Skip to content
TV

7 najstraszniejszych momentów The Walking Dead z odcinka Psycho-esque Return Connie i Virgila

27 de wrzesień de 2021
8f5ef6e28258235ca4fcb93127e87da98baacab2

Poniżej spoilery dotyczące najnowszego odcinka The Walking Dead, zatytułowanego „On the Inside”, więc uważaj!

Żywe Trupy dostarczył podwójny stos powracających postaci w szóstym odcinku swojego jedenastego i ostatniego sezonu. Virgil Kevina Carrolla był ostatnio widziany, gdy odkrył zaginioną Connie Lauren Ridloff w pierwszej próbie finału 10 sezonu serialu AMC, przed rozszerzeniem o sześć odcinków. „On the Inside” potwierdził, że duet trzymał się potem wystarczająco długo, aby złożyć wizytę w jednym z Żywe Trupyto najbardziej przerażające lokacje i złoczyńcy z House of Ferals. W końcu to pora na odwiedzanie nawiedzonych siedzib.

Odcinek, wyreżyserowany przez mistrza horrorów Grega Nicotero, oddał dość porywający hołd takim klasykom gatunku, jak film Alfreda Hitchcocka. Psycho, Wesa Cravena Wzgórza mają oczyi George’a Romero Noc żywych trupów. Co więcej, dostarczył jednych z najbardziej przerażających momentów tego serialu w danym sezonie, w dużej mierze dzięki projektowi dźwięku, który skacze między wywołującą stres partyturą orkiestrową a ciszą scen z punktu widzenia Connie. Z tymi dwoma nadrzędnymi plusami, które już wspomniano, przejdźmy przez siedem najstraszniejszych momentów z „W środku”.

Virgil zbliża się do pajęczej sieci w chodzącym martwym sezonie 11

Virgil biegnie przez tę wielką pajęczynę

Od pierwszych chwil Żywe Trupy dostarczył przerażających zapowiedzi, każąc Virgilowi ​​przebrnąć przez dom śmiertelnie przerażającego, pełzającego stworzenia, gdy był w trakcie bycia zaganianym przez te właśnie stworzenia, zwane Feralami. Ale „zapowiedź” nie powoduje, że każda część ciała między szyją a kolanami wije się i ogranicza niezależnie od siebie, tak jak „sama myśl o próbie zrzucenia z ubrania pająka wielkości dłoni w ciemności dopiero po powolnym zdając sobie sprawę, że ten sukinsyn jest na mnie”.

portret z wytrzeszczonymi oczami w sezonie Walking Dead 11

Dekoracje ścienne „Dom zdziczałych”

Po wejściu do głównych pomieszczeń mieszkalnych tego przerażającego domu, Connie była bardziej zdenerwowana estetyką domu. I chociaż mnogość konnych głów zwierząt i wypychanie na wystawie natychmiast przywodziły na myśl dom horrorów Normana Batesa, nie oznaczało to automatycznie, że przebywają w nim ludzie dziwacznego show. Ale kiedy Connie natrafiła na korytarz pełen portretów z dziurami w oczach wszystkich, poważnie obniżyło to ich szanse na znalezienie kogoś, kto choćby krążył wokół koncepcji bycia zdrowym psychicznie.

oko w apteczce w sezonie chodzenia martwego 11

Stara sztuczka „Oko w zużytym otworze żyletki”

Biorąc pod uwagę całą tę przerażającą miłość, jaką okazywałam przez cały czas, absolutnie spodziewałam się, że wycieczka Connie do łazienki będzie wiązała się z przerażeniem związanym z lustrem, bez względu na to, czy byłaby to uzasadniona, czy fałszywa. Więc zostałem oszukany, widząc, jak Lauren Ridloff zamienia to w prawdopodobnie najzabawniejszy moment w tym odcinku, z Connie komentującą jej wygląd. Za lustrem była jednak inna historia. Po pierwsze, pomysł wyrzucenia zużytych maszynek do golenia przez dziurę w ścianie, w przeciwieństwie do kosza na śmieci, przeraża mnie z powodów, których nie potrafię wyjaśnić. Ale potem, żeby czyjeś oko nagle pojawiło się po drugiej stronie tej dziury? Nie tak działa logika czy cokolwiek innego w moim świecie, przyjaciele. Tak działają koszmary.

Connie lauren ridloff jest bardzo przerażona w sezonie Walking Dead 11

Connie ścigana przez dzikiego

Przerywanie dość cichej sekwencji było pierwszym pełnym przybyciem członka rodziny Feral w odcinku, a podejście zasługuje na wielkie kciuki w górę za umieszczenie publiczności w butach Connie, gdy zdała sobie sprawę poprzez wibracje w ścianie, że coś szybko zbliża się do niej od tyłu. Mogła to zrobić, nawet jeśli było to prawdziwe dzikie zwierzę, biorąc pod uwagę, że ten chrupiący drań biegał na czworakach i odbijał się od ścian, gdy skręcał za rogi. (Gdyby tylko Connie wiedziała, jak bardzo jest głodny, jest na tyle miła, że ​​podała mu rękę, aby mógł go gryźć). Jest coś wyjątkowo przerażającego w uczuciu, że zaraz zostanie złapany przez coś, czego nie można zidentyfikować. Czy to morderca? Człowiek od lodów z obfitymi towarami? Gigantyczne stworzenie pająka? Dwa gigantyczne pająki?

7 najstraszniejszych momentow The Walking Dead z odcinka Psycho esque Return

Wergiliusz się zakradł

Nie jestem pewna, co bym zrobiła, gdybym była na miejscu Connie, utknęła za murami bez jasnego sposobu porozumiewania się z Virgilem. Ale mogę w 100% odnieść się do jej ogromnej paniki, gdy patrzyła, jak jeden z dzikich potworów wyłania się z nieoczekiwanej przestrzeni i ostatecznie zaatakował Virgila. Lubię myśleć, że zapach wydobywający się z tych rzeczy wystarczy, aby przyciągnąć uwagę, ale Kelly z Angel Theory wyrzuciła ten pomysł przez okno w innym miejscu odcinka po tym, jak nie mrugnęła nozdrzem na to gnijące truchło konia.

Connie lauren ridloff gapi się na zakrwawiony nóż przez ścianę na chodzących trupach

Możliwość śmierci Connie

Pomimo wszystkiego, co sprzeciwiałoby się pomysłowi zabicia Connie Lauren Ridloff w swoim pierwszym odcinku po długiej nieobecności, naprawdę myślałem, że jest skazana na co najmniej trzy sekundy. Wystarczająco długo, by wziąć pod uwagę fakt, że byłoby dobrze Żywe Trupyto zaułek, który doprowadza do łamiącej wnętrzności śmierci właśnie wtedy, gdy publiczność oczekiwała krzepiącego ponownego spotkania. Na szczęście wszystko to sprowadzało się do klasycznego przerażenia nożem przez ścianę, a Virgil na szczęście nie zrobił z siebie TWD pariasa, nieświadomie mordując ulubioną przez fanów postać.

Wergiliusz Kevina Carrolla leżący na ziemi po tym, jak został dźgnięty nożem w sezonie Walking Dead 11

Chwile tuż przed uściskiem Connie i Kelly

Ten ostatni wpis technicznie nie był „przerażający” w tym samym sensie, co większość powyższych momentów. Ale wciąż było dziwnie niepokojące, gdy odcinek się skończył, nie odnosząc się tak naprawdę do losu Virgila, który został bezinteresownie uratowany przez Connie po tym, jak został dźgnięty przez jednego z Feralów. Po prostu przewrócił się na ziemię, gdy Kelly pojawiła się, by zabić pozostałych Ferals, co doprowadziło do emocjonalnego spotkania jej i Connie. Poza sytuacją Virgila niepokojące było również to, że Kelly prawdopodobnie myślała, że ​​właśnie zabrała kilku spacerowiczów, zamiast zamordować dwie inne osoby. Nie żeby nie było na to zasłużone, ale takie rzeczy obciążają człowieka.

Żywe Trupy emituje niedzielne wieczory na AMC o 21:00 czasu wschodniego, a odcinki są transmitowane tydzień wcześniej dla subskrybentów AMC+. Mam nadzieję, że ten program nadal będzie mocno zakorzeniony w opowieściach grozy, jednocześnie zajmując się innymi podejściami narracyjnymi. Czekając, aby zobaczyć, gdzie będzie następny sezon, przejdź do naszego jesiennego harmonogramu telewizyjnego 2021, aby zobaczyć, co jeszcze niedługo trafi na mały ekran.

Czy ten post był pomocny?