Skip to content

Podsumowanie premiery piątego sezonu Cobra Kai: Czy Miyagi-Do jest zamknięte na dobre? Plus, [Spoiler] Dołącza do nikczemnego Dojo

10 de wrzesień de 2022
cobra kai season 5 premiere 2

Turniej All Valley może się skończyć, ale konsekwencje jego wyniku wkrótce podpalą dolinę.

W premierze 5 sezonu Kobra Kaieskalacja konfliktu z Terrym Silverem wywróciła życie Daniela LaRusso do góry nogami. Z turniejem w końcu za nimi, niektórzy ludzie odeszli od całego dramatu karate, ale Daniel nie może oderwać się od swojej obsesji na punkcie Silvera. Tymczasem podróż Miguela do Meksyku rozpoczyna się wyboistym i niebezpiecznym początkiem. Czy Johnny był w stanie znaleźć swojego podopiecznego i jaka jest rola Chozena w całym tym szaleństwie? Podsumujmy (a potem koniecznie obejrzyj nasz odcinek 1 Q&A z gwiazdami Ralphem Macchio i Williamem Zabką):

Zaczynamy od reklamy prezentującej „nową erę” Cobra Kai. Reklama drażni otwieranie nowych lokalizacji dojo, a wygląda na to, że będzie to większe zagrożenie niż kiedykolwiek, gdy rządzi Silver.

W gospodarstwie domowym Russo Amanda jest zła, że ​​Daniel wprowadził do miksu swojego „okinawskiego zabójcę”. Myślę, że Chozen pływanie nago nie było dokładnie tym, co musiała zobaczyć, aby rozpocząć swój poranek, więc nie możemy jej winić za to, że jest całkowicie ponad tym.

W Meksyku Miguel zostaje naciągnięty przez gang, który kradnie jego torbę, a następnie oskarża go o jej odzyskanie. Odkłada prawie całą swoją gotówkę, po czym wyrusza, by rozpocząć poszukiwania swojego taty, Hectora Salazara. Johnny i Robby są Również w Meksyku i na polowaniu na Miguela tylko Robby nie zna prawdziwego powodu wyprawy. Gdy rozmawiają, Johnny przypadkowo zjeżdża z drogi i dostaje mieszkanie.

Daniel mówi swoim uczniom, że zamyka Miyagi-Do, aby zapewnić im bezpieczeństwo. „To dojo może się zamykać, ale Miyagi-Do nadal żyje w każdym z was” – mówi. Stwierdzenie, że grupa jest rozczarowana, byłoby niedopowiedzeniem. Ale ponieważ Silver jest psychotycznym szaleńcem, jakim jest, ten sensei nie ryzykuje.

Cobra Kai Premiera Sezonu 5 PodsumowanieSam jest nawiedzony po przegranej meczu All Valley z Tori. Miguel dzwoni, by przerwać jej tok myśli. Mówi mu, że jeśli jego mama wyjechała z kraju, by uciec od taty, to prawdopodobnie nie bez powodu. Kiedy pyta Miguela, dlaczego nie pyta o jej mecz, jest zirytowany, że skupia się tylko na sobie.

Daniel i Chozen badają nową lokalizację Cobra Kai, w której dojo jest zajęte rekrutacją nowych uczniów. Chozen obserwuje Silvera przez szybę i mówi, że widział już jego ruchy. Wspomina Kim Sun-Yung, lidera, który nauczał kontrowersyjnego stylu walki opartego na oszustwie. Bez honoru, bez litości. Ponieważ Silver podąża tymi śladami, muszą być jeszcze bardziej ostrożni. „Aby złapać węża, musisz myśleć jak wąż” – mówi Chozen. „Wykorzystamy jego styl przeciwko niemu”.

Miguel poznaje małego chłopca o imieniu Luis. Kiedy piłka dziecka toczy się na ulicę, Miguel ratuje go przed spłaszczeniem. Rodzice chłopca zapraszają go na kolację, aby mu się odwdzięczyć, a mężczyzna przedstawia się jako… Hector Salazar! „To jest dziwne. Czuję, jakbyśmy się gdzieś spotkali – mówi Hector. Ale Miguel nie mówi od razu.

Robby postanawia wrócić autobusem do domu, a Johnny idzie porozmawiać z bandą surferów, którzy oszukali Miguela. Gdy jeden facet próbuje ukraść mu portfel, Johnny zamienia słowa z przywódcą. Inny gangster próbuje go udusić drutem, ale Robby przerywa atak latającym kopnięciem, co daje nam pierwszą w tym sezonie dużą awanturę. Zgodnie z oczekiwaniami, Johnny i Robby zapewniają niezłą zabawę, na którą ci łobuzy całkowicie zasługują. Robby postanawia zostać w Meksyku, aby pomóc naprawić sytuację.

Gdy odcinek dobiega końca, Daniel kładzie dużą plandekę na swoim znaku Miyagi-Do, podczas gdy Robby i Johnny jadą dalej w noc. Gdy Daniel i Amanda stukają smakowicie wyglądające napoje dla dorosłych, Silver przedstawia swoim uczniom zespół nowych sensei. A jednym z tych nowych sensei jest Chozen.

O czym myślisz Kobra Kaiotwierający odcinek? Oceń premierę 5. sezonu poniżej, a potem rozświetl komentarze!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?