzie wielką niespodzianką, jeśli odmówią zaoferowania konkurencji korzyści z nocy bezpłatnej reklamy.

9-1-1 nie jest pierwszym programem, który zmienia sieć

Nie jest niczym niezwykłym, że programy zmieniają sieci, ale jest to zazwyczaj domena sitcomów i komedii animowanych. Jednym z tych rzadkich wyjątków jest seria rebootów „Magnum PI”. Ta seria poszła w ślady oryginalnej serii „Magnum PI” i rozpoczęła swoje życie w CBS. Jednak serial ostatecznie przeniósł się do NBC w 2022 roku.

Wśród innych obecnie emitowanych programów „American Dad!” przeniósł się z Foxa do TBS w 2014 roku, a „Futurama” przeniesie się do Hulu po emisji w Fox, a następnie w Comedy Central w tym roku. Kultowe seriale często są wielokrotnie anulowane i wznawiane: „Mystery Science Theatre 3000” jest obecnie kręcony i wydawany niezależnie, a odcinki są transmitowane kilka miesięcy później na Pluto po występach w Comedy Central, SyFy i Netflix.

Miejmy nadzieję, że „9-1-1” poradzi sobie równie dobrze w nowej lokalizacji, nawet jeśli nie zobaczymy tak wielu crossoverów podczas jego emisji na ABC.

Czy ten post był pomocny?